Асоціація мережевих телерадіомовників та незалежних мовників пропонують провести широке обговорення інформаційного кодексуУНІАН
Як зазначається в повідомленні Асоціації мережевих телерадіомовників, переданому УНІАН, «ми, з огляду на надзвичайну важливість документу, категорично проти швидких рішень, і пропонуємо створити робочі експертні групи по окремих напрямках. Ці експертні групи повинні представити до уваги зацікавлених осіб та організацій детальну інформацію, що стосується окремого напрямку. Також ми готові взяти на себе відповідальність за ініціювання та проведення «круглих столів» по цим напрямкам».
Асоціації мовників пропонують іншим організаціям, які зацікавлені у розвитку інформаційної сфери в Україні, долучитись до широкого обговорення Інформаційного кодексу, та сформувати стратегічний документ, який визначає розвиток галузі на наступні кілька років.
Мовники вважають, що приймати рекомендацію щодо Інформаційного кодексу без уважного обговорення у колі, не лише громадськості, але й фахівців, практиків, науковців, політиків, правознавців, у тому числі європейського і міжнародного права, не можна.
Як повідомляв УНІАН, у травні ц. р. Державний комітет інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України подав на розгляд Кабінету Міністрів України проект Концепції національної інформаційної політики.
Голова Держкомінформу Іван ЧИЖ зазначив, що в розробці проекту концепції брали участь як працівники комітету, так і науковці. "Є підстави говорити, що в проекті визначені всі сегменти інформаційного поля, щоб потім можна було на цій основі створювати Інформаційний кодекс", - зазначив І.ЧИЖ. За його словами, проект концепції "охоплює сегменти інформаційного простору України від чисто телевізійних, радіо-, газетних проблем аж до архівної справи, питань, пов'язаних з Інтернетом, інформаційною безпекою та суверенітетом".
І.ЧИЖ висловив надію, що концепцію буде запроваджено у другому півріччі цього року, оскільки "це пов'язано з багатьма проблемами доопрацювання і узгодження".
Він також кілька разів наголосив, що поданий до Кабміну проект концепції є лише робочим матеріалом, а тому говорити про нього зараз як про завершений продукт зарано. "Головний, стрижневий, ідейний акцент концепції - це інформаційна політика, зорієнтована в сучасне і майбутнє, щоб ми не відстали, не виявилися на узбіччі загальносвітових процесів інформатизації", - підкреслив І.ЧИЖ.
Довідка УНІАН. Асоціація мережевих телерадіомовників створена 27 листопада 2001 року вісьмома засновниками («Новий канал», ICTV, СТБ, М1, Радіо «Довіра», Радіо «Люкс», «Хіт-FM», «Наше радіо»). Такі різнопланові телерадіоорганізації об’єдналися за мережевим принципом: це недержавні компанії - конкуренти, які дбають про нормальне функціонування та розвиток вітчизняного телерадіопростору. Асоціація покликана допомогти мережевим телерадіокомпаніям вирішувати цілий ряд проблем, пов’язаних із діяльністю галузі.
Асоціація висловила готовність співпрацювати з вже існуючими організаціями, які представляють на українському ринку інтереси мовників.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ