Про причини закриття "Обкому" дізнаємося тільки восени
Розгляд Шевченковським місцевим судом громадянського позову ТОВ "Обком" (інтернет-видання "Оbkom.net") до Державної податкової адміністрації України відкладено до 3 вересня 2002 року.
Суддя Наталія Бужак повідомила представникам позивача і відповідача, що з'явилися на засідання, що у вівторок не зможе почати розгляд позову, оскільки головує на іншому судовому засіданні.
"Я вважаю це навмисним затягуванням процесу", - прокоментував в інтерв'ю журналістам рішення судді заступник головного редактора "Обкому" Сергій Сухобок.
Він нагадав, що позов проти ДПАУ був поданий ще на початку березня і призначений до розгляду у травні. Тоді засідання не змогло початися, оскільки позивач не був вчасно повідомлений про дату розгляду, відзначив Сухобок.
У своїй позовній заяві "Обком" просить суд визнати, що інформація, поширена в прес-релізі ДПАУ від 26 лютого 2002 року, не відповідає дійсності і підриває його репутацію. Зокрема, позивач вимагає від ДПАУ офіційно спростувати твердження про те, що комп'ютери і документи, вилучені з офісу інтернет-видання "Обком", стосувалися незаконної діяльності, а також про те, що ТОВ "Обком" не подавало звітності про фінансову діяльність.
Коментуючи у зв'язку з цим недавню заяву замголови ДПАУ Святослава Піскуна про те, що комп'ютери з офісу "Обкому" були вилучені співробітниками податкової міліції помилково, Сухобок сказав: "Це не помилка, а злочинні дії, за які треба відповідати у суді".
Сухобок заявив, що звертається через ЗМІ до голови ДПАУ Миколи Азарова з пропозицією провести "круглий стіл" між керівниками податкової адміністрації і співробітниками "Обкому", щоб прояснити ситуацію.
Як повідомлялося, 19 лютого в офісі інтернет-видання "Обком" працівники податкової міліції провели обшук, в ході якого була вилучена техніка і документи.
Пізніше податкова міліція заявила, що обшук "був проведений випадково у ході процесуальних і санкціонованих дій відносно комерційних банків, направлених на припинення діяльності конвертаційних центрів". Однак через певний час прес-служба ДПАУ пояснила дії відносно "Обкому" тим, що він "безпосередньо пов'язаний з "Корал-банком", відносно якого працівники податкової міліції Києва провели заходи, направлені на припинення незаконної конвертаційної діяльності, оскільки помічник керівника банку є одним із фундаторів видання".
Оскільки техніка повернена не була, видання було вимушене припинити роботу у кінці лютого нинішнього року. Співробітники "Обкому" вважають дії ДПАУ "розплатою за критичні матеріали на адресу ряду керівників податкової адміністрації".
Інтерфакс-Україна
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ