Микола Томенко пропонує журналістам дізнатись про результати секретної наради в АП щодо обговорення ініціатив Президента

25 Квітня 2003
589
25 Квітня 2003
10:46

Микола Томенко пропонує журналістам дізнатись про результати секретної наради в АП щодо обговорення ініціатив Президента

589
Микола Томенко пропонує журналістам дізнатись про результати  секретної наради в АП щодо  обговорення ініціатив Президента
Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко заявив, що у понеділок-вівторок Адміністрація Президента провела нараду з заступниками голів обласних адміністрацій, представниками уряду та Конституційного суду про те, як іде обговорення ініціатив Президента.

З ключовою доповіддю про хід обговорення, - повідомляє Томенко, - виступив віце-прем‘єр міністр з гуманістарних питань Дмитро Табачник, члени Конституційного суду висловились стосовно того, якою буде позиція Конституційного суду в цьому питанні.

Унікальність ж цього обговорення, - на думку Томенка, - полягає в тому, що жодного слова про нього жоден представник засобів масової інформації не почув.

Голова парламентського Комітету коментує цей факт:



- Як кажуть експерти і спостерігачі, нарада мала непростий характер, окільки з регіонів надходить інформація про неоднозначне ставлення до ініціативи Президента, про непростий характер всенародного обговорення і про відсутність повної підтримки і розуміння цього обговорення. Виходячи з цього, було прийнято рішення не поширювати в засобах масової інформації результати цієї наради.

Водночас цікавим є те, що Адмінстрація Президента все ж таки настроєна на такий план радше політичної війни, аніж політичного миру, оскільки другого дня відбувалися ділові ігри і тренінги, як проводити всеукраїнські громадські збори в регіонах для того, щоб показати, що “трудящий” люд України повністю підтримує ініціативу Президента. Розробляються схеми, як цю формулу всеукраїнських громадських зборів з регіонального рівня вивести на загальнонаціональний рівень і показати на високому рівні Президента України, що маси готові підтримати його пропозиції і, зокрема, ключову пропозицію, - що референдуму достатньо для того, щоб змінити Конституцію без парламенту. Щоб вибори проводити в один рік, а, отже, перенесення виборів президента – це те, чого чекає український народ.

Думаю, що найближчим часом журналісти поцікавляться у Віктора Медведчука чи Дмитра Табачника все ж таки, що віришили на цій нараді і чого нам чекати. Є дивним те, що ми не чуємо позицію стосовно того, чи погоджується Президент на прямі теледебати з опозицією стосовно реформ – адже він сказав, що готовий йти на круглий стіл для обговорення цих ініціатив. То виглядає сьогодні, що попередні підсумки наради показують, що поки-що влада програла ці обговорення, оскільки вона боїться публічно сказати, що відбувається в країні, боїться публічного діалогу з опозицією і цей перший раунд так званого обговорення показав, що неможна проводити зміни до Конституції під рейтинг конкретних кандидатів, або виходячи з того, що, скажімо, представник влади не може перемогти на президенських перегонах.

Тому результати конституційної дискусії, я думаю, ще попереду. І те, що утаємничина нарада відбулася – є теж показником того, що не настільки сильна влада, як про це говорено, і не все гаразд у виконавчій владі.

До речі, результати останнього опитування фірми “Соціс” є дуже цікавими, бо в кінці-кінців громадян запитали, в чому ж ключова ідея змін до Конституції і 52% сказали, що ключова ідея полягає в тому, що президент України, Леонід Кучма, хоче продовжити свій термін повноважень на ще скількись років. Отже, попри обмеженість всенародного обговорення, суспільство все-таки зрозуміло, що насправді хоче Президент. Це означає, що ситуація не є такою безнадійною і можна все-таки вийти на якісь оптимальні решення, окільки суспільство розуміє, про що йдеться.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
589
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду