Прокуратура все ще не виконує вимог матері та вдови ГонгадзеУП

5 Вересня 2002
578
5 Вересня 2002
08:26

Прокуратура все ще не виконує вимог матері та вдови ГонгадзеУП

578
Прокуратура все ще не виконує вимог матері та вдови ГонгадзеУП
Мати Георгія Гонгадзе Леся Гонгадзе наполягає на проведенні порівняльної експертизи волосся, що належать її синові, і тіла, знайденого у Таращі. "Я хочу, щоб мені офіційно надали цю експертизу – тільки після цього я візьму і поховаю тіло. Я наполягаю на цьому, тому що це моє життя. Я втомилася повторювати, що маю знати, кого ховаю. Нехай дадуть мені цю експертизу і я поховаю – тихо, без шуму, без політичних акцій", сказала мати УП. Вона також заявила, що не буде спілкуватися з представниками прокуратури без її представника Робера Менара. Леся Гонгадзе нагадала, що генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Робер Менар прибуває до Києва 15 вересня. Разом з ним вона готова зустрітися з представниками прокуратури. Мама стверджує, що вона давно передала українським слідчим наявні в неї волосся сина – "у присутності американських експертів, у присутності Шупіка". "Там зараз стверджують, що ніякої експертизи волосся вони проводили", говорить мати.

Тим часом, у середу Генеральна прокуратура України ознайомила представника вдови Георгія Гонгадзе Мирослави адвоката Валентину Міненко з постановою про призначення експертизи "таращанського тіла" та її висновками, повідомляє УНІАН. Як сказала Міненко, постанова, згідно з якою проводилися експертні дослідження, "є об'ємною, конкретною, в ній враховані деякі побажання потерпілих". Але, наголосила адвокат, з висновками експертизи її ознайомили не в повному обсязі, а лише приблизно з 1/8 частиною, мотивувавши це таємницею слідства. "Потерпілі знову не отримали відповіді на всі запитання, які їх цікавлять", - констатувала Міненко. Вона також зазначила, що Мирославі Гонгадзе ще потрібно буде вирішити, чи погоджуватися на пропозицію Генпрократури поховати "таращанське тіло" як її загиблого чоловіка. "Але фактично те, з чим дали ознайомитися мені як представнику потерпілої, є тим же самим, з чим нам давали ознайомитися раніше, - сказала вона. - Тобто нічого нового з висновку цієї експертизи ми не дізналися, хоча перелік наших запитань є набагато більшим, об'ємнішим і більш конкретним". За словами адвоката, йдеться про питання, відповідь на які дозволили б уникнути будь-яких сумнівів щодо належності чи неналежності знайденого в Таращі тіла зниклому журналісту, а також питання щодо кількості тіл, часу смерті тощо. Водночас адвокат сказала, що у постанові Генпрокуратури справді враховані ті пропозиції, "яких ми з Мирославою добивалися протягом 1,5-2 років". "Фактично наші запитання є в постанові слідчого й, очевидно, є відповіді на них, але нас просто не ознайомили з ними", - пояснила Міненко. Говорячи про свої подальші дії, адвокат зазначила, що вони будуть пов'язані з позицією Лесі та Мирослави Гонгадзе, тому що висновок експертизи "є однозначним і категоричним" щодо належності тіла Георгію Гонгадзе. "Ми будемо наполягати на тому, щоб нас все-таки ознайомили з висновком експертизи в повному обсязі", - наголосила адвокат. Втім, поки що прокуратура погоджується на це лише після закінчення попереднього слідства, сказала вона. "Нас такий варіант не зовсім влаштовує", - зазначила Міненко. 3 вересня на прес-конференції генеральний прокурор України Святослав Піскун заявив, що, згідно із даними Головного бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров'я України, так зване "таращанське тіло", належить Гонгадзе. Причиною смерті стало відсікання голови.

УП
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
578
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду