Чиновники, що порушують закони, не мають права вимагати у підприємців виконувати їхні приписи
Чиновники, що порушують закони, не мають права вимагати у підприємців виконувати їхні приписи
Закон був прийнятий рік тому з метою розвитку інформаційного суспільства і встановлення правових механізмів обґрунтування власниками інфраструктури розміру плати провайдерів за користування кабельною каналізацією, елементами будинків, ліній електропередачі, тощо.
Однак Міністерство інфраструктури України https://mtu.gov.ua, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України http://mpe.kmu.gov.ua/ та Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України http://minregion.gov.ua на виконання Закону досі не прийняли відповідні нормативно-правові акти, а їхні «підпорядковані» компанії – Обленерго, ОСББ, ЖЕКи, управителі, посилаючись на відсутність нормативної бази профільних Міністерств, продовжують «викручувати руки» провайдерам телекомунікацій на місцях, вимагаючи надмірні і нічим не обґрунтовані платежі за користування інфраструктурою.
Голова Інтернет Асоцації України Олександр Федієнко розповів про переговори його особисто, як представника ТОВ «ІМК», з представником керуючої компанії, яка вимагала за доступ до однієї будівлі 100 тисяч гривень.
Такі дії представників виконавчої гілки влади, управителів житла, енергетиків, перетворюються на проблеми для користувачів кабельного телебачення і послуг доступу до мережі Інтернет. За словами Дмитра Онищенка, члена Громадської ради при Київській Держадміністрації, «тарифи на телекомунікаційні послуги зростають «як гриби».
Голова Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, посилаючись на те, що він працював в телекомунікаційній галузі, зазначив, що «кількість користувачів послуг фіксованого доступу до Інтернету в Україні більше 5 млн. ARPU (авт. - середній дохід провайдера на одного користувача) складає близько 150 грн. Витрати провайдерів на доступ до інфраструктури складає 5- 10% від доходу». «Кожен може розрахувати про які гроші йде мова», - каже пан Данченко.
За останніми даними Держкомстату http://ukrstat.gov.ua, за перший квартал 2018 року середня абонентська плата за кабельне телебачення склала близько 72 грн., а за широкосмуговий фіксований доступ до Інтернету близько 124 грн. на місяць. «Це на 20 гривень більше середніх покажчиків абонплати 2016 року по кожній позиції. Імплементація Міністерствами норм Закону про доступ уповільнила б зростання тарифів на телекомунікаційні послуги», - вважає Наталія Клітна.
Водночас профільні асоціації провайдерів - Телекомунікаційна палата України, Інтернет Асоціація України, АППК вбачають у гальмуванні чиновниками прийняття відповідних Методик і Правил щодо доступу провайдерів до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики ознаки корупції, про що вони повідомили в Національне антикорупційне бюро України, Національне агентство з питань запобігання корупції, інші державні установи.
Прес-конференція керівників бізнес-асоціацій, які об’єднують телеком-операторів та провайдерів, за участі Голови Комітету ВРУ з питань інформатизації та зв’язку Олександра Данченка, відбулась 4 липня цього року в прес-центрі УНІАН, організатор заходу – ТПУ.
Прес-служба АППК