Тижневики заплуталися в трьох цифрах

Тижневики заплуталися в трьох цифрах

23 Січня 2015
6173

Тижневики заплуталися в трьох цифрах

6173
Найголовніша проблема — перевірка інформації. Яскравим прикладом стало висвітлення трагедії під Волновахою та старту мобілізації. П’ять каналів, п’ять випусків — і п’ять версій щодо кількості постраждалих внаслідок обстрілу блокпосту. Огляд висвітлення порушень стандартів журналістики у підсумкових щотижневиках ICTV, «України», «1+1», «Інтера»та 5-го каналу за 18 січня 2015 року.
Тижневики заплуталися в трьох цифрах
Тижневики заплуталися в трьох цифрах

Редакції підсумкових випусків новин вийшли зі святкових відпусток. У перших ефірах 2015 року стартували з мінімальною кількістю замовних матеріалів. Водночас, журналісти навчилися вправніше ховати джинсу.

Втім, найголовніша проблема в іншому — в перевірці інформації. Яскравим прикладом стало висвітлення трагедії під Волновахою та старту мобілізації. П’ять каналів, п’ять випусків — і п’ять версій щодо кількості постраждалих внаслідок обстрілу блокпосту. Також різні версії висували журналісти щодо процесу мобілізації та кількості цьогорічних призовників.

«ФАКТИ ТИЖНЯ» З ОКСАНОЮ СОКОЛОВОЮ (випуск о 18:45), ICTV

На початку ефіру — новина про загибель пасажирів автобусу під Волновахою. Ведуча Оксана Соколова зазначає, що, за висновками ОБСЄ, стріляли з північного сходу. Втім, це неточна інформація, адже, як уточнює, наприклад, «Українська правда», йдеться також про північний-північно-східний напрямок.

«Оксана Соколова, ведуча: А експерти ОБСЄ зроблять висновок — стріляли з північного сходу. Тобто з території окупованої бойовиками».

У сюжеті кореспондент подає неточні дані щодо кількості поранених внаслідок обстрілу. За версією репортера, поранених — 16, із них двоє військових. Як повідомляється на сайті ГУ МВС України в Донецькій області, загалом загинули 12 людей і 18 дістали поранення. Двоє з них — військові. Отож, поранених серед мирного населення — 16. 

«Кореспондент: Снаряд від гару вибухнув в лічених метрах від переповненої маршрутки. Осколками вбито 10 людей на місці. Ще двоє згодом померли у лікарні. Всі загиблі — цивільні. Поранених 16, з них двоє військові».

Цікаво, що в підводці ведуча Оксана Соколова не помилилася. Вона назвала такі ж цифри, але говорила лише про постраждалих мирних людей. Разом із тим, вона нічого не сказала про поранених військових.

«Оксана Соколова, ведуча: Отже, 12 загиблих, 16 поранених. Вони їхали у маршрутці Донецьк — Златоустівка. В основному пенсіонери, що виїжджали за виплатами — мирні жителі».

Виникають сумніви в доцільності використання цитат із форумів та соцмереж як доказів причетності бойовиків до смерті пасажирів автобуса. Адже нині на цих джерелах занадто багато дезінформації та фейків. Глядач не може впевнитися на 100%, що це написане саме бойовиками чи тими, хто їх підтримує й точно знає повну інформацію щодо обстрілу із «Градів».

«Кореспондент: Терористи на своїх сайтах поспішили повідомити — знищили український блокпост. Але коли стало відомо, що потрапили в маршрутку з цивільними — почали давати задню. Ситуація один в один відтворила історію з малазійським Боїнгом, збитим над Донбасом. Тоді в перші хвилини терористи також хвалилися — збили український транспортник. Коли стало зрозуміло, що то був великий цивільний борт — стали затирати сліди. У випадку з маршруткою почалися інформаційні ігри».

Сюжет про можливі сценарії примушення до миру сам по собі є оціночним та суб’єктивним. Адже глядач не отримує жодного критерію, за яким було би зрозуміло, чому саме такі методи аналізує журналіст.

«Оксана Соколова, ведуча: <…>Чому Путін відкладає зустрічі? Як світ збирається спонукати його до миру? Сценарій розвитку подій аналізував Микола Тірільов».

У цьому ж сюжеті автор маніпулює, коли каже про «проміжний варіант» впливу на Росію. Так, журналіст каже, що цей варіант «тупиковий», посилаючись на «багатьох експертів». Утім, синхрон — лише політолога Володимира Фесенка, коментарі якого, до речі, присутні впродовж усього сюжету. Тож виникають сумніви, чи з багатьма експертами спілкувався кореспондент.

«Якщо зважати на те, що в ОБСЄ цього року головує Сербія, лояльна до Кремля, то проміжний варіант на думку багатьох експертів, виглядає як тупиковий».

Також автор використовує оціночне судження щодо однієї із резолюцій Європарламенту, називаючи її «найжорсткішою».

«Кореспондент: Про посилення санкцій проти Москви йшлося і в найжорсткішій за часи української кризи резолюції Європарламенту».

Оціночними судженнями сповнений і сюжет про роботу Верховної Ради в новому році. На початку матеріалу Володимир Соколов каже, що перший тиждень роботи був «гарячим» і тривали «скандали». Крім того зазначає, що «нардепам» не сподобався один із законопроектів міністра економіки. При цьому подає синхрон лише одного нардепа Юрія Левченка.

«Кореспондент: Перший робочий тиждень після новорічних свят видався доволі гарячим у Раді. Скандали тривали навіть у лавах коаліціянтів. Чого варта лише поява в парламенті голови НБУ, на яку депутати чекали ще з минулого року. Або блокада в сесійній залі міністра економіки Абомавічуса. Нардепам не сподобався його приватизаційний законопроект.

Юрій Левченко, позафракційний: Ви зараз намагаєтеся нафтопровід "Дружба" продати за копійки, не було в цьому законі. Ви намагаєтеся всі лісгоспи продати».

Фактично журналіст самовільно назвав скандалом, зокрема, «появу голови НБУ».

«Кореспондент: Перший робочий тиждень після новорічних свят видався доволі гарячим у Раді. Скандали тривали навіть у лавах коаліціянтів. Чого варта лише поява в парламенті голови НБУ, на яку депутати чекали ще з минулого року».

Втім, наприкінці сюжету кореспондент суперечить самому собі і каже: звіт у Раді Гонтаревої «пройшов без скандалів».

«Кореспондент: Втім, найбільшого конфлікту цього тижня нардепи чекали від іншої події — довгоочікуваного звіту у Раді голови НБУ. Та на диво, він пройшов без скандалів, хіба що Валерію Гонтареву трохи засіяли дефіцитними доларами».

В сюжеті журналіст вказує, що «були сумніви», чи підтримувати закон про мобілізацію, не зазначаючи, хто ж сумнівався. При цьому одну з причин називає — це недолуга підготовка під час попередніх мобілізацій. Утім, репортер подає синхрон колишнього комбата (якого чомусь ідентифікує як «комбат»), який висловлює протилежну думку — наразі зроблено висновки й підготовка навчальних центрів на вищому рівні. То чому тоді були (в когось) сумніви?

«Кореспондент: Та і загалом, майже всі законодавчі ініціативи Кабміну коаліція цього тижня успішно провалювала. Були сумніви навіть з приводу того, чи підтримають депутати президентський указ про часткову мобілізацію, тим паче що попередні мобілізаційні призови розкритикували комбати за недолугу підготовку військовослужбовців.

Андрій Тетерук, народний депутат України, фракція "Народний фронт": Они не занимались боевой подготовкой а занимались тем, извините меня, воровали, соляру продавали пили водку, надо называть вещи своими именами. Сейчас сделаны определенные выводы. Сейчас подготовлено гораздо больше учебных центров, где сейчас происходят боевыеслаживания подразделений».

Журналіст подає неточні дані щодо процесу мобілізації в 2015 році. Мовляв, планують призивати протягом 210 діб. Про це йдеться в Указі Президента України «Про часткову мобілізацію». Та, як уточнював 8 січня міністр оборони Степан Полторак, під час четвертої хвилі буде точно мобілізовано 50 тисяч людей у два етапи протягом трьох місяців із січня до квітня. Додатково призиватимуть лише за необхідності. Разом (одна обов’язкова мобілізація і дві ймовірні) і складають 210 діб.

До речі, про кількість тих, кого призвуть, кореспондент не каже.

«Кореспондент: Мобілізацію планують проводитиу три черги тривалістю 210 діб. Першу розпочнуть вже з 20 січня. Призиватимуть чоловіків віком від 20 до 27 років, і начебто для резерву тоді, як на фронт обіцяють відправляти лише людей з бойовим досвідом і контрактників».

Також не відомо, як автор цього матеріалу підраховував кількість депутатів, які не бачили тексту закону про затвердження мобілізаційного указу Президента. Синхрон нардепа Вододимира Парасюка не є показовим. Тим паче, з коментаря навіть не зрозуміло: бачив він документ, чи ні.

«Кореспондент: Після цього мобілізацію підтримали 268 нардепів, хоча більшість з них так і не бачили документу.

Володимир Парасюк, народний депутат України: Є загальнонаціональна позиція, в нас в країні іде війна. І до цієї війни потрібно готуватися і давати відсіч».

Сумнівним щодо достовірності є висловлювання в підводціведучої щодо причин, чому деякі політичні рухи у Франції не вийшли на марш пам’яті за загиблими після теракту. Оксана Соколова узагальнює й каже, що не вийшли «праві радикали», які «набирають популярності по всій Європі» і які «традиційно» фінансуються Росією.

«Оксана Соколова, ведуча: На марш пам'яті в Парижі не вийшли праві радикали. Ці партії наразі набирають популярності по всій Європі, а вони традиційно фінансуються Росією».

Втім, у сюжеті журналіст каже, що не було лише радикалів із «Національного фронту» Марін Лє Пен. Очевидно, що узагальнення з уст ведучої було некоректне. Адже, щонайменше, Франція — не вся Європа.

«Кореспондент:<…>Не було на марші радикалів з Національного фронту Марін Лє Пен. Ультраправі підхопили антимігрантську хвилю.

Марін Лє Пен, лідерпартії "Національний фронт": Треба відібрати французькі паспорти у тих, хто має подвійне громадянство і літає воювати в інші країни».

«СОБЫТИЯ НЕДЕЛИ» (випуск о 19:00), «Україна»

В одному із сюжетів випуску про бій за Донецький аеропорт журналістка використовує неперевірену інформацію. Каже, що доходило до ближнього бою, «чуть ли не рукопашная». Утім, вона використала слова журналіста Юрія Бутусова, який описав це на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

«Юлия Плисенко, корреспондент: Уже вечером стало известно: там идет не просто ближний бой, а чуть ли не рукопашная».

У матеріалі про трагедію під Волновахою журналіст подає неповну інформацію щодо поранених. Він згадує, що потерпілих — 18, але не каже, що двоє з них — військові. Крім того, журналіст зазначає, що сторони конфлікту звинувачують одне одного у трагедії. Втім, автор не подає результату дослідження ОБСЄ, які назвали напрямок, звідки прилетіли снаряди. Посилається лише на те, що снаряд «Граду» розірвався біля автобуса.

«Сергей Иванов, корреспондент: 12 убитых и 18 раненых. Все жертвы — мирные жители, находились в рейсовом автобусе, рядом с которым и разорвался снаряд типа “Град”. В предварительном отчете комиссия ОБСЕ остановилась именно на такой формулировке. Но стороны конфликта по-прежнему винят в трагедии друг друга: так называемая ДНР говорит о провокации с противопехотной миной, организованной Киевом, а украинская власть настаивает: произошел террористический акт, и реакция на него не заставит себя ждать».

Вкотре редакція випуску використала можливість прорекламувати благодійний фонд власника каналу Ріната Ахметова.

«Олег Панюта, ведущий: На этой неделе колонны машин гуманитарного рейса Рината Ахметова доставили на распределительные базы Донецка и Мариуполя 2 тысяч тонн продуктов. Количество продовольственных наборов достигло 1,5 миллионов».

Журналістка в сюжеті згадує про фонд і власника, двічі подаючи коментар координатора гуманітарного штабу Римми Філь.

«Виктория Чистюхина, корреспондент: <…> Помощь Ахметова — самая масштабная поддержка миллионов мирных жителей в зоне боевых действий.

Римма Филь, координатор Гуманитарного штаба Рината Ахметова: Основная задача, которую ставит перед штабом Ринат Ахметов, остается неизменной — помочь максимальному количеству своих земляков, которые остались сейчас во время войны в Донецкой и Луганской области. И поэтому, решая эту задачу, Гуманитарный штаб помогал и будет помогать мирным жителям Донецкой и Луганской области».

Після цього сюжету ведучий ще раз у начитці прорекламував гуманітарний штаб Ахметова.

«Олег Панюта, ведущий: <…>Также отложен завтрашний выезд очередной колонны машин 13-го гуманитарного рейса. Несмотря на эти меры, в штабе Ахметова делают все возможное, чтобы помощь доставлялась постоянно, а раздача продовольственных наборов возобновилась как можно скорее».

У сюжеті про зростання цін на продукти та послуги журналіст маніпулює, видаючи думку одного економіста за прогноз «експертів».

«Максим Урлапов, корреспондент: <…>Эксперты прогнозируют в этом году огромный рост безработицы.

Александр Охрименко, эксперт в сфере экономики: Люди не будуть находити роботу місяцями, і будуть згодні на будь-яку роботу, будь-яку шабашку за будь-які гроші. Мало того, з'являться ситуації, коли із людьми будуть розраховуватися не грошима, а продуктами харчування чи якимись речами».

«ТСН. ТИЖДЕНЬ» (випуск о 19:30), «1+1»

На початку випуску — сюжет із передової, переповнений героїзацією та романтизацією війни.

«Андрій Цаплієнко, кореспондент: Там унизу смертельний холод і пекельний вогонь. І в мертвих будівлях кілька десятків хлопців, які поклялися не відступати.

Андрій Цаплієнко, кореспондент: <…>Відчайдухи в аеропорту готувалися до найгіршого. Але побратими вже пробивали коридор — нову дорогу життя для кіборгів. Правий сектор на свій страх і ризик висувається на передок — атакувати укріплений район бойовиків. Їдуть, під обстрілом роздивляючись дорогу крізь пробите кулями скло».

Канал Коломойського продовжує «наїжджати» на Пінчука, використовуючи Кучму у «справі Гонгадзе». В сюжетіпро проплачений українськими олігархами лобізм за кордоном левова частка матеріалу стосується саме Пінчука, мовляв, таким чином він, зокрема, відбілює свого тестя.

«Ольга Василевська, кореспондент: Для Пінчука лобізм це ще чи не єдиний спосіб відбілити перед заходом ім'я свого тестя — Леоніда Кучми».

На початку матеріалу журналістка перелічує відомих багатіїв України, які нібито проплачують імідж.

«Ольга Василевська, кореспондент: Ахметов, Фірташ, Пінчук, Янукович. Десятки мільйонів доларів сплачують щороку лобістам, піарникам, прикриваючись у світі ім'ям України».

Утім, доказова база є лише на Пінчука. Про інших авторка згадує мимоволі, вказуючи розмиті суми, які вони нібито витрачали на власний імідж. Конкретних даних немає, а отже, в достовірність фактів важко повірити.

«Ольга Василевська, кореспондент: Віктор Пінчук без сумніву законодавець моди в питанні наймання іноземних фахівців для піару. Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов вже його послідовники. Мільйони доларів свого часу викладав Рінат Ахметов за сніданки, обіди і вечері з американськими сенаторами».

Продовжили «Плюси» і згадувати Олега Ляшка в негативному чи насмішкуватому контексті, хоча загальний стиль сюжету не є «стьобним». У матеріалітакож немає коментаря лідера «Радикальної партії».

«Сергій Швець, кореспондент: Театральна сцена від головного радикала не забарилася. Прямо на трибуні він обсипав голову НБУ фальшивими купюрами. Спікер, аби втихомирити Ляшка, тролив варіантом розслідувати його дії як фальшивомонетника».

У цьому ж матеріалі журналіст вказує неточні дані щодо кількості осіб, яких буде змобілізовано. За його словами, цього року буде 200 тисяч призовників. Нагадаю, під час четвертої хвилі буде точно мобілізовано 50 тисяч людей у два етапи протягом трьох місяців із січня до квітня. При необхідності ще призвуть 54 тисячі. Загалом — 104 тисяч. Цифру 200 тисяч міністр, фактично, назвав фейком.

«Сергій Швець, кореспондент: Війна, або як тепер почали говорити, особливий період, тема номер 1 і в країні і в парламенті. Рада підтримала президента у оголошенні часткової мобілізації. Передбачено призов військовозобов'язаних та резервістів впродовж семми місяців цього року. Під першу хвилю підпадають 50 000 українців. Загалом приблизно 200 000».

Неточними є дані в сюжетіщодо кількості потерпілих після обстрілу на блокпосту під Волновахою. Як вже зазначалося, офіційні дані — 12 загиблих, 18 поранених, із них двоє військових. У журналіста ж чомусь інші дані.

«Руслан Харченко, кореспондент: Не минуло й тижня після кривавого теракту в Парижі, як гасло "Я Волноваха" стало для України одним із символів терору. 13 загиблих, і 15 поранених у рейсовому автобусі Златоустівка — Донецьк».

Слідом за «Фактами» журналіст дає версію, що обстрілювали бойовики, які, мовляв, видали себе в інтернет-повідомленнях. Але в цьому сюжеті автор навіть не каже, звідки така інформація. Крім того, кореспондент каже, що з’явилося відео, з якого видно, що снаряди «Граду» летіли з Докучаєвська. Втім, таке ствердження викликає великі сумніви — навряд чи саме з відео можна побачити характер польоту ракет.

«Руслан Харченко, кореспондент: Терористи діяли вже за звичною схемою, як зі збитим улітку “Боїнгом”. І виказують себе. Спочатку сповістили про успішну атаку, а згодом намагаються замести сліди. Розказують міфічні версії про розстріл автобусу українцями, або вибух міни. Цього разу все пішло не за їхнім сценарієм. З'явилося кілька відео, які свідчили — автобус у цей час не рухався, а масований обстріл блокпостів вели з боку сепаратистського нині Докучаєвська».

Лише згодом журналіст посилається на дані розслідування ОБСЄ, які сказали, звідки стріляли.

Підводячи до сюжету про заворушення у Вірменії, ведуча Алла Мазур порушує презумпцію невинуватості, називаючи російського солдата «вбивцею».

«Алла Мазур, ведуча: Пояснення вбивці вражає не менше — зайшов до незнайомого будинку просто випити води, але перелякався».

«ПОДРОБНОСТИ НЕДЕЛИ» (випуск о 20:00), «Інтер»

Повідомляючи у випускупро результати розслідування ОБСЄ щодо загибелі мирних громадян під Волновахою, ведучий припускається помилки. Дмитро Онопченко каже, що ракети, згідно з даними організації, були запущені з північного заходу. Втім, насправді у звіті вказано: запуск відбувся з північно-північного-сходу.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: ОБСЕ сегодня опубликовало официальный отчет. В этом документе эксперты организации говорят, что абсолютно точно установили, ракеты были выпущены по пассажирскому автобусу с северо-запада».

Редакція «Подробностей недели» подали зовсім інші дані жертв трагедії, які відрізняються від вказаних на інших каналах та офіційної інформації.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Напомню, 13 человек там погибли, 18 ранены. Вот эти кадры с камер наблюдения, когда по автотрассе ведется прицельный огонь, обошли весь мир».

Ведучий в одній із підводок каже, що імена українських чиновників із позначкою «розшукуються» з’явилися на сайті «Інтерполу». Згодом перелічує ці імена. Зокрема, називає Раїсу Богатирьову. Хоча її імені досі немає на сайті міжнародної поліції.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Имена украинских чиновников появились на сайте Интерпола с пометкой — “разыскивается”. <…>Виктор Янукович и его старший сын, Александр; Николай Азаров, Сергей Курченко, Сергей Арбузов, Раиса Богатырева, Эдуард Ставицкий, Юрий Колобов».

Неточну інформацію подає ведучий щодо нової хвилі мобілізації. Називає кількість тих, кого призвуть — «до 100 тисяч». Хоча, як зазначалося, 50 тисяч потрібно мобілізувати у два етапи протягом трьох місяців з січня по квітень. Про проведення п’ятої та шостої хвилі мобілізації поки не йдеться.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Это “Подробности недели”, мы продолжаем. Еще одна важная тема, тема этой недели мобилизация. Мобилизацию разделят на два этапа. Первый — с января по апрель. Второй — с мая по сентябрь. За это время призвать планируют до ста тысяч человек».

Одним із гостей у студії вкотре став Олег Ляшко. Втім, якщо обговорювати з ним питання стійкості коаліції, до якої входить його фракція, ще припустимо, то запитувати про мобілізацію — некоректно, адже він не є у цьому експертом.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Олеже, я з вами про політику хочу поговорити. Але, якщо прокоментувати цей сюжет, що ви думаєте про не рішення, яке було ухвалене про мобілізацію? І можливо ви чули, у нас тут волонтерка підключалася, вона каже, що ті, хто під на фронт по цій мобілізації, їм самим доведеться все собі купляти, знову.

Олег Ляшко, народний депутат України: Я думаю, що проблем у нас маса, якби не наші волонтери, та всі ті небайдужі громадяни, то очевидно, ситуація в армії із забезпеченням, була би значно складніша».

Під час спілкування з Олегом Ляшком ведучий некоректно називає Сергія Лещенка «журналістом», хоча той — народний депутат.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: И поговорить я хотел о политике, о политике которая на этой неделе, мы с вами спорили, и о которой очень много писали, в частности только статью Сергея Лещенка, с “Украинской правды” хочу вам показать. Журналист, которого многие заслужено уважают».

Коли ведучий ставить питання Ляшку про можливість розпаду коаліції, він спирається на записи в соціальних мережах. Хоча це некоректно, адже редакція не показала навіть скриншотів цих записів, отже наявність і достовірність таких припущень щодо розпаду коаліції в соцмережах — під питанням.

«Дмитрий Анопченко, ведущий: Олеже, ви мені скажіть — добре, ви ледь зібрали голоси для цього закону, 230. Потім проголосувати поправку, голосів не зібрали. Те що пишуть зараз в соціальних мережах, ось воно, навіть роздрукував, люди пишуть що начебто це може свідчити про те, що коаліція розвалюється».

«ЧАС. ПІДСУМКИ ТИЖНЯ» (випуск о 21:00), 5 канал

На початку ефіруведучий Віталій Гайдукевич некоректно вказує, що іншою стороною конфлікту є росіяни, які втратили сотні бійців. Адже в лавах бойовиків є й українці. При цьому достовірність таких підрахунків викликають сумніви.

«Віталій Гайдукевич, ведучий: Втрати росіян — вони вимірюються сотнями. І це в десятки разів більше ніж втрати українців».

5 канал подав ще одну неправдиву статистику жертв трагедії під Волновахою.

«Дарина Феденко, кореспондент: Кривавий рейс з Волновахи до окупованого бойовиками Донецька о 14:20 13 січня на блокпосту біля селища Бугас автобус зупинився для перевірки. В цей час терористи здійснили мінімум 6 залпіві з "Градів". 13 загиблих, 17 отримали поранення».

Журналістка повторює помилку своїх колег з інших каналів та вказує, що бойовики самі себе видали, розповідаючи в соцмережі про обстріли Волновахи.

«Дарина Феденко, кореспондент: <…>Відповідальність за загибель 13-х людей, як і у випадку збитого "Боїнга", терористи намагалися перекласти на українських військових. Проте їх знову підвела поспішність. Одразу після трагедії вони у соцмережі засвідчили, що обстріляли, і спроби в подальшому видалити це повідомлення були марні».

Останній сюжет випуску — про засилля російського контенту в українському телеефірі.

«Кореспондент: Новорічний концерт "Інтера" з Кобзоном та Валерією вилився у грандіозний скандал, вибиті шибки та попередження від Нацради. Але є одне але. Кожен четвертий українець, щоноворічної ночі дивився телевізор, обрав для себе саме "Інтер"».

В цьому фрагменті матеріалу журналіст міг би подати думку представника каналу «Інтер». Крім того, автор наводить статистику, не посилаючись на джерело даних. Таких же помилок журналіст припускається ще кілька разів протягом сюжету.

«Кореспондент: Найбільше російського контенту демонструє канал "Україна". Доходить до 64% на день. Проте більшість каналів віддають під час близько третини ефіру.

<…>

Кореспондент: <…> За останніми дослідженнями, 60% українців вже відмовилися дивитися російські серіали. А крім того, не чекаючи жодних законів чи заборон, на вулицях швидко розібралися як реагувати на кремлівських провокаторів».

 

ПОВНА ВЕРСТКА ВИПУСКІВ:

ICTV, «Факти тижня» з Оксаною Соколовою (випуск о 18:45)

«Трагедія у Волновасі».

«Верховна рада закликав весь цивілізований світ продовжити політику санкцій проти Росії».

«Ситуація на сході».

«Інформація про донецький аеропорт від Юрія Бірюкова».

«Росія почала загострювати ситуацію на Донбасі аби говорити з позиції сили на майбутніх переговорах».

«Не минуло і року як президента втікача Янукович оголосили у міжнародний розшук».

«До Києва прибув мільярдер Джордж Сорос».

«Навколо Національного антикорупційного бюро розгораються пристрасті».

«Два антикорупційні закони мала розглянути цього тижня Верховна Рада».

«Терористичний акт у Франції».

«Внутрішні війни Донбасу».

«Україна запроваджує біометричні паспорти».

«Чи має перспективи українське кіно?».

 

ТРК «Україна», «События недели» (випуск о 19:00)

«Шаткое перемириена Донбассе этой ночью было прекращено».

«Заблокированный Донбасс».

«Неспокойно и в регионах, где войны нет».

«Марш мира».

«Донецк под обстрелом».

«Помощь Донбассе».

«Из-за мощных обстрелов впервые Гуманитарный штаб Ахметова завтра приостанавливает раздачу продуктовых наборов на один день».

«Единственная отрадная новость — на Луганском участке фронта сегодня тишина».

«Семейный бюджет».

«Налог на недвижимость».

«Перспективы гривны».

«Верховная Рада отправилась на зимние каникулы».

«Телевизор под контролем».

«Война с памятниками».

 

«1+1», «ТСН. Тиждень» (випуск о 19:30)

«Ці дні можуть стати вирішальними у конфлікті на Донбасі».

«Вчорашню інформацію бійця Правого сектору, що українські війська просунулися на 2 км вглиб території біля Донецького летовища, перевіряв наш спецкор».

«Поранених захисників летовища доправляють у Дніпропетровськ».

«Пам'ять і біль від загибелі мирних жителів під Волновахою підняли сьогодні міста України на марш миру».

«Кричуща трагедія під Волновахою стала першим цього року цинічним злочином».

«Якщо Москва не буде і далі виконувати всі умови Мінських угод, її можуть очікувати найболючіші санкції від Євросоюзу».

«А обурена Вірменія вимагає справедливого розслідування вбивства родини із містечка Гюмрі».

«Створення суспільного телебачення і радіо, заборона російських пропагандистських фільмів, перевірка чесності держбюджету, скасування недоторканності депутатів, і встановлення справедливого судочинства».

«Інтерв'ю з Наталією Яресько, міністр фінансів України».

«Московський офіс Youtube задовольнив скаргу бойовиків із NewsFront та заблокував канал ТСН».

«Цього ж тижня Кабмін затвердив положення про Міністерство інформації».

«Реальне життя на фронті в новорічні дні».

 

«Інтер», «Подробности недели» (випуск о 20:00)

«Jesuis Volnovakha — эти слова сегодня в Волновахе произносили сотни людей».

«На Майдане тысячи людей помолились за жертв террора».

«Львовяне вышли на марш с плакатами "Я — русский" и "Я — Волноваха"».

«В Москве титушки пытались сорвать акцию "Я — Волноваха"».

«ОБСЕ сегодня опубликовало официальный отчет».

«Включение с Волновахи».

«Гость в студии — Николай Маломуж, глава службы внешней разведкиУкраины (2005-2010)».

«Виктор Муженко лично командует боями под Горловкой».

«Гость в студии — Николай Маломуж, глава службы внешней разведки Украины (2005-2010) часть вторая».

«Больница Докучаевска переполнена раненными террористами».

«Гость в студии — Николай Маломуж, глава службы внешней разведки Украины (2005-2010) часть третья».

«Бойцы "95 квартала": Мы не пустим врага в Кривой Рог».

«Гость на связи — Павел Фельгенгауэр, российский военный эксперт».

«В Волновахе прогнали Путина».

«Интерпол разыскивает Януковича вместе с убийцами и угонщиками».

«Мобилизация».

«Олег Ляшко, народный депутат, Радикальнаяпартия Олега Ляшка (продолжение)».

«Связь с Волновахой».

«С ноября Украину содрогнули 9 диверсий».

«Руководство АТО знало о запуске ракет в Ил-76 под Луганском».

«Гость в студии — Рауль Чилочава, автомобильный эксперт».

«Реформу милиции обещают завершить через полгода».

«Гость в студии — Рауль Чилочава, автомобильный эксперт (продолжение)».

 

5 канал, «Час. Підсумки тижня» (випуск о 21:00)

«Марш єдності».

«Учасникам АТО бюрократія заважає отримати статус учасника бойових дій».

«Мобілізація».

«Інтерв’ю з Іллею Богдановим, бійцем ДУК "Правий сектор"».

«Українські телеканали ніяк не наважаться відчепитися від російських серіалів та шоу».

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: faktu-week.ictv.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
6173
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду