Заява видавців недержавної преси щодо парламентських слуханьУАВПП

5 Грудня 2002
652
5 Грудня 2002
17:54

Заява видавців недержавної преси щодо парламентських слуханьУАВПП

652
Заява видавців недержавної преси щодо парламентських слуханьУАВПП
Видавці недержавних газет протиставляють цензурі свою економічну незалежність

Зброєю проти цензури у пресі стане роздержавлення ЗМІ, покращення доступу до інформації та економічна стабільність друкованих видань

Політична цензура економічно невигідна всім учасникам інформаційного процесу – видавцям газет і журналів, журналістам і читачам. Як свідчать дослідження читацької аудиторії газет України, споживачі інформаційного продукту своїми витратами голосують за незалежну, професійну пресу без будь-якої цензури. Вільна преса, що враховує запити читачів, має використовувати всі можливості, аби бути прибутковою і фінансово стабільною. Серед 47 членів Української Асоціації Видавців Періодичної Преси (УАВПП), що видають близько 100 газет щотижневим накладом 5 мільйонів примірників, переважають видавництва, що мають стабільне, лідируюче положення на ринку і сталі прибутки. Цензура не тільки обмежує свободу слова та доступ до інформації, але й підриває підвалини газетного бізнесу. Тому видавці незалежної преси, що входять до Української Асоціації Видавців, виступають проти цензури. Видавці розглядають захист свободи слова як власну справу щодо захисту інформаційного поля, на якому вони працюють. Цю позицію підтримує Всесвітня Газетна Асоціація, в якій Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси представляє Україну.

Асоціація видавців виступає проти привласнення монополії на свободу слова виключно журналістами і застерігає проти штучного протиставляння видавців періодичної преси і журналістів. Такі спроби завдають непоправної шкоди молодій українській незалежній пресі. Захищаючи газетний бізнес, видавці захищають свободу слова пліч-о-пліч із журналістами своїх видань.

Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси підтримує проект Постанови Верховної Ради України “Про підсумки парламентських слухань “Суспільство, засоби масової інформації, влада: свобода слова та цензура в Україні”, внесений членами Комітету ВР з питань свободи слова та інформації М.Томенком, Ю.Артеменком, М.Баграєвим, В.Яворівським та іншими, та наголошує на наступних законодавчих змінах, що актуальні на сучасному етапі розвитку українських друкованих ЗМІ:

1.Включити в чергу денну засідань Верховної Ради у квітні-травні 2003 року розгляд законопроекту про роздержавлення друкованих ЗМІ в Україні (Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси працює над цим законопроектом і планує до 1 квітня 2003 року провести громадські слухання і внести проект на розгляд профільного Комітету ВР).

2.Ввести адміністративну і кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності видавництва періодичної преси – у збиранні інформації, підготовці матеріалів до друку, друці у друкарні, транспортуванні та розповсюдженні.

3.Ввести інститут омбудсмена з питань свободи слова, що співпрацюватиме з Радою преси (УАВПП сприятиме створенню органу саморегулювання друкованих ЗМІ – Ради преси, яка розглядатиме скарги на пресу та випадки порушення етики з боку преси).

4.Виключити із чинного законодавства положення, що стосуються сфери саморегулювання преси і повинні бути предметом розгляду Ради преси:

“перевищення журналістом своїх прав і невиконання обов`язків”, необхідність “виконувати обов`язки учасника інформаційних відносин” (“Закон про друковані ЗМІ(пресу) в Україні”). Через невизначеність ці положення дають підстави органам влади відмовляти в наданні акредитації і перешкоджати діяльності журналістів і загалом видавництв періодичної преси.

5.Суттєво покращити доступ до інформації про діяльність органів влади всіх рівнів. З цією метою вилучити із законодавства положення, які дозволяють необЄрунтовано закривати доступ до інформації, законодавчо заборонити застосовувати органами влади гриф “Для службового використання”, які не є грифами секретності, надати повноваження щодо присвоєння грифів секретності виключно Державному експерту з питань державної таємниці.

6.Всі спірні питання, що виникають в процесі діяльності видавництв періодичної преси і зачіпають інтереси інших сторін інформаційних відносин, вирішувати у судовому порядку або шляхом подання письмової скарги до Ради преси.

7.Ввести нульову ставку ПДВ з реалізації періодичних друкованих видань і узгодити на базі цього положення максимально простий і прозорий механізм оподаткування видавництв періодичної преси.

8.Прийняти мінімальну ставку єдиного податку у розмірі 10 гривень для приватних підприємців, що займаються виключно реалізацією періодичної преси і не мають найманих працівників.

9.Дати законодавчі визначення понять “видавництво періодичної преси”, “видавець періодичної преси” як головних суб`єктів інформаційних відносин у сфері преси і замінити ними застарілі поняття “Редакція друкованого засобу масової інформації”, “Редактор (головний редактор) друкованого засобу масової інформації”.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
652
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду