РЕКЛАМА. Вибираємо скейтборд: поради для початківців
Перше питання, над яким слід задуматись – це правильно підбіраний скейт. Катання на ньому – заняття екстремальне, і від того, наскільки якісною буде роликова дошка, значною мірою залежить безпека користувача.
З яких елементів складаються і якими бувають скейтборди
Конструкція скейтборда включає такі основні частини:
-
Дека (сама дошка);
-
Траки (підвіска, до якої прикріплюються колеса);
-
Колеса.
Дека виготовляється із кленового шпону (6 − 9 шарів), або бамбука, алюмінію, пластику, поліпропілену. На поверхню деки наклеєний Griptape («наждак»), який не дозволяє ногам зісковзувати з «дошки». Між підвіскою і декою встановлюються підкладки для пом’якшення удару, а сама підвіска кріпиться до деки за допомогою болтів. На колеса встановлюються підшипники (по 2 на кожне колесо).
Професіонали часто самостійно збирають скейт із окремо придбаних частин, пристосовуючи до своїх потреб, однак новачкам рекомендується зупинитись на готовій моделі (компліт). З самостійної «модернізації» початківці можуть переклеювати шар «наждаку», який стирається по мірі використання скейтборда.
Щодо видів, то найпоширеніші із них:
-
Лонгборд (подовжена модель, призначена переважно для катання, а не для виконання трюків);
-
Круїзер (середня довжина деки, пристосований для простої «їзди»);
-
Пеніборд (міні-варіант, який адаптований для дітей, підлітків та дівчат);
-
Роллерсерф (двоколісний скейт із двома деками, з’єднаними між собою торсіонною пружиною);
-
Роздільний роллерсерф (із двома не з’єднаними деками);
-
Електроскейт (оснащений електричним двигуном).
Який скейт варто придбати новачку
Для тих, хто лише пробує свої сили, оптимальним вибором стане круїзер або лонгборд з дерев’яною декою та колесами середньої м’якості, які забезпечують хороше зчеплення з поверхнею доріжки і комфортне катання без вібрації і трясіння. Обов’язково потрібно звертати увагу на те, де і під якою маркою виготовлено скейтборд, чи є гарантія: сумнівні виробники дешевих аксесуарів часто економлять на сировині й елементах кріплення, і про жодну якість не може йти мови. Разом зі скейтбордом необхідно купити шолом, захисні наколінники і налокітники, а також відповідне взуття – скейтерські кросівки. Це вбереже від травм і дозволить почуватись набагато впевненіше.
Опубликовано на правах рекламы.