Журналістка з BBC свідчитиме в ГаазіIMI

27 Серпня 2002
702
27 Серпня 2002
14:21

Журналістка з BBC свідчитиме в ГаазіIMI

702
Журналістка з BBC свідчитиме в ГаазіIMI
Колишня кореспондентка Бі-Бі-Сі в Белграді свідчитиме на процесі у справі Слободана Мілошевича. Джекі Роуленд, яка пропрацювала в Югославії кілька років, стала свідком одного з інцидентів останньої балканської війни. Вона погодилась виступити в суді, оскільки вважає це своїм обов’язком.

Коли вона у вівторок з’явиться в трибуналі, вона буде піддана перехресному допиту паном Мілошевичем, який захищає сам себе від звинувачень в геноциді та злочинів проти людства на Балканах в 90-х.

Ії поява в суді підігріє давні дебати поміж журналістами, чи не є участь журналістів в подібних процесах порушенням професійної етики. Багато хто вважає, що це, власне, є порушенням і, до того ж, ставить під загрозу життя репортерів, які зараз працюють в гарячих точках.

Минулого червня трибунал зобов’язав колишнього кореспондента “Вашингтон Пост” Джонатана Рендала свідчити на процесі двох боснійських сербів, звинувачуваних в геноциді. Відповідно, адвокати журналіста просили суд захистити журналіста від примусового свідчення, за винятком виключних випадків. Адвокат Рендала каже, що правосуддя має створити прецедент для з’ясування ролі журналіста в якості свідка в новому Міжнародному Кримінальному Суді, який був створений в Гаазі минулого місяця.

Багато хто, як наприклад Мартін Бел, іншій колишній кореспондент Бі-Бі-Сі в Югославії, який також з’явиться у суді як свідок, вважають, що права і обов’язки журналістів мають бути такими ж, як і в пересічних громадян, коли йдеться про покази свідків в розслідуванні злочинів.

IMI
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
702
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду