Канали не побачили монополії Порошенка. Моніторинг теленовин 19–24 вересня 2016 року

Канали не побачили монополії Порошенка. Моніторинг теленовин 19–24 вересня 2016 року

2 Жовтня 2016
2677

Канали не побачили монополії Порошенка. Моніторинг теленовин 19–24 вересня 2016 року

2677
Центральні телеканали, обговорюючи енергетичні закони, прийняті цього тижня, змовчали про те, що незалежна комісія де-юре незалежна, а де-факто більшість усе одно буде у Президента. Моніторинг порушень стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», «UA: Першого», «112» та 5-го каналів упродовж 19–24 вересня 2016 року.
Канали не побачили монополії Порошенка. Моніторинг теленовин 19–24 вересня 2016 року
Канали не побачили монополії Порошенка. Моніторинг теленовин 19–24 вересня 2016 року

19 вересня, понеділок

Обговорення бюджету 2017. «Факти» каналу ICTV подали в ефір абсолютно незрозумілий широкому загалу матеріал: «ВВП має збільшитися на 3 %, а інфляція вповільнитися до 8», — каже ведуча. Це добре чи погано? Реально чи популізм? Відповіді немає. Далі: «На оборону і безпеку хочуть додати ще 14,5 мільярдів до 129 мільярдів гривень, на медицину добавлять більше 8 мільярдів гривень, на освіту — понад 21 мільярд. При цьому медикам планують підняти зарплати на 20 %, а педагогам загальноосвітніх закладів на понад 1400 гривень». Що це означає? Що ситуація в країні покращується чи погіршується? На що вистачить виділених коштів тощо. На жодні прості питання ICTV не дав вичерпної відповіді.

«Інтер» у сюжеті про бюджет робить наголос саме на негативі: «Но вот самое интересное, сколько денег добавят ведомствам. МВД и Нацполиция получат на 10 % больше, чем в этом году, плюс 40% добавят Генеральной прокуратуре, а НАБУ целых 60 %. Не забыло правительство и о себе. На аппарат Кабмина предусмотрено на 30% больше, чем в минувшем году, это более 420 миллионов гривен, а на Верховную Раду на 10 %. Казалось бы, скромно, но вот эти парламентские издержки обойдутся почти в миллиард гривень, а всей культурной сфере нашей страны выделили чуть более трех. Похоже, нардепы собираются обеспечить народ яркими зрелищами».

Інші телеканали в сюжеті про бюджет перекидалися коментарями політиків, подавали їхню похвалу і критику, однак збалансованого матеріалу про проект бюджету, зі зрозумілими поясненнями, ми так ніде й не побачили.

«Факти» піарять Арсенія Яценюка: «Лідер “Народного фронту” Арсеній Яценюк закликає парламент звернутися до Генасамблеї ООН, ОБСЄ та інших організацій,  аби ті визнали нелегітимною новообрану Держдуму. Питання розглянуть у середу. Один із найважливіших законів на цей тиждень — спецконфіскація награбованого режиму Януковича майна». Ідентичний матеріал вийшов і на «Україні».

Канал «112» узагалі подав повну заяву Яценюка в ефір.

«Інтер» натомість вихід екс-прем’єра на публіку використав для активної критики як самого Яценюка, так і його партії: «Арсений Яценюк ссылается на доходы, которые казне принесёт пока ещё не принятый закон о спецкофискации. К тому же политологи небезосновательно назвали его антиконституционным». Далі ми бачимо коментар політолога Миколи Мельника: «… Будуть створені передумови для того, щоб спецконфіскація застосовувалась до людей, які не мають жодного відношення ні до Януковича, взагалі ні до чого. Просто якимось третім, третім чином прокурору можливо сподобалася їх машина або квартира. в самому законопроекті немає ні слова про Януковича. Це факт. Немає ні слова ні про Януковича ні про якісь уявні 50 мільярдів, це все брехня, це маніпуляція».

Одразу після цієї критики йде наступна новина з критикою проекту «Стіна», про який часто як про досягнення й ціль говорив Арсеній Яценюк: «Оборудованием так называемой "Стены" заинтересовалась прокуратура. Только в Черниговской области заявлено о злоупотреблениях почти на два миллиона гривен…». Тут є і критичний коментар Сергія Разумовського: «Я думаю, что еще через год, а может даже и раньше, через год, после этой зимы господину Яценюку и говорить то будет не о чем. Почему?Потому что никаких следов этой великой стройки обнаружить уже не удастся». Цікавий момент: Разумовського тут титрують як воєнного експерта. Він справді прослужив не один десяток років в армії, служив навіть у КДБ. Однак при цьому в Разумовського дуже цікава біографія. За інформацією руху «Чесно», він має в Києві ТОВ «Ветеран», яке займається забудовою. Ще одне його ТОВ зареєстроване в Севастополі, воно так само займається забудовами. На сторінках «Комсомольської правди» російсько-українську війну називає громадянською. Тож такого коментатора сумнівно можна назвати незаангажованим. «Засвітився» недоречно в цьому матеріалі Борислав Береза: «Меня интересует все-таки, что по этому поводу скажет НАБУ, специализированная антикоррупционная прокуратура и Министерство обороны, которые должны ответить наконец-то — соответствует ли эта стена тем затратам, которые на нее потрачены…».

На «десерт» «Інтер» вирішив добити Яценюка результатами соцопитування сумнівного центру «Софія». Цей центр ми неодноразово ловили на маніпуляціях, вигідних «Опоблоку». Очолює його близький до «Опоблоку» політолог: «Напомню, как показывает последний опрос центра социсследований "София", если бы парламентские выборы проводились в ближайшее воскресенье, "Народный фронт" набрал бы 1,1 % голосов, а на выборах Президента сам Яценюк не получил бы и процента. Поддерживают его лишь 0,6 процента избирателей».

Критика Яценюка на «Інтері» є навіть у піар-матеріалі Сергія Капліна: «А вот действия полиции во время недавнего конфликта в санатории Лермонтовский должна оценить прокуратура Одесской области, к этому призывает народный депутат Сергей Каплин. […] Сергей Каплин, который сегодня встречался с коллективом, пообещал контролировать эту ситуацию. Побывал нардеп и на Одесском нефтеперерабатывающем заводе. Рабочие здесь митингуют давно и требуют погасить задолженность по зарплате, а это уже 50 миллионов гривень. В нынешних бедах НПЗ Каплин обвиняет Арсения Яценюка и Сергея Пашинского. Дескать, именно под их руководством с завода исчезли десятки тысяч тонн государственных нефтепродуктов. Каплин пообещал в среду поднять этот вопрос на заседании Кабмина».

У жодному з перерахованих матеріалів немає коментарів «Народного фронту» й самого Арсенія Яценюка. Бракує фахових експертів, які могли би проаналізувати озвучені обвинувачення.

ICTV у «Фактах» розповів про гаранта: «Інвестувати в Україну вже тепер закликав Петро Порошенко американських бізнесменів. Нині наш президент з офіційним візитом у США. Він розповів, що в Україні триває боротьба з корупцією, особливо у судовій сфері. А реформа судової гілки дозволить бізнесу легше заходити і працювати в нашій державі».

І в цьому ж випуску «Фактів» — прихований піар Аграрної партії в сюжеті про те, як Україну відвідав нащадок із Великобританії Вінстона Черчіля:

«Віталій Скоцик, голова Аграрної партії України: Навіть та частина, яка була категорично проти брекзиту прийнявши демократичний вибір братанців все таки говорить, що ми повинні тепер зробити так, щоб цей вихід був максимально ефективний для нашої країни. А нам, українцям, дуже важливо зробити так, щоб ми не втратили в цьому процесі».

І тут же — ще один піар. Цього разу проекту Миколи Томенка «7 чудес України»:

«Микола Томенко, організатор загальнонаціонального проекту “7 чудес України”: До курортних можливостей Сатанів додається природна живописна красива диспозиція, яка для і туристів і відпочиваючих надзвичайно важлива і не менш знана історико-архітектурна складова цього міста».

«Україна» натомість піарить прем’єра Гройсмана: «Остановить кризис и обеспечить развитие страны — две ключевые задачи для своих подчинённых озвучил премьер-министр на открытии ежегодного коммуникационного форума "Давос-Киев". Гройсман уверен, чиновники должны принять ряд антикризисных мер для того, чтобы восстановить доверие к власти, эффективно реализовать налоговую реформу и тарифную политику. Премьер отметил, Украина 25 лет консервировала коррупцию, централизовала власть и неэффективно использовала финансы, теперь об этом чиновники должны забыть».

Не забуває «Україна» і про традиційний сюжет на честь Гумштабу Ахметова.

20 вересня, вівторок

Насамперед не можемо обійти увагою сюжет «1+1» про самогубство: «В Києві розквитався з життям шістнадцятирічний хлопець. Він викинувся з вікна п'ятнадцятого поверху. І рідні, і друзі підлітка заявляють — жодної причини для цього не було».

Редакція «ТСН», на нашу думку, порушила етику професії. Тема самогубства, особливо дитячого, надзвичайно важка й делікатна. Звісно, в нас не діють російські закони, де навіть саме слово «самогубство» заборонено в медіа. Однак «ТСН» порушила негласне, але важливе правило — не розповідати про те, як саме людина пішла із життя: «Хлопець піднявся на пятнадцятий поверх сходами, дуже поспішав. Про це нам розповіла мешканка будинку, з якою він перетнувся ще внизу, біля під’їзду. На все пішло буквально лічені хвилини. Він опиняється нагорі, визначається з місцем, перелазить через ось цю огорожу і кидається вниз». Цей сюжет могли бачити однокласники, друзі, зрештою, рідні загиблого, які й так психологічно травмовані. Врешті-решт, сюжет завершується недоречним підтекстом, який створює оцей закадровий текст журналіста: «Після обіду попередні висновки оприлюднило слідство. Сварка з батьками через якісь гроші». Тобто у глядача складається враження, що це батьки винні у смерті неповнолітнього.

Тим часом «Інтер» продовжує лідирувати за кількістю порушень. Знову в ефірі піар Сергія Капліна: «Херсонский хлопчатобумажный комбинат много лет находится в упадке. В 2005-м его продали частному инвестору, но вместо того, чтобы развивать это предприятие, его попросту обанкротили и разворовали. В результате 25 тысяч человек остались без работы, есть миллионные долги по зарплатам и пенсиям, а 90 гектаров земли в Херсоне, которую занимает комбинат, можно продать очень выгодно. Так считает нардеп Сергей Каплин, который сегодня встречался с коллективом».

Не забувають «Подробности»  групу «Приват» за можливості атакувати: «650 млн грн. "Укрнафте" выплатит компания "Гарант-УТМ", которую связывают с группой "Приват". Такое решение принял хозсуд Харьковской области по иску нефтедобытчика к ряду компаний-должников за 20142015 годы…». У цій же новині — коментарі енергетичних експертів, які постійно критикують «Приват»:

«Геннадий Рябцев, эксперт в сфере энергетики: Наличие этих судебных исков и наличие этих дел является формальной причиной на которую может ссылаться "Укрнафта" при любых вопросах со стороны государственных органов, почему собственно говоря не выплачиваются долги.

Юрий Корольчук, эксперт в сфере энергетики: Всі ці дії навколо цих компаній, які фактично можна назвати підставними, які викуповували цю нафту, вони відстоювали інтереси міноритарного акціонера групи "Приват". Тобто це було зроблено фактично з такою ціллю, щоб створити таку штучну заборгованість великих значних розмірів, тобто 8 млрд грн., а плюс ще дійсно ті рентні платежі, які не платить компанія, це набігла сума майже 19 млрд грн. Дивує дійсно, що на сьогоднішній момент не має жодних розcлідувань».

Коментарів «Привату» вкотре немає.

Не обійшли «Подробности» увагою й Зоряна Шкіряка: «Непринужденное общение в окружении дам, сигаретка, непревзойденная ловкость рук — это не шведская встреча, а учение пожарных. А это — бывший главный спасатель страны, а ныне — советник главы МВД Зорян Шкиряк. Спешит за собеседницами и на ходу выбрасывает окурок прямо в сухую траву, правда, тайком. Смотрите — легкое движение руки и бычок на газоне. Потом горячие объятия с лейтенантом и Зорян удаляется. Военный, правда, заметил маневр Шкиряка, окурок поднял и ничтожно сумняшеся выбросил за забор, в сосны». Баланс думок тут дотримали, відмову Шкіряка від коментарів дали.

«Україна» традиційно розповіла про Гумштаб Ахметова.

21 вересня, середа

Триває обговорення бюджету 2017 року. І знову жодного матеріалу з чіткими поясненнями, що означають озвучені цифри, наскільки вони реальні, немає коментарів незалежних експертів. «Інтер» на бюджетній темі пропіарив опозиціонера Володимира Гусака, запросивши його до студії каналу:

ничтожно сумнявшисиВедуча: С начала недели в парламенте идут дискуссии вокруг бюджета. Каким видят его в вашей фракции?

Володимир Гусак: Бюджет повинен відповідати двом основним критеріям. Перший — це розвиток економіки, зростання виробництва, заробітні плати, податки та робочі місця. і другий — соціальне забезпечення та підвищення добробуту українців. Що до першого критерію, то, на жаль, ми не побачили в бюджеті реальних кроків, що до розвитку економіки».

Не забули «Подробности» і про піар «Опоблоку»: «Полиция закрыла уголовное производство по факту фальсификации голосования в столице в октябре 2015-го года. В то же время, возмущаются в киевском "Оппозиционном блоке", за год правоохранители не провели надлежащих следственных действий и не разобрались откуда на избирательных участках появились дополнительные две тысячи бюллетеней…». Звісно, окрім коментарів «Опоблоку», жодних інших поглядів у сюжеті немає: ані відповіді правоохоронних органів, ані незалежних експертів.

«Україна» вкотре похвалила Гумштаб Ахметова, а також зробила величезний сюжет про день народження свого власника. Ахметову виповнилося п'ятдесят. Про вкладений зміст сюжету розповість хоча би перший синхрон — від самого Ахметова: «Почему я хочу победить бедность? Да потому, что я ее ненавижу. Я родился и вырос в бедной семье. В зрелом возрасте я опять побеждал бедность на своих предприятиях. Нельзя жить счастливым среди несчастных или богатым среди бедных».

22 вересня, четвер

Верховна Рада таки ухвалила закон про регулятора українського енергоринку. Однак жоден із телеканалів не зміг пояснити реального значення закону й чого від нього чекати.

«Україна», наприклад, святкувала: «НКРЕ — орган, регулирующий рынок энергетики и коммунальных услуг, депутаты сделали независимым. Принятия этого закона долгое время требовали международные партнеры».

«Економічна правда» й tsn.ua, аналізуючи цей закон, поставилися до нього доволі критично. Матеріал в «Економічній правді» вийшов під заголовком: «Рада ухвалила закон про НКРЕ. Президент збереже свій вплив». Є також пояснення в колонці на «УП» енергетичного експерта Олександра Зінченка: «Для тих, хто розуміє, що Міненерго — "квота" президента і, щонайменше, один представник від парламенту теж буде представляти інтереси Банкової, стає зрозуміло, що п'ять із шести членів конкурсної комісії будуть так чи інакше пов’язані із Порошенком». Ряд зауважень до ухвалених норм були і в експертів сайту tsn.ua. Однак центральні телеканали цих аргументів і зауважень до глядачів не донесли.

Про монополію гаранта змовчали всі канали, крім «112»: «Деякі нардепи уже заявили: одноосібне призначення Президентом членів регулятора повністю нівелює його незалежність».

«Україна» знову піарить Яценюка: «Американских конгрессменов поблагодарил и лидер Народного фронда Арсений Яценюк, отметив, что запрет на признание Соединенными Штатами аннексии Крыма и сохранение американских санкций против России поможет бороться с агрессией».

Не забув канал і про сюжет про Гумштаб Ахметова: «За помощью Юля обратилась в гуманитарный штаб Рината Ахметова. Через несколько дней двойняшек стали готовить к операции».

Наступний матеріал — теж проахметовський: «В Запорожье проверили, как крупнейшее предприятие региона завод "Запоржсталь" соблюдает экологический меморандум. За три месяца, когда документ вступил в силу, выбросов стало на 700тонн меньше, отчитались на заводе. Тут модернизировали две производственные печи, установили новое газоочистное оборудование, полностью обновить машины обещают до ноября, а после построить новый цех».

В ефірі «ТСН» — корпоративна реклама «Приватбанку»: «Бізнес "Під ключ". «Приватбанк» відкрив перший інкубатор, який дасть можливість виростити власні бізнес-ідеї. Бізнес-тренери, успішні банкіри та підприємці навчатимуть тонкощів і секретів бізнесу, а найкращі з двох десятків ідей  банк обов'язково профінансує».

«Інтер» натомість кинувся захищати члена «Опоблоку» Олександра Орлова, якого звинувачують у причетності до заворушень в Одесі 19 лютого 2014 року. Тоді Орлов обіймав високу посаду в Одеській ОДА. Впродовж усього матеріалу головною лінією йшло намагання переконати глядачів: претензії до Орлова висувають саме через політичні репресії проти опозиції:

«Николай Скорик, народный депутат, "Оппозиционный блок": Це тотальне посилення політичних репресій. І все це густо замішано на такому примітивному політичному "піар" шоу і всю цю компанію очолює особисто Генеральний прокурор України пан Луценко. Я мушу від імені політичної партії "Опозиційний блок" звернутися з цієї трибуни до послів країн Європейського Союзу, до послів Сполучених Штатів Америки, до всієї світової спільноти вплинути на українську владу і не дати остаточно знищити в Україні демократію, і опозицію, і свободу слова».

Також «Інтер» укотре пропіарив Сергія Капліна: «Поддержка государства нужна и реальному сектору экономики. Об этом сегодня в Днепре говорил нардеп Сергей Каплин. Он побывал на Нижнеднепровском трубопрокатном, спустился в шахту метрополитена, пообщался с рабочими. Уже много лет строительство подземки в Днепре заморожено, а коллектив борется с постоянными задержками по зарплате. Недавно, как рассказал нардеп, удалось добиться погашения 11-месячного долга перед проходчиками. Чтобы подобные предприятия работали, государственные средства стоит перераспределить, так считает Каплин».

Дивний матеріал вийшов на «UA: Перший» — про відновлення Донбасу: «Родини, що опинилися в особливо складній ситуації в Красногорівці та Мар’їнці, виїхати з-під обстрілів не можуть з різних причин: діти-інваліди, яких не можна транспортувати, матері-одиначки, у яких просто немає грошей». Ми бачимо декілька історій, а потім — оп! — і коментар виконувача обов'язків начальника відділу превентивної діяльності ГУ НП в Донецькій області Костянтина Ликова: «Наша работа сейчас строится на том, чтобы помочь этим семьям, помочь этим детям, чтобы дети были обеспечены всем необходимым, чтобы они учились или же дистанционное обучение возможно, домашнее обучение. И в Марьинке, и в Красногоровке функционируют школы, учебный процесс в этих городах ведется». Як саме ця робота ведеться, чи задоволені нею місцеві, ми не знаємо. Бо сюжет завершується оцінними словами: «Співробітники поліції постійно відвідують такі родини, намагаються надавати посильну допомогу».

23 вересня, п’ятниця

ICTV вкотре піарить Леоніда Кучму: «І знову розумна молодь отримує премії від президентського фонду Леоніда Кучми "Україна"». Піарний сюжет вийшов на «Україні» про Володимира Гройсмана: «Плюс 30 %. В бюджете на следующий год предусмотрен рост зарплат учителей почти на треть, об этом сообщил премьер-министр Владимир Гройсман на встрече с педагогами на встрече в Березани Киевской области. Туда глава правительства сегодня отправился, чтобы поздравить местных жителей с четырёхсотлетием города и ещё лично наградить школьников, задержавших на прошлой неделе опасного преступника». Не забув канал і про традиційний сюжет про благодійника Ахметова.

У цьому ж випуску «Событий» вийшов піарний сюжет про відкриття в Харкові Міжнародного економічного інвестфоруму: «Участие в нем принимают представители иностранных, правительственных организаций, дипломаты и бизнесмены. Для потенциальных инвесторов харьковские партнеры подготовили презентации почти 50-ти проектов. По прогнозам специалистов только Харьковская область может привлечь не менее 750 миллионов долларов инвестиций в год». Тема ніби й хороша, але погляньмо на коментаторів у матеріалі. Спершу — виконувачка обов'язків голови Харківської ОДА Юлія Світличка, а далі — «председатель национального инвестиционного сонета Борис Ложкин»: «Нам для этого нужны крупные международные инвестиции и я очень рассчитываю, что совместными усилиями команда президента, правительства, регионов Украины, мы сумеем это сделать 200 миллиардов долларов кономику Украины, обеспечить такой экономический рост, который изменит нашу страну до неузнаваемости».

У годині запитань до уряду «Україна» знову виділила з-поміж інших Олега Ляшка, привертаючи до нього увагу: «Традиционнно с острым вопросом к Гройсману обратился и Ляшко».

Також в ефірі «Событий» вийшов піар-сюжет про Бориса Колеснікова: «Поезд, который мчит со скоростью более 400 км/ч и локомотив, работающий на водороде. В Берлине открылась крупнейшая в мире выставка новейших железнодорожных технологий. 60 стран мира, среди которых и Украина, представили свои разработки. Это более 3000 экспонатов со всего мира. Посетили "Иннотранс 2016" также студенты украинских профильных технических вузов, которые победили в проекте "Железнодорожник" от благотворительного фонда Бориса Колесникова».

«Інтер» продовжує захищати інтереси «Опоблоку»: «"Политическим давлением" называет свое задержание сам Александр Орлов, и напоминает, что ровно год назад он уже давал показания по поводу событий 19 февраля 2014 года. Напомню, накануне, генпрокурор Юрий Луценко также заявил, что будет добиваться снятия депутатской неприкосновенности с нардепа-оппозиционера Николая Скорика, который зимой 2014 года руководил Одесской областью. В "Опоблоке" уже назвали это политической расправой, вот, кстати, уже менее чем через час узнаем, что думает сам Скорик о происходящем. Мы позвали его в студию "Черного зеркала"».

5 канал видав неповний матеріал про протести під СБУ: «Півсотні активістів мережі "Вільні люди" прийшли під СБУ вимагати депортації Ігоря Шувалова. Він є одним із керівників продакшн-студії, яка виробляє новини для телеканалу «Інтер». Мітингувальники кажуть пряміше: він є рупором Кремля». Позиції СБУ й телеканалу «Інтер» немає.

«1+1» піарить конкурс Миколи Томенка «7 чудес України»:

«Микола Томенко, керівник проекту “7 чудес України”: Треба шукати формули, з одного боку такого популярного презентації, і я постійно говорю про те, що нам екскурсоводів, при всій повазі до них, треба всіх перенавчити, переатестувати і так далі. Історію України, очевидно, привезти у відповідність до правди 21 століття».

24 вересня, субота

«Інтер» продовжує відстоювати інтереси «Опоблоку»: «Законных оснований для взятия под стражу Александра Орлова нет. Такое заявление сделал народный депутат Николай Скорик на своей странице в Facebook. Он прокомментировал решение суда, который избрал в качестве меры пресечения экс-губернатору Одесской области содержание под стражей и назначил астрономическую сумму залога 8 миллионов гривен. […] Скорик связывает с попыткой скомпрометировать Оппозиционный блок. Политсила сегодня составляет серьезную конкуренцию провластным партиям и согласно рейтингам пользуется большой поддержкой граждан».

«Україна» не забуває про Гумштаб Ахметова: «Все необходимые медикаменты сразу предоставил Штаб Рината Ахметова. Затем была помощь психологов. А этим летом Даша прошла курс реабилитации в запорожском санатории».

«1+1» тим часом рекламував курорт «Буковель». Там «відбулися унікальні змагання "Гонка нації"».

ВИСНОВКИ

Хоча цього тижня новини центральних телеканалів відзначилися меншою кількістю піару політиків, ніж зазвичай, цей позитив цілком перекреслила відсутність якісного аналізу бюджету на 2017 рік, і особливо замовчування каналами хитрощів, які залишають монополію в енергетичній комісії за Президентом.

Загалом упродовж тижня ми нарахували 38 матеріалів, які порушують стандарти професії. Найбільшим порушником виявилась «Україна» (16 підозрілих сюжетів). За нею — «Інтер» (13), ICTV (4), «1+1» (3), 5-й та канал «112» — по одному.

 

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Фото: UNIAN
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2677
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду