“Інтелзахист” - новий орган держконтролю у сфері інтелектуальної власності

20 Листопада 2002
3226
20 Листопада 2002
14:01

“Інтелзахист” - новий орган держконтролю у сфері інтелектуальної власності

3226
“Інтелзахист” - новий орган держконтролю у сфері інтелектуальної власності
Держпідприємство, діяльність якого була презентована журналістам цього тижня, створене відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 6 серпня 2002 року №449 з метою удосконалення організації видачі контрольних марок для маркування примірників об’єктів авторського права і суміжних прав, а також посилення захисту прав у сфері інтелектуальної власності.

Підприємство належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України та підпорядковане Державному департаменту інтелектуальної власності (ДДІВ) Міністерства освіти і науки України. Основними напрямками діяльності є: організація та забезпечення за дорученням ДДІВ ведення Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок, процесу видачі контрольних марок; участь у заходах, спрямованих на реалізацію державної політики щодо легалізації ринку об’єктів інтелектуальної власності; організація і надання юридичних, консультаційних, інформаційних та інших послуг з питань інтелектуальної власності та ін.

ДП «Інтелзахист» розпочало свою фінансово-господарську діяльність 1 жовтня 2002 року. За цей час забезпечено прийняття та розгляд більш як 500 заявок експортерів, імпортерів та відтворювачів примірників аудіовізуальних творів та фонограм для одержання контрольних марок, підготовлено проекти понад 500 рішень ДДІВ про видачу та 8 – про відмову у видачі цих марок, видано більш як 5 млн. контрольних марок, забезпечено ведення Єдиного реєстру одержувачів контрольних марок.

Перш ніж видати контрольну марку підприємство ретельно перевірятиме наявність авторських і суміжних прав у імпортерів, експортерів та відтворювачів примірників аудіовізуальних творів і фонограм.

Підприємство обслуговує понад 230 суб’єктів підприємницької діяльності. Впроваджено нову контрольну марку у вигляді голографічного захисного елемента (ГЗЕ). Організаційно забезпечено співпрацю із Службою безпеки України, яка ліцензує підприємства, що впроваджують ГЗЕ при розповсюдженні своєї продукції.

Як повідомив під час презентації директор ДП “Інтелзахист” Віктор Сушінець, його підприємство обслуговує вже понад 230 суб’єктів підприємницької діяльності, й у своїй роботі не лише наглядатиме за маркуванням продукції.

За словами голови Держдепартаменту з питань інтелектуальної власності Миколи Паладія, у європейських країнах від використання авторських і суміжних прав державна казна отримує від 2 до 5 відсотків коштів. Україна ж тільки починає розбудовувати цю систему. Керівник Держдепартаменту повідомив, що нині на розгляді в парламенті знаходяться чотири законопроекти щодо захисту інтелектуальної власності, які, у разі прийняття, розв’яжуть чимало проблем з “піратством”.

Микола Паладій повідомив, що найближчим часом розпочнуть свою роботу державні інспектори з питань інтелектуальної власності, які слідкуватимуть за дотриманням законодавства у цій сфері. Вони перевірятимуть не лише підприємства з виготовлення дисків, а й торговельні точки з продажу касет та компактів. Загалом по всій Україні працюватимуть 20 інспекторів, що, звісно, є недостатньо. Тому Департамент планує звернутися до уряду з проханням виділити додатково ще 11 посад держінспекторів.

Інф. „Детектор медіа”
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3226
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду