Екс-директору ДТРК “Крим” Валерію Астахову пред’явлено обвинуваченняIMI

4 Вересня 2002
0
613
4 Вересня 2002
18:42

Екс-директору ДТРК “Крим” Валерію Астахову пред’явлено обвинуваченняIMI

0
613
Екс-директору ДТРК “Крим” Валерію Астахову пред’явлено обвинуваченняIMI
Інформацію про затримання екс-керівника ТРК “Крим” підтвердив заступник прокурора Криму, начальник слідчого відділу прокуратури АРК Олексій Домніков у інтерв’ю газеті “Кримська правда”. Валерій Астахов виїхав з України після того, як дізнався що проти нього порушено кримінальну справу. За даними прокуратури, переховувався в Італії. Його було оголошено в розшук 24 грудня 1998 року. Він вернувся до Сімферополя, за деякими повідомленнями, на похорони батька. Як зауважив ІМІ керівник прес-служби прокуратури Криму Анатолій Татарчук, на цей час розслідування справи було призупинено у зв’язку з розшуком В.Астахова, однак його було затримано по прибуттю до Сімферополя – 13 серпня цього року. В.Астахову було пред’явлено обвинувачення у зловживанні службовим становищем та відпущено до суду під підписку про невиїзд. Слідчі дії з ним проводить прокуратура Сімферополя. Скандальна історія Валерія Астахова набула апогею у 1998 році, коли його було звільнено з ТРК. І як зауважили ІМІ у прокуратурі Криму, тоді “тут все гуло”.

ДТРК “Крим” Валерій Астахов очолив у 1992 році. Фактично, з цього часу тривали постійні конфлікти Астахова з різними політичними силами через намагання усунути його з посади. А варто зауважити, і через намагання отримати вплив на державне телебачення у регіоні. Останній конфлікт, що збігся у часі із порушенням проти гендиректора АРК кримінальної справи, завершився публічним інтерв’ю Валерія Астахова, у якому він звинуватив кримського прем’єра Сергія Куні цина та представника Президента у Криму Василя Кисельова у численних зловживаннях. У 1998 році на ТРК “Крим” стало одразу двоє директорів. Наказом Держтелерадіо України призначено Валерія Низового одразу після звільнення В. Астахова. Наказом в. о. гендиректора Держтелерадіо України Валерія Менжинського його було звільнено з формулюванням “за відмову підписати контракт ”. В. Астахов звернувся з позовом до Київського районного суду Сімферополя, рішенням якого його було поновлено на посаді. Тоді премьєр-міністр Криму Сергій Куніцин заявив про намір повідомити публічно про кримінальні діяння В. Астахова на посаді керівника ДТРК “Крим”, які на той час розслідувалися правоохоронними органами. В. Астахова звинуватили і в тому, що ДТРК до 1998 року вела мовлення без ліцензії, а стиль керівництва “довели телерадіокомпанію до кризи”. Сам Астахов неодноразово заявляв, що його конфлікт із владою має політичний характер. З іншого боку, відсторонення від посади пов’язували і з намаганням нової влади в Криму отримати контроль над державними ЗМІ напередодні президентських виборів.

Однак, претензії прокуратури до екс-керівника ДТРК “Крим” мають зовсім інший характер. Валерію Астахову пред’явлено обвинувачення за статтею ч.2 ст. 364 КК України, що стосується “зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки”. Обвинувачення стосуються 1995-1997 років господарської діяльності. Як повідомили ІМІ в прокуратурі АРК, екс-керівника телерадіокомпанії обвинувачують у створенні під дахом державної ТРК комерційних підприємств, що займалися, зокрема, відео прокатом, демонструванням на каналі фільмів без ліцензії тощо. Вказана стаття Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 8 років і заборону до 3 років займати певні посади.

IMI
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
613
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду