Працівники ЗМІ Києва створили незалежну медіа-профспілку, www.pravda.com.ua

30 Листопада 2002
895
30 Листопада 2002
18:57

Працівники ЗМІ Києва створили незалежну медіа-профспілку, www.pravda.com.ua

895
Працівники ЗМІ Києва створили незалежну медіа-профспілку,  www.pravda.com.ua
У суботу на установчому з'їзді у Києві було створено медіа-профспілку й обрано її голову. Ним став журналіст Андрій Шевченко. За це рішення проголосували 49 членів-засновників профспілки, що були присутні на з'їзді.

Основною метою діяльності профспілки є "представництво і захист професійних, трудових і соціально-економічних прав членів профспілки".

У статуті закріплено, що профспілка гарантує робочі місця членам профспілки, повинна забезпечувати безпеку журналістів, а також повинна створити юридичну службу для захисту інтересів своїх членів і проводити незалежну експертизу умов роботи журналістів.

Членами Київського незалежної медіа-профспілки можуть стати фізичні особи, "які займаються творчою діяльністю у засобах масової інформації" незалежно від їхньої форми власності і господарювання, а також студенти, що проходять професійну практику, й особи, що звільнилися зі ЗМІ у зв'язку з виходом на пенсію або з тимчасовою втратою працездатності. Роботодавці не можуть бути обрані до керівних органів медіа-профспілки.

Серед шести первинних організацій медіа-профспілки - УТ-1, інформаційне агентство УНІАН, телеканал "1+1", інтернет-видання "Детектор медіа", Академія української преси.

На з'їзді також обрано комітет профспілки, до якого увійшли, зокрема, Андрій Шевченко, Альбіна Трубенкова (УНІАН), Сергій Гузь, Наталя Лігачова ("Детектор медіа"), Данило Яневський і Андрій Тичина ("1+1"), Віктор Уколов (Громадське радіо).

Протягом наступного тижня профспілка, як очікується, буде зареєстрована офіційно, а у січні заплановане проведення загального всеукраїнського установчого з'їзду, на якому буде створено Всеукраїнську профспілкову організацію творчих співробітників ЗМІ. Голова професійної медіа-спілки Андрій Шевченко раніше працював на "Новому каналі" ведучим новин.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
895
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду