Фірташ стверджує, що не продаватиме «Інтер»
Про це він розказав в інтерв’ю «РБК-Україна».
«Мені таких пропозицій не надходило. Я особисто ні з ким не розмовляв на тему продажу каналу. Планів продавати "Інтер" у мене немає. Якогось тиску на мене, щоб я продав свою частку, я не відчуваю», – сказав він.
Пан Фірташ також зазначив, що на каналі «немає ніяких проросійських новин», а редакційною політикою займається його партнер – Сергій Львочкін.
«Якщо говорити про редакційну політику, то немає на каналі ніяких проросійських новин, це українські новини. Просто є люди, які не хочуть чути те, про що розповідають новини на "Інтері". Вони не хочуть відповідати за ті вчинки, які здійснюють, за ту політику, яку вони ведуть. А вони, по суті, ведуть політику, яка веде їх і країну до краху. Ось що відбувається, – сказав він. – Сергій (Сергій Льовочкін – ред.) займається політикою. У нього є свої політичні погляди і завдання, і мені немає сенсу туди лізти…».
Нагадаємо, у кримінальному провадженні про пожежу в будівлі телецентру компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка виробляє новини для телеканалу «Інтер», слідство відпрацьовує різні версії того, що сталося, включаючи самопідпал. Про це сказав міністр МВД Арсен Аваков.
В рамках розслідування кримінального провадження щодо пожежі в будівлі компанії «НІС» призначені 12 експертиз.
Нагадаємо, 4 вересня на вулиці Щусєва, 26 у Києві, під будівлею компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка займається виробництвом «Подробностей» та «Подробностей недели» для «Інтера»,підпалили шини. Згодом загорілося саме приміщення компанії.
Директор Департаменту комунікацій в МВС України Артем Шевченкопідтвердив «Детектору медіа» факт пожежі у приміщенні компанії «НІС» та зазначив, що будівлю підпалили зсередини.
Пізніше на сайті телеканалу «Інтера» з’явилось повідомлення про те, що на компанію «Національні інформаційні системи» скоєно збройний напад та є постраждалі.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що за фактом підпалу будівлі компанії «Національні інформаційні системи» затримані шестеро осіб. Наразі ведеться слідство, відкрито кримінальне провадження. Він також повідомив, щос серед затриманих пікетувальників під стінами офісу телеаналу «Інтер» є колишні бійці 30 бригади ЗСУ.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що події в офісі компанії «Національні інформаційні системи», що виробляє інформаційно-аналітичні програми для каналу «Інтер», вимагають негайного та об’єктивного розслідування.
Президент України Петро Порошенко доручив Генеральному прокурору Юрію Луценку взяти під особистий контроль розслідування подій, що сталися на телеканалі «Інтер» 4 вересня.
Слідчі кваліфікують події 4 вересня біля офісу НІС за ч. 4 ст. 296 (Хуліганство) та ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України.
Версія про можливу участь у підпалі будівлі НІСу, який стався 4 вересня, керівництва телеканалу «Інтер» не виключається. Про це 5 вереснязаявиврадник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.
6 вересня протестувальники, які з 5 вересня блокували роботу телецентра «Інтер Медіа Груп», заявили, що дійшли згоди з керівництвом телеканалу. Протягом п’яти найближчих днів телеканал має змінити свою редакційну політику та звільнити заступника директора з розвитку компанії «Національні інформаційні системи» (НІС) Ігоря Шувалова. Мітингарі зібрали намети.
Того ж дня телеканал «Інтер» заявив, що ні про що не домовлявся з протестувальниками, які блокували роботу телецентру «Інтер медіа груп», і не вів з ними ніяких перемовин.
10 вересня генеральний директор НІС Олександр Пилипець заявив, що компанія не має наміру змінювати редакційну політику. Також вона не збирається звільняти заступника директора з розвитку НІС Ігоря Шувалова.
Більше про події біля офісу «НІС» можна прочитати тут.
Фото: Joinfo.ua