Стала між нами стіна…

Стала між нами стіна…

29 Листопада 2015
3169

Стала між нами стіна…

3169
Під час річниці Революції гідності центральні телеканали майже нічого не розповідали про провалені результати розслідування вбивства Небесної сотні та зірваний активістами концерт. Порушення стандартів інформаційної журналістики в новинах «Інтера», «1+1», СТБ, ICTV, «України», 5-го каналу протягом 16–21 листопада 2015 року.
Стала між нами стіна…
Стала між нами стіна…

21 листопада. Субота. Рівно два роки тому розпочався Євромайдан, однак злочинців досі не покарано й ніхто не сів за ґрати. Ба більше, вулиця Інститутська декілька годин була перекрита для відвідувачів, оскільки туди зібрався покласти квіти й помолитися Президент, який привіз із собою сім’ї загиблих.

Близько 17:00 на проспекті Незалежності, біля стели, вже було змонтовано дві великі сцени, площа повністю огороджена, а на ній встановлено величезні жовті зірки як символ Євросоюзу. Частину людей, які ходили довкола, обурило веселе дійство в той час, коли в країни триває війна, а за декілька метрів від нього — свічки й молитви за загиблими. Про це я неодноразово чула, ходячи Майданом у цей же час. Коли розпочався «святковий» концерт, залунали крики «Ганьба!», люди зірвали огорожу й зупинили дійство, організоване Адміністрацією Президента. Дістали мікрофон. Оголосили недовіру Порошенку та Яценюку. Раз у раз повторювали, що досі не покарано винних у злочинах проти Євромайдану. Я особисто бачила Кобу, який пригнав машину «Правого сектору», чула заклики до повалення влади. Втім, майже нічого з цих фактів я не побачила в новинах центральних телеканалів, уже не кажу про якісний аналіз та інтерпретацію.

5 канал у сюжеті про річницю революції подав Порошенка в образі максимально відкритого і справедливого Президента: «Родичі героїв Небесної сотні приїздять до пам’ятника разом із Президентом, одним автобусом. Зранку вони зустрічалися на Банковій, говорили про стан розслідування злочинів на Майдані та вшанування героїв Революції гідності». При цьому журналісти замовчали перекриття Інститутської та обурення людей із цього приводу. Далі кореспондент каже, що «Президент незадоволений темпами розслідування злочинів проти учасників Майдану, про це сказав родичам загиблих. Вимагає від силовиків, щоб убивства розкрили якнайшвидше». Однак автор сюжету не намагається аналізувати: наприклад, не згадує, що генпрокурор Шокін — близька до Президента людина. Далі в ефірі — полум’яна промова гаранта: «У листопаді 13-го Революція лише почалася. Говорити про завершеність можна буде лише тоді, коли ми виконаємо програму європейських змін, яку сформулювали і поставили на порядок денний мільйони людей, що вийшли на Майдан. Протягом цього тижня Генпрокуратура, СБУ та МВС звітували суспільству про перебіг розслідування. Я, звичайно ж, теж незадоволений темпами, і не хочу бути адвокатом слідства, але розслідування більш двох тисяч злочинів проти учасників протесту дійсно потребують чималих зусиль і часу».

Також 5 канал підтекстом намагався дискредитувати активістів, які зупинили святковий концерт на Майдані: «Концерт "Вільні творять майбутнє", що відбувався на сцені, скасували. Група людей знесла огорожу біля сцени, бо вважають: цього дня розваги і танці недоречні. Чому недоречні позитивні емоції сьогодні, якщо перші трагедії почали відбуватися 30 листопада, борці з огорожею не пояснили».

По-перше, включення було після 19:00, огорожу знесли близько 17:00. Де журналістка шукала тих, хто повалив огорожу, незрозуміло, адже їх немає ніде в синхронах. До того ж, тут є оціночне судження ведучого Віталія Гайдукевича, з якого видно, що він прихильно ставився до проведення святкового концерту в річницю революції. Після підведення Гайдукевича глядачі бачать пряме включення з Майдану. Журналістка, яка теж не гребує оціночними судженнями, каже: «Нині на Майдані Незалежності перебуває кілька сотень людей. Умовно їх можна розділити на дві групи. Одні налаштовані негативно, це, власне, ті, хто виступає проти концерту, і ті, хто знесли цю огорожу. Власне, домоглися свого, адже концерт скасовано. І люди збирають апаратуру, збирають дроти, і станом на зараз зрозуміло, що продовження свята не буде. І є інша частина людей, хто прийшов сьогодні сюди. Це, переважно, молоді люди, люди, віком до 35 років, на мій погляд. Багато з них із маленькими дітьми. Це ті, хто прийшли на Майдан Незалежності два роки тому і провели свій час на Майдані під час Революції гідності. І вони кажуть про те, що сьогодні — це свято, адже трагічних подій 21 листопада 2013 року не відбувалося і вони прийшли сюди сьогодні поспілкуватися та згадати ту атмосферу, те тепло, те спілкування, яке вони мали тут два роки тому». Цікава інтерпретація, адже у жодному коментарі з площі, поданому у випуску 5-го каналу, немає слів прихильного ставлення до концерту. Є сподівання людей на позитив, але в них не йдеться про концерт під стелою.

«Інтер» річницею революції не надто захопився. Спочатку дав коротку хроніку подій, які відбулися впродовж дня — Президент помолився, люди поклали квіти, річницю відзначили в регіонах. Далі впродовж випуску з’явилося пряме включення з Майдану, також із порушеннями фактажу того, що трапилося: «Но в 18:00 было организовано народное Вече, где люди выступили против проведения концерта». Насправді люди виступили проти концерту не під час народного віча. Це була стихійна реакція на святковий концерт і танці, що й пояснює перехожий журналісту: «Коли почали запалювати лампадки, ми приходили, люди дивилися, розпитували. Ми сказали, що ми не хочемо сьогодні концерту. Люди почали кричати "Ганьба!", коли музику включали на сцені. Натовп підхопив і після того люди вже пішли на сцену. Це не провокація, нічого. Воно так склалося само собою». Лише після зупинки концерту люди почали висловлювати своє невдоволення, про що також не було сказано ні слова. А нібито віче, як його назвав журналіст, ніяким вічем не було. Люди висловлювалися в мікрофон під сценою, хто хотів, однак це тривало не більш ніж півгодини. Далі вони масово пішли до машини з символікою «Правого сектору», яка була на відео. Її пригнав автомайданівець Сергій Коба, який закликав до перевороту. Однак про це не сказали й слова. Також тут немає жодного коментаря організаторів дійства.

Лише «ТСН» («1+1») побудував ефір так, що з екрана відчувалося незадоволення, людські образи на те, що вбивців Небесної сотні не покарано. До прикладу, в сюжеті про те, що відбувалося впродовж дня на Інститутській та Майдані Незалежності, журналісти вказують, що «першими вшанувати пам'ять загиблих на Інститутську приходять ті, хто сам зазнав на Майдані поранень. Кажуть, навмисне прийшли ще до початку офіційних заходів, адже не хочуть тут зустрічатися з представниками влади». Далі кореспондент переходить до приїзду Президента на Інститутську: «12-та дня. Тепер потрапити до місця розстрілів на Інститутській майже неможливо. Окрема зона для журналістів. Під готелем "Україна" загін правоохоронців. Пояснюють: скоро тут буде Президент. Знизу Інститутської ті, кого не пускають, емоцій не стримують». Одразу за словами журналіста — коментарі людей, які обурюються закритістю Президента. Цікаво, що в сюжеті немає шматка його палкої промови.

Що стосується зірваного концерту, то тут «ТСН» також дещо перекрутили дійсність. Ніхто з журналістів каналу не був на місці події, коли валили паркан і зривали концерт. Близько 20:00, через дві з половиною години після зірваного концерту, журналістка робить пряме включення: «Говорять про те, що сьогодні власне тут був концерт до Дня гідності та Свободи, але люди були обурені цим і кілька людей підійшли і скинули ці огорожі і заборонили проводити співакам цей концерт. Їх обурило те, що на сцені виступали та співали пісень. Співаки потім все ж таки розійшлися., деякі активісти взяли слово, виступали учасники Майдану, а також герої АТО. Вони говорили про те, що досі не засуджені ті, хто розстрілював людей на Майдані, не покарані ті, хто давали накази. Їх це, звісно, обурює, і вони закликали владу найшвидше дати відповідь, хто все ж таки має нести відповідальність за це. І одні герої, один учасник Майдану тих днів говорив про те, що він спілкувався з Генпрокуратурою. Він носив також своє подання і генпрокурор говорив йому про те, що вони розводять руками, нічим не можуть допомогти йому». Виходить так, що журналістка опитала декількох людей і на цій основі зробила включення, при цьому й словом не згадавши організаторів концерту, не поспілкувавшись із ними тощо.

ICTV, хоч і зробив найбільше матеріалів до річниці Євромайдану, був найбільш нейтральним: як відзначали цей день у регіонах, яким його пам’ятають активісти, сказав і про Президента, який прийшов покласти квіти, замовчавши при цьому про перекриту Інститутську; додав, що люди розчаровані тим, що досі не покарано винних у розстрілі Небесної сотні. Однак журналістка під час прямого включення відверто каже неправду. Вона говорить із Майдану близько 19:00: «Нині тут триває концерт, на сцену виходять студенти, активісти майдану та музичні гурти, які підтримували людей під час Революції гідності два роки тому». Хоча насправді на ту годину вже ніякого концерту не було, а сцену розбирали.

Проблеми з фактажем були і в «UA: Першого». Ведуча повідомила: «В центрі Києва сталася сутичка між активістами та бійцями Нацгвардії. Годину тому в центрі Києва сталася сутичка між активістами та бійцями Національної гвардії. Близько 20 осіб перекинули паркан біля сцени, де відбувався концерт до другої річниці Революції гідності, — повідомляє "Українська правда". Людей обурило те, що річницю Майдану відзначають як свято. Постраждалих немає. На місце події виїхав наш журналіст». Знову ж таки: випуск розпочався о 21:00, концерт зірвали близько 17:00. Тому інформація про те, що дійство зірвали «годину тому», некоректна. Окрім того, першу лінію оборони тримали військові з нашивками на спинах «Міліція», а позаду сцени стояли загони поліції. Принаймні, так представлялися самі бійці. Поліцію в класичній чорній формі було видно і перед сценами. Тож звідки в «Української правди» інформація про Нацгвардію — невідомо. Також «Перший» — єдиний телеканал, який ретранслював звернення Порошенка в річницю революції.

Найдивнішим виявився сюжет каналу «Україна». Кореспондент сказав, що закрили Інститутську: «За час до начала церемонии с его (Порошенка. — І.А.) участием людей со стороны Майдана перестали пускать. Они возмутились — стали расшатывать ограждение». Далі ми чуємо оціночні судження журналіста: «Студентов, с которых Майдан начинался, сегодня на главной площади страны было не очень много. Но те, которые проходили сегодня, в основном, о политике не говорили. Они вспоминали те собрания, которые начинались именно в 20-х числах ноября, без лозунгов, без флагов, но с требованиями о евроинтеграции». Потім кореспондент знову узагальнює: «Сегодня тоже студенты собирались петь песни. Для этого на Майдане Независимости установили две больших сцены. С пяти часов вечера и до полуночи здесь должен был пройти марафон студенческой песни. Но, как я уже сказал, молодежи здесь сегодня собралось не очень много, зато зрелых людей — довольно много, и у них настроение было точно не для песен». І далі він розповів про повалення огорожі й зупинку концерту. Такий поділ на групи є, як мінімум, некоректним, тому що молоді на Майдані було багато, і багато хто з неї брав участь у поваленні огорожі. Людей середнього віку було справді трішки більше, але не всі студенти хотіли проведення концерту, як вважає журналіст. Він наприкінці додає: «Сейчас около 300 человек на Крещатике говорят в мегафоны о политике, экономике страны и требуют встречи с правительством и Президентом». І тут також немає ні слова про заклики активістів із машини «Правого сектору» щодо повалення влади, нової революції й пояснення, хто ж ці люди на машині і що на ній робить Сергій Коба.

Як бачимо, жодного центрального телеканалу не було на місці, коли активісти ламали огорожу й зупиняли концерт. Як результат, майже у всіх, окрім «1+1», вийшла викривлена й неправдива інформація.

А от із блокуванням електроенергії в окупований Крим — інша історія. Тут журналісти подали ідентичну інформацію з коментарями з обох боків, однак навіть не спробували пояснити своїм глядачам, що несе відімкнення світла в Криму, не взяли коментарів в експертів.

Були впродовж тижня й інші порушення журналістських стандартів. Далі — короткий огляд.

16 листопада, понеділок

Скандал навколо виборів у Кривому Розі. «1+1» активно відстоював кандидата в мери Милобога, використовуючи для цього маніпуляції. До прикладу, члена партії «Укроп» Миколу Колесника протитрували як депутата криворізької міськради. Він сказав, що бюлетені вкидали пачками. Журналісти додали: саме на тих дільницях, де переміг Вілкул. Весь тон сюжету звучав на користь укропівця Милобога. Натомість «Інтер» схиляв глядачів на користь опозиціонера Юрія Вілкула: «В Кривом Роге избирком просит проигравших успокоиться», «Во время выборов ни на одной участковой комиссии, ни на одной территориальной комиссии не было составлено актов о нарушениях, — переконував голова міськвиборчкому Павло Гівель. — И только после провозглашения результатов выборов проигравшая сторона начала готовить акты. На сегодняшний день началось давление вплоть до депутатов Верховной рады. Мы просим дать нормально работать комиссии и жить». Слова штабу Милобога не надали. Інші телеканали цей конфлікт проігнорували.

Також «Інтер» відстоював інтереси «Опоблоку»:

  • в Краматорську: «Власть пытается, имея свое преимущество, в виде административного ресурса, пытается забрать победу у человека, который реально победил в три тысячи двести голосов в городе Краматорске, — переконував нардеп Олексій Білий. — То есть, мы сегодня видим полный беспредел работы самой комиссии, где в комиссии сидит большинство провластных партий, и эти провластые партии работают на провластного кандидата, на Ефимова» (ідентичний сюжет вийшов і на «Україні»);
  • Полтаві: «Будем представлены в областном совете, будем представлены в городском совете, — каже лідер партії Юрій Бойко. — В Кременчуге мы заняли первое место, это для нас действительно серьезный успех и мы будем участвовать и претендовать на главенствующие роль в городском совете»;
  • Дніпропетровську: «Станислав Берковец, депутат парламента Чехии: Люди из компании "Голосуй" это сделали. В той компании работало много людей. Они голосовали, получили бумагу с кодом, выходили и отдавали бумагу с кодом, ее пробивали компостером. Утром две бабушки, они говорили: "Я думаю, Филатов, что это 500-600 гривен". Мы думаем, что таким образом они могли скупить 80 тысяч голосов», «Ричард Балф член палаты лордов Великобритании: Ко мне подошли и сказали: "Филатов — наш мэр, так что уезжайте по-хорошему, иначе будет хуже". Нам ведь все равно, кто возглавит город, мы просто наблюдатели. Я хочу спросить у Филатова — не хочет ли он извиниться за своих людей, которые так очерняют репутацию Днепропетровска». Висловитись опонентам «Опоблоку», звісно ж, не дали. Ідентичний матеріал вийшов і на ICTV та «Україні».

«1+1» натомість відстоював інтереси Геннадія Корбана: «Навколо завтрашнього суду у справі лідера "Укропу" Геннадія Корбана назріває скандал. За інформацією “ТСН”, на суддів тиснуть. Сьогодні на Банкову привезли голову Апеляційного суду Ярослава Головачова та суддю цього суду В'ячеслава Дзюбіна. Саме останній завтра о 12-й годині має розглядати справу Геннадія Корбана»;

Віталія Купрія: «Десять днів на невідомій квартирі утримували помічника народного депутата Віталія Купрія. Після ухвали Печерського суду про домашній арешт, Олег Мартинов зник. Адвокати розшукували його весь цей час і вперше побачили на засіданні вже Апеляційного суду, куди його привели невідомі люди в балаклавах разом із прокурором»;

та критикував Порошенка: «Фаворитами виявилися Сергій Гомболевський та Піотр Іканович. Утім, за інформацією “ТСН”, у роботу конкурсної комісії Міністерства транспорту втрутилася Банкова, зокрема глава Адміністрації Борис Ложкін та лідер фракції БПП Ігор Кононенко. Комісія під тиском змушена була додати ще двох — Юрія Солончука та Валентина Візанта. Особливо багато запитань викликає особа Солончука, який під час правління Партії регіонів очолював державне авіаційне підприємство "Україна" та аеропорт "Сімферополь", і який був фігурантом скандалів із розкраданням державних коштів. На запит “ТСН”, чому порушено умови конкурсу, прес-служба Мінтрансу повідомила, що відразу було чотири фіналісти, а комісія має три дні на оголошення результатів. Щодо тиску на комісію Мінтранс від коментарів утримався».

У всіх сюжетах бракує балансу думок та незалежної експертної оцінки.

ICTV пропіарив банк «Кредит Дніпро», «Україна» — Гумштаб Ахметова, Андрія Садового та теж «Опоблок».

17 листопада, вівторок

«1+1» продовжує відстоювати інтереси укропівця Юрія Милобога в Кривому Розі: «На площі перед виборчкомом скандують тисячі людей. Містяни кажуть: висуванець "Самопомочі" Юрій Милобог переміг практично в усіх районах Кривого Рогу, але аномальна явка та просто шалена кількість протоколів на підтримку діючого мера в одному з найвіддаленіших — Інгулецькому районі міста — принесли перемогу Юрієві Вілкулу. Представників "Опоблоку" прямо звинувачують у масових киданнях бюлетенів», і Геннадія Корбана: «Геннадій Корбан залишиться під домашній арештом щонайменше до першого грудня цього року. На прохання журналістів Корбан показує електронний браслет. Наголошую, справа проти нього суто політична. Вже в кулуарах захисники лідера "Укропу" заявляють: їм на особисті засоби зв'язку надходять погрози з вимогою не захищати Геннадія Корбана. А ще, заявляють адвокати, подібний тиск чинять і на суддів». У жодному сюжеті балансу думок не дотримано.

«Інтер» натомість захищав інтереси Юрія Вілкула в Кривому Розі: «Представители проигравшего кандидата заявляют: у них есть доказательства, что на 11 участках были фальсификации. Но фактов не предоставляют. Не увидели этих фактов и международные наблюдатели», піарив «Опоблок»: «В парламентской столице Европы прошла встреча председателя ПАСЕ Анн Брассер с представителями "Оппозиционного блока"», «"Оппозиционный блок" поддерживает граждан, которые добиваются отмены повышения тарифов на газ в суде»,а також критикував опонента Олександра Вілкула Олексія Філатова — двома сюжетами: «Второй тур местных выборов в Днепропетровске ознаменовался массовыми фальсификациями со стороны кандидата Бориса Филатова, — заявляют в "Оппозиционном блоке”», «Голоса в Днепропетровске могли скупать за деньги Нацбанка. Покупка голосов за деньги государства, а значит налогоплательщиков? Это — тот самый сайт, через который, якобы, предлагали купить голоса в пользу одного из кандидатов в мэры Днепропетровска. Теперь ресурс не работает. И вот почему. В последней версии сайта — признания тех, кто этим занимался и оказался обманутым нанимателями. Владимир, скупщик голосов: Раньше я это делал для Януковича. В этот раз меня нанял Филатов. Привлек около 12 тысяч человек. Каждому, кто регистрировался, я платил 50 гривен на телефон и обещал еще 500 при голосовании за Филатова. В схеме были задействован сайт, бюллетени и карточки "Приватбанка"».

18 листопада, середа

«1+1» продовжує відстоювати інтереси Юрія Милобога з «Самопомочі», «Інтер» — Юрія Вілкула з «Опоблоку». Також «ТСН» уже традиційно критикує Міхаїла Саакашвілі: «В Одесі триває корупційний скандал за участі губернатора та його команди. Сьогодні народний депутат Дмитро Голубов звинуватив у корупції головного поліцейського Одещини Георгія Лорткіпанідзе. Квиток на літак з Одеси до Києва для правоохоронця придбав благодійний фонд "На благо Одеси" той самий, із якого три мільйони гривень заплатили одному з українських каналів за рекламу команди Саакашвілі», і відстоює інтереси Бориса Філатова: «У Дніпропетровську чиновники гальмують зібрання першої сесії міської ради, а отже офіційне затвердження міським головою новообраного Бориса Філатова».

Натомість «Інтер» Філатова критикує: «В частности, были замечены неизвестные в белых "манишках" с надписью "Голосуй активно!". Возле участков они раздавали специальные карточки, которые потом предлагали обменять на 500600 гривен», — натякаючи на попередні сюжети про цю ж організацію, яку пов’язували ці ж журналісти з Філатовим.

Також канал критикує близьку до Ігоря Коломойського партію «Відродження»: «Тем временем в зале мэр присягает под бурные аплодисменты. У партии "Відродження", от которой баллотировался Кернес, самая большая фракция в горсовете. И городской начальник сразу намекает — мол, слушать особо никого не намерен», піарить «Опоблок»: «Юрий Бойко открыл спортзал в школе Рубежного».

«Україна» традиційно хвалить Ахметова: «На Донбасс отправилась 124-я колона гуманитарного рейса Рината Ахметова».

19 листопада, четвер

«Інтер», «Україна» та ICTV пропіарили засідання тіньового уряду, який активно критикував владу. Також «Подробности» захищали інтереси «Опоблоку» в Києві: «Откуда появились дополнительные бюллетени на столичных избирательных участках — разберутся правоохранители. Полиция сегодня возбудила уголовное дело по факту фальсификации местных выборов в Киеве. Об этом сообщил лидер киевского "Оппозиционного блока" Александр Пузанов», Кривому Розі: «Николай Скорик, народный депутат от "Оппозиционного блока": Попытка изменить волеизъявление граждан в городе Кривом Роге и попытка абсолютно незаконными способами подменить волеизъявление граждан такимипсевдомайданными методами. "Оппозиционный блок" выступает категорически против таких действий. Мы за решение всех вопросов исключительно в законодательном поле», і традиційно підтекстом критикували Філатова: «В Днепропетровске кандидат скупил на выборах 80 тыс. голосовУ Центризбиркома нет оснований сомневаться в результатах выборов мэра Кривого Рога. Об этом заявил глава ЦИК».

«Україна» натомість випустила в ефір два матеріали, пов’язані з Рінатом Ахметовим: це робота його Гумштабу і піар «Азовсталі» та комбінату імені Ілліча: «Стратегический путь. В Мариуполе отстроили мост через реку Кальчик, который почти год назад взорвали боевики. Возобновляли магистраль металлурги комбинатов Ильича и "Азовсталь"».

20 листопада, п’ятниця

«Інтер» продовжив відстоювати інтереси Олександра Вілкула: «В штабе Александра Вилкула уверены: исказить реальную картину волеизъявления горожан мог именно подкуп в пользу его оппонента Бориса Филатова, который стал победителем во втором туре выборов мэра. По данным оппозиционеров — с помощью различных схем в Днепропетровске могли быть куплены до 80ти тысяч голосов», Юрія Вілкула: «Александр Игнатенко. Александр Игнатенко, глава общественной организации "Рух сприяння": К нам приехали нардепы Семен Семенченко и Егор Соболев, а также люди из батальона "Донбасс". Они устроили драку потасовку в горисполкоме. Сейчас, насколько я знаю, собирают бандитов по всему городу, ставят мешки, какие-то палатки, везут песок. Уже объявили, что скоро будет Парасюк, скорее уже завтра. Есть информация, что на этих выходных будет штурм горисполкома. Кривой Рог как бы сделал свой выбор. Мы выбрали Юрия Вилкула и хотим, чтобы президент нас защитил. Добавить можно только то, что в прошлом году зимой была ситуация аналогичная. Был захват горисполкома. В нем участвовали люди с криминальным прошлым».

ICTV та «Україна» натомість пропіарили Олександра Вілкула, «Україна» не забула про традиційний сюжет про Гумштаб Ахметова. «1+1» тим часом дискредитував конкурс на нового директора аеропорту «Бориспіль» і доводив, що чинний повністю підходить для своєї посади: «В міністерстві інфраструктури знову скандал. Чиновники обирають нового директора аеропорту "Бориспіль". Серед претендентів іноземці та люди Януковича. Чинний директор, якого ще у вересні цього року прославляли за професійність — не потрапив у фінальний шорт-лист відбору».

21 листопада, субота

«1+1» продовжив відстоювати інтереси Юрія Милобога й пропіарив Валентина Наливайченка: «Боротися з корупцією в Україні за підтримки Сполучених Штатів Америки. Із наміром заручитися підтримкою місцевих урядових та неурядових організацій лідер Антикорупційного рух" Валентин Наливайченко здійснив дводенний візит до Сполучених Штатів Америки».

ВИСНОВКИ

Висвітлення журналістами подій на Майдані 21 листопада 2015 року чітко показали, що колеги не вміють на місці працювати з джерелами інформації, не перевіряють її, порушуючи професійні стандарти. Так трапилося з ламанням огорожі й зупинкою концерту. Те саме стосується й інших політичних тем: «Інтер» відстоював інтереси Юрія Вілкула в Кривому Розі й Олександра Вілкула в Дніпропетровську. «1+1» — Юрія Милобога, Геннадія Корбана. Загалом упродовж тижня ми нарахували 42 сюжети з ознаками замовності. Лідирує цього разу «Інтер» (16), далі — «Україна» (12), «1+1» (9) та ICTV (4). Найбільш чистими залишаються 5 канал, «UA: Перший» та СТБ.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото - Радіо Свобода
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3169
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду