Суспільне телебачення відкладене до кінця виборів
Віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко заявляє, що уряд повернеться до розгляду питання про суспільне мовлення після парламентських виборів.
Про це віце-прем'єр заявив у четвер під час робочої поїздки у Запоріжжя.
"Я не думаю, що процес створення суспільного телебачення або мовлення в Україні починався. Глибоко він не починався. Давайте згадаємо: там створена робоча група, яку очолив керівник секретаріату (президента) Олег Рибачук, вона розглядає саме варіанти трансформації державного телебачення в суспільне мовлення. І глава секретаріату позицію президента по цьому питанню озвучував", - сказав Кириленко.
Він відзначив, що є прихильником суспільного мовлення, і "за родом діяльності" вивчив всі запропоновані концепції. "Вони підходять нам, підходять мені, пасують країні. Слабке місце в тому, що ми не маємо розуміння фінансування цього проекту", - відзначив віце-прем'єр.
За його словами, є різні варіанти рішення цієї проблеми, однак всі вони "вимагають етапності введення й мають на увазі проведення спеціальних заходів, спеціальних оплат". Такий перехідний період Кириленко називає "недовгим, але необхідним".
"Відразу ж після виборів, коли буде стабілізована політична ситуація, оскільки під час виборчої кампанії вона завжди ускладнюється, ми повинні прийняти остаточне рішення на всіх рівнях по переходу на суспільне мовлення", - сказав він.
"Всі деталі: сітка, канали, форма оплати, програмний режим - все це має бути вирішене до того, але теж має бути предметом широкого громадського обговорення. Якщо такого обговорення не буде, то нівелюється сама ідея суспільного мовлення", - заявив Кириленко.
Віце-прем'єр також відзначив, що він не розділяє думки свого попередника на цій посаді Миколи Томенка, який заявляв, що створення суспільного мовлення в Україні "гальмується деякими зацікавленими людьми".
"Ні, я думаю, що ця проблема набагато глибша. І це питання, навпаки, вимагає мінімуму персоніфікації. Ми повинні обговорити проблему, знайти джерела фінансування й показати суспільству - де плюс. А плюс у свободі слова й незалежності телебачення", - заявив Кириленко.
"Це є дискомфортною позицією для когось, хто звик мислити по-старому, а таких людей у теперішній владі, на мою думку, немає. Тому треба прийти до згоди по етапах створення суспільного мовлення, тому що воно рано або пізно з'явиться", - відзначив він.
"УП"
"Усі матеріали з проблематики створення Суспільного мовлення в Україні та реформування державних ЗМІ „Детектор медіа” публікує за підтримки МФВ „Відродження”"
Читайте також:
Суспільному мовленню в Україні дано, нарешті, законодавчий старт
До проекту Закону про Суспільне мовлення сьогодні в Парламенті справа, судячи з усього, не дійде
Тарас Стецьків: «Якби я в серпні знав, що у вересні Президент звільнить Порошенка, то ще подумав би, чи варто йти з посади президента НТКУ»
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
pravda,com,ua/news/2005/10/20/34726,htm"> "Українська правда"
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ