Верховна Рада спонукала Генпрокуратуру розслідувати факти перешкоджання діяльності журналіста на УТ-1

17 Червня 2003
0
498
17 Червня 2003
14:57

Верховна Рада спонукала Генпрокуратуру розслідувати факти перешкоджання діяльності журналіста на УТ-1

0
498
Верховна Рада спонукала Генпрокуратуру розслідувати факти перешкоджання діяльності журналіста на УТ-1
Верховна Рада України підтримала запит Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка щодо фактів цензури та перешкоджання професійній діяльності головного редактора передачі "Територія безпеки", заступника відповідального редактора редакції аналітичних та публіцистичних програм Головної редакції телепрограм Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України І.Рудича. Запит направлено Генеральному прокурору України Піскуну С.М. та Міністру оборони України Шкідченку В.П.

У запиті зазначено, що у зверненні І.Рудича на дресу Голови Комітету ВР з питань свободи слова повідомляється про факт вилучення із телепередачі "Територія безпеки", яка вийшла в ефір телеканалу УТ-1 у неділю 8 червня 2003 року о 10 годині 35 хвилин, записів інтерв’ю народних депутатів України Георгія Крючкова та Віктора Ющенка. Це вилучення, за словами І.Рудича, було здійснене за наказом Начальника центральної телерадіостудії Міністерства оборони України полковника Тереверка О.Г. та, за словами останнього, у відповідності зі Статутом Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України. 9 червня 2003 року Начальник Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України полковник Тереверко О.Г. видав наказ №45 "Про недоліки в організації роботи над телепередачею "Територія безпеки" Головної редакції телепрограм", яким вказав на "неповну службову відповідність" І.Рудича, усунув його від виконання обов’язків головного редактора передачі "Територія безпеки" та наклав на нього стягнення матеріального характеру. У депутатському запиті Миколи Томенка звернено увагу на ту обставину, що дії, вчинені, за повідомленням І.Рудича, Начальником Центральної телерадіостудії Міністерства оборони заборонені Конституцією України (стаття 15) та Законом України "Про інформацію" (стаття 45-1). Крім того, у зазначених діях, імовірно, присутній склад злочину, передбаченого статтею 171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів" Кримінального Кодексу України.

У депутатському запиті Микола Томенко просить Генерального прокурора та Міністра оборони, у відповідності до законодавства:

- Дати правову оцінку дій (у тому числі – щодо наявності у них ознак складу злочину, передбаченого статтею 171 Кримінального кодексу України) Начальника центральної телерадіостудії Міністерства оборони України полковника Тереверка О.Г., вживши, у разі наявності підстав, відповідних заходів впливу згідно з чинним законодавством.

- Розглянути питання про відповідність чинному законодавству, зокрема Закону України "Про інформацію" Статуту Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України.

- Здійснити перевірку законності згаданого вище Наказу від 9 червня 2003 року №45 "Про недоліки в організації роботи над телепередачею "Територія безпеки" Головної редакції телепрограм", виданого Начальником Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України, вживши, у разі наявності підстав, заходів щодо його скасування.

- Розглянути питання щодо поновлення І.Рудича на посаді головного редактора передачі "Територія безпеки".

- Вжити заходів щодо поновлення інших (у тому числі – економічних) прав І.Рудича, порушених внаслідок його усунення від виконання обов’язків головного редактора передачі "Територія безпеки".

- У встановлений законом строк поінформувати народного депутата Миколу Томенка про результати розгляду цього запиту.

Інф. Громадської ради з питань свободи слова.

Читайте також: Підтвердженням цензури на державному телебаченні став виступ Ігоря Рудича, журналіста, екс-редактора програми „Територія безпеки”
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
498
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду