Микола Томенко вважає, що суди в регіонах продовжують переслідувати незалежну пресу, виносячи рішення про компенсацію моральної шкоди на невиправдано завищені суми
Коментар Голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка:
Суд на Буковині продовжує переслідувати незалежну пресу за оціночні судження. Як стало відомо Комітетові з питань свободи слова та інформації, Першотравневий районний суд міста Чернівців виніс рішення стягнути з Чернівецької газети “Час” 50 000 гривень на користь екс-голови обласного УБОЗу Олександра Семенка. Суд визнав фейлетон "Як милися в бані Олександр Миколайович з Володимиром Миколайовичем", що був надрукований у газеті "Час" без згадування прізвищ героїв матеріалу, таким, що ображає честь, гідність і ділову репутацію Семенка, який "впізнав" себе у публікації.
Хочу наголосити, що усе це відбувається попри ухвалення Верховною Радою закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення та безперешкодної реалізації права людини на свободу слова". Щоправда, цей закон поки ще не підписнаний Президентом. Згідно з цим законом, до Закону України "Про інформацію" були внесені поправки такого змісту: "Стаття 471. Звільнення від відповідальності. Ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень. Оціночними судженнями, за винятком образи чи наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, зокрема критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, з огляду на характер використання мовних засобів, зокрема вживання гіпербол, алегорій, сатири. Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості". Суддя Першотравневого районного суду зменшив у чотири рази суму морального відшкодування, яка спочатку складала 200 тисяч гривень. Однак навіть така сума може призвести до закриття газети. Задоволення позову до провінційної газети на таку значну суму, поза всяким сумнівом, переслідує на меті знищити цей незалежний засіб масової інформації. (Тел. 296-59-33)
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ