«Никогда мы не будем братьями»: поетеса розповіла про свою долю після революції
Про це говорили на зустрічі бійців АТО із Анастасією Дмитрук у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій, передає кореспондент ІА ZIK.
Вірш «Никогда мы не будем братьями», каже поетеса, виник майже спонтанно у час найважчих подій на Майдані – розстрілів. Тоді, однієї ночі, дівчина не витримала «концентрату емоцій та переживань», який врешті-решт перетворився у новий вірш.
Одразу після створення твір «почав жити своїм життям» у соцмережах: з нього робили перепости тисячі небайдужих, щоб підтримати активістів. Згодом, на прохання спільноти Євромайдану у Facebook дівчина записала вірш на відео, і це відео мало величезний успіх: набрав декілька мільйонів переглядів на Youtube.
Зрештою, як зазначає пані Дмитрук, не усі друзі сприйняли її громадянську позицію. «Час все показав: хтось пішов із мого життя; а ті, хто завітали через творчість, – залишилися», – з усмішкою сказала поетеса.
Та з погрозами все ж довелось зіткнутись, однак все закінчилось на словах.
Зараз Анастасія Дмитрук не покинула свої ідеї: дівчина неодноразово зустрічалася та допомагала бійцям, організовувала поетичні читання у госпіталях, військових частинах, полігонах. Усе це допомагає надихає та вимагає продовжувати творчість.
Особливо вразила, каже поетеса, її поїздка у Маріуполь, де вдалося побачити ситуацію зсередини.
«Я дуже хотіла наблизитися до найважливішого, що відбувалося в країні. Усе це серйозно надихає. Якось після поїздки навіть гостріше починаєш сприймати життя. І просто вражає мужність людей, які навіть в жахливих умовах війни продовжують жити. Вони ходять на творчі вечори, гуляють у парках з дітьми – тобто намагаються жити».
Зрештою, після таких пережитих моментів і прийшов час створювати нову книгу. Анастасія Дмитрук видаватиметься вже вдруге – «Це твоя і моя війна», нова книга авторки, продемонструє свою внутрішню боротьбу після подій на майдані, надихнувшись подвигами українських військових.
Тут, за словами жінки, без експериментів теж не обійдеться: поміж громадянської лірики читачі зможуть побачити есе і навіть казочку. Серед усього будуть й історії про героїв війни, з якими поетеса зустрічалася в процесі своєї діяльності.
Презентують нову книгу вже цьогоріч у вересні на 24 «Форумі видавців у Львові», який поетеса обов’язково обіцяє відвідати. А до того часу – лише творити і творити.
Нижче ZIK публікує текст знаменитого вірша.
Довідка.
Анастасія Дмитрук – сучасна українська поетеса, відома своїми патріотичними творами під час Євромайдану. У 2014 році видала першу збірку віршів «Верните нам наше небо». У квітні 2016 отримала звання «Киянка року 2015» за внесок у культурний розвиток столиці. 22 вересня 2016 року отримала Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України. 12 листопада 2016 отримала нагороду Всеукраїнської премії «Жінка III тисячоліття» в категорії «Перспектива». Увесь цей час жінка активно співпрацює із бійцями АТО, для яких організовує різноманітні культурні заходи.
Підготував Петро Синєокий, ІА ZIK