В Україні буде створено Громадську раду з питань моральності на телеканалах, УНІАН
Також за підсумками розгляду питання про хід виконання указу Президента "Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя" за результатами моніторингу програм телебачення загальнонаціональних та недержавних каналів колегія постановила привернути увагу керівників телерадіоорганізацій (ТРО) на порушення діючого законодавства.
Зокрема, виступаючи на засіданні колегії, голова Держкомінформу Іван Чиж повідомив, що на адресу комітету надходить велика кількість листів громадян, які висловлюють обурення засиллям на телеекранах кіно- й відеопродукції, яка пропагує культ насильства, жорстокості, порнографії.
І.ЧИЖ зазначив, що телеканали, ігноруючи закони, транслюють рекламу алкогольних напоїв, переривають рекламою телевізійні фільми, а також перебирають рекламний час, який має становити 9 хвилин на годину мовлення.
У зв’язку з цим Чиж запропонував створити контролюючий орган - національну експертну комісію. За його словами, до складу комісії мають входити провідні діячі культури, науки, юристи, експерти.
Чиж пообіцяв, що Держкомінформ продовжить боротьбу за те, щоб очистити український екран від сцен "вбивств та насильства". "Треба робити чистішим український екран і духовнішим наше життя", - сказав він.
Чиж пообіцяв створити "потужну" моніторингову службу для реагування на порушення, а також для визначення реальних, "а не замовних" рейтингів телеканалів.
Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Микола Томенко зазначив, що докладе зусиль, «щоб культура і моральність були повернуті в інформаційний простір».
Колегія також вирішила ініціювати проведення у вересні цього року спільного засідання Деркомінфолрму, Нацради з питань ТБ та радіомовлення, на якому разом з Міністерством культури та мистецтв розробити пропозиції щодо запровадження з урахуванням міжнародного досвіду класифікації кіно-, телефільмів, рекламних та інших матеріалів для ЗМІ.
УНІАН
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ