Депутат Омельченко просить генпрокурора призначити у справі Гонгадзе повторні, а не додаткові, експертизи "таращанського тіла" та плівок Мельниченка, УНІАН

26 Липня 2002
0
503
26 Липня 2002
15:11

Депутат Омельченко просить генпрокурора призначити у справі Гонгадзе повторні, а не додаткові, експертизи "таращанського тіла" та плівок Мельниченка, УНІАН

0
503
Депутат Омельченко просить генпрокурора призначити у справі Гонгадзе повторні, а не додаткові, експертизи "таращанського тіла" та плівок Мельниченка, УНІАН
Народний депутат України, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування справ про вбивства Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО звернувся до Генерального прокурора Святослава ПІСКУНА з проханням призначити у кримінальній справі, порушеній за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, повторну (комісійну) судово-медичну (генотипоскопічну) ідентифікаційну експертизу останків "таращанського тіла" та повторну (комісійну) фоноскопічну експертизу магнітних фонограм, записаних екс-майором держохорони Миколою МЕЛЬНИЧЕНКОМ. Про це йдеться у зверненні Г.ОМЕЛЬЧЕНКА до С.ПІСКУНА, переданому УНІАН.

Г.ОМЕЛЬЧЕНКО вважає за необхідне проведення саме повторної, а не «додаткової, комісійної генотипоскопічної експертизи «таращанського тіла» і "додаткової фоноскопічної експертизи магнітних фонограм, записаних М.МЕЛЬНИЧЕНКОМ", як це хоче робити Генеральна прокуратура. Депутат зазначає, що додаткова експертиза може бути призначена у випадку, коли експертиза буде визнана неповною або не досить зрозумілою, і додаткова експертиза доручається тому самому або іншому експертові. Водночас повторна експертиза, за словами Г.ОМЕЛЬЧЕНКА, може бути призначена, коли висновок експерта буде визнано необгрунтованим чи таким, що суперечить іншим матеріалам справи, або викликає сумніви в його правильності. Повторна експертиза доручається іншому експертові або експертам.

Г.ОМЕЛЬЧЕНКО вважає, що підстави для повторної експертизи є, оскільки висновки експертів України (Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров’я України), Російської Федерації (Російський центр судово-медичної експертизи МОЗ Російської Федерації, експерт П.ІВАНОВ) і США (ФБР і Міністерство оборони, експерти Б.ШЕЯ, В.РОДРІГЕС) щодо належності "таращанського тіла" журналістові Георгію Гонгадзе відмінні від висновків експертів ФРН (приватна лабораторія "Genedia"). (Перші впевнені, що це тіло Георгія Гонгадзе, а експерти ФРН стверджують протилежне - УНІАН.)

Як йдеться у зверненні Г.ОМЕЛЬЧЕНКА, є суттєві розбіжності і між висновками експертів України (Київський НДІ судових експертиз Міністерства юстиції України), Австрії (Міжнародний інститут свободи преси у Відні) та США (Компанія БЕК-ТЕК, експерт Брюс КЕНІГ) щодо достовірності (автентичності) магнітних фонограм, записаних М.МЕЛЬНИЧЕНКОМ.

Депутат вважає за необхідне для забезпечення повного, всебічного, об'єктивного дослідження всіх обставин зазначеної справи, незалежності і правильності висновків повторної судово-медичної (генотипоскопічної) експертизи та повторної фоноскопічної експертизи залучити до організації та проведення цих експертиз: провідних фахівців (експертів) України, США, країн - членів Ради Європи; спостерігачів - законних представників матері та дружини Г.Гонгадзе; членів і експертів-консультантів Тимчасової слідчої комісії ВР з правом заявляти клопотання, подавати докази та викладати у письмовій формі окрему думку із залученням цих документів до матеріалів кримінальної справи.
LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
503
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду