Оціночні судження залишаються найбільшою проблемою новин «UA: Першого» та «Українського радіо»

Оціночні судження залишаються найбільшою проблемою новин «UA: Першого» та «Українського радіо»

1 Листопада 2015
4176

Оціночні судження залишаються найбільшою проблемою новин «UA: Першого» та «Українського радіо»

4176
Журналісти «UA: Першого» та «Українського радіо» найбільше порушують стандарти достовірності та відокремлення фактів від думок. Моніторинг новин за 5–10 жовтня 2015 року
Оціночні судження залишаються найбільшою проблемою новин «UA: Першого» та «Українського радіо»
Оціночні судження залишаються найбільшою проблемою новин «UA: Першого» та «Українського радіо»

Огляд матеріалів із порушеннями стандартів, коли перевагу віддано окремим учасникам політичного процесу. У тексті кожного матеріалу маркуються ключові ознаки порушень стандартів:

жовтим маркером — ознаки порушення стандарту відокремлення фактів від думок (тобто журналістські оцінки й висновки),

голубим маркером — ознаки порушення стандарту достовірності інформації (тобто відсутність чи розмитість посилання на надійне джерело інформації),

червоним маркером — ознаки порушення стандарту точності (тобто фактична неточність або критична розмитість фактичної інформації).

Зауваження в тексті даються так: (напівжирним шрифтом і в дужках).

У кінці сюжету напівжирним шрифтом описово — про порушення стандартів оперативності, балансу думок і повноти інформації.

Також подано важливі теми кожного дня, про які не згадувалося у випуску новин. Тексти взято за розшифровками Центру контент-аналізу. Порушення стандартів точності й оперативності визначаються за допомогою повідомлень агентства УНІАН. Якщо певний факт «UA: Перший» і «Українське радіо» подають однаково, а УНІАН інакше, — в таких випадках правильним вважається подача факту каналами.

«UA: Перший»

5 жовтня (понеділок)

Вибори на Донбасі мають відбуватися на основі українського законодавства

Про вибори на окупованому Донбасі за українськими законами домовилися 2 жовтня в Парижі лідери України, Франції, Німеччини та Росії. І про те, що псевдовиборів на Донбасі 18 жовтня та 1 листопада не буде. Про підсумки паризької зустрічі Президент Петро Порошенко розповів пресі. Про результати зустрічі «нормандської четвірки» хоче чути Верховна Рада і запрошує на середу міністра закордонних справ Павла Клімкіна.

«Кор.: Спікер Володимир Гройсман розпочинає засідання погоджувальної ради з доручення апарату на середу запросити міністра закордонних справ. Бо депутати обурені, що про домовленості, досягнуті у Парижі, президент не розповів їм особисто, а лише зробив заяву для ЗМІ. Тож вимагають від міністра закордонних справ озвучити, про що домовилися глави Україні, Німеччини, Франції та Росії.

Володимир Гройсман, голова Верховної Ради України: Народні депутати мають почути з першоджерел, які були перемовини, що відбувалося, які досягнуті домовленості, якщо вони досягнуті, в яких напрямках. Щоби ніхто не міг спекулювати на цих темах.

Кор.: Найбільше питань у ВР викликають вибори на окупованих територіях. Лідер "Самопомочі" Олег Березюк каже: з того, що він почув у заявах європейських лідерів, випливає, що парламент має не просто ухвалити окремий закон для проведення виборів на окупованих територіях, а ще й погодити його з бойовиками. І вимагає, аби глава МЗС не лише відзвітував, а й показав протокол зустрічі "нормандської четвірки".

Олег Березюк, народний депутат, лідер фракції "Об'єднання "Самопоміч": Як можна приймати закон, який рекомендує пані Меркель приймати нам про вибори на окупованих територіях? Більше цього, як ми можемо це ще й узгодити з тими людьми, які недавно захопили нашу територію. Ми маємо узгодити з ними, як ми будемо їх вибирати. Я цього не розумію як нормальна людина.

Кор.: В "Опозиційному блоці" вважають результати зустрічі у Парижі перемогою України.

Юрій Бойко, народний депутат, лідер фракції "Опозиційного блоку": Проведение выборов на этих неконтролируемых территориях по украинскому законодательству — это прямой путь к избеганию замороженного конфликта. Что касается боевиков, то я хочу напомнить вам, что один из пунктов — это закон об амнистии.

Кор.: Амністії для бойовиків і виборів під їхнім контролем на Донбасі домовленості "нормандської четвірки" не передбачають, — запевняє перший заступник лідер БПП Ігор Кононенко.

Ігор Кононенко, народний депутат, фракція Блоку Петра Порошенка: Все ж таки ми будемо рухатися в рамках виконання домовленості Мінськ-2. І першочергово — це коли будуть створені передумови для проведення виборів. Це дев'ять критеріїв. Ви про них знаєте. Тоді і відбудуться вибори. Ми не маємо передумов для виборів на окупованих територіях. І тому на сьогоднішній день немає підстав розглядати закон у парламенті щодо виборів на цих територіях.

Кор.: Цього тижня парламент розгляне частину законів, прописаних в коаліційній угоді, які необхідні для впровадження реформ. Також до порядку денного внесли питання, що стосуються оборонної галузі та сфери енергетики. А ще парламент планує цього тижня ухвалити закони для безвізового режиму з ЄС. Частина з них стосується боротьби з корупцією».

У випуску за 5 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Суд заарештував двох свободівців, підозрюваних у справі про заворушення під ВР.

Дві третини українців не вірять, що мінські домовленості принесуть мир на Донбас — соцопитування КМІС.

Майже 80 % українців вважають, що влада погано бореться з корупцією — соцопитування КМІС.

Генпрокуратура обшукувала офіс «Укренерго».

6 жовтня (вівторок)

У випуску не було матеріалів із грубими порушеннями стандартів. Зафіксовані порушення були незначними.

У випуску за 6 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

ВР пікетували родичі військових, що вимагали допомоги у звільненні військовополонених.

Кандидат в мери Іллічівська від партії Порошенка агітує виборців голосувати за «Опозиційний блок».

За період російської окупації Криму щонайменше сім кримськотатарських активістів посадили у в’язницю за надуманими звинуваченнями — голова ЦВК Курултаю

7 жовтня (середа)

Арсеній Яценюк закликав депутатів підтримати всі законопроекти щодо безвізового режиму з ЄС

«Завтра парламент має розглядати пакет законопроектів, які стосуються безвізового режиму "Україна — ЄС". На засіданні уряду прем'єр-міністр Арсеній Яценюк висловив сподівання, що депутати всі законопроекти підтримають.

Арсеній Яценюк, прем'єр-міністр України: Я розумію, шановні народні депутати, які проти реформ і які проти підтримки урядових законопроектів, що ви вже для себе безвізовий режим запровадили. Тому що у вас є дипломатичні паспорти. Так от, ті, які не проголосують за ці закони, вважаю, повинні бути позбавлені дипломатичних паспортів. І будуть разом з громадянами України стояти в чергах і отримувати візи на загальних підставах. Шлях для цього ми знайдемо».

Грубо порушено баланс думок на користь прем’єра Яценюка. На пряме звинувачення не надано слова представнику депутатів, які виступають проти підтримки урядових законопроектів.

«Дніпропетровських маршрутників примушують знизити тарифи на проїзд

Обґрунтувати тарифи або піти з ринку — зробити вибір дніпропетровським перевізникам міськрада дала до суботи. Раніше депутати постановили, що ціна на проїзд має бути знижена. Маршрутники відповіли, що у такому разі працюватимуть на збиток і вартість поїздки не зменшили.

Кор.: 5-6 гривень — стільки коштує проїзд у маршрутках Дніпропетровська. Наприкінці вересня перевізники мали знизити ціну на гривню. Так вирішила міськрада. Однак цього не зробили, — обурюються містяни.

Юлія Козачук, жителька Дніпропетровська: В день я трачу примерно 20–30 гривен на проезд. Поэтому, в принципе, гривна имеет значение большое.

Олексій Пронькін, житель Дніпропетровська: Пусть снижают. Будем только рады.

Кор.: На це маршрутники відповідають: якщо знизять тариф, працюватимуть собі на збиток. Мовляв, удень пасажирів небагато. Змушені дотримуватися графіку і вирушають з кількома людьми в салоні. До того ж, кажуть, обслуговувати автобуси стало дорожче. Якщо заберуть гривню, доведеться економити саме на якості запчастин.

Микола Якуба, водій маршрутки: Все подорожало. Если за копейки раньше брали, то сейчас возьмите любую запчасть, то она в три-четыре раза подорожала. Упадет прибыль. Если я провез сто человек — это по пять рублей, это 500 гривен. А так будет сколько — посчитайте.

Кор.: Аргумент чиновників — вартість дизпалива зменшилася. У міськраді кажуть, що знизити тариф перевізники мали ще з 25 вересня. І якщо цього не зроблять, місто відмовиться від їхніх послуг.

Ірина Прилипа, директор департаменту транспорту і зв'язку Дніпропетровської міськради: В тарифе закладывалась цена на топливо 18,90 без НДС. 90 без НДС. И сегодня 17 в рознице. Поэтому мы имеем законное право инициировать пересмотр тарифов. И мы обязаны это делать. А далее — по процедуре: или готовится какое-то решение, если они убедят в этом вопросе, или в таком случае я должна расторгать договора.

Кор.: Перевізники ж не згодні із системою тарифоутворення, за якою рахують контролюючі органи.

Андрій Берчук, голова облорганізації профспілок працівників автотранспорту і дорожнього господарства: Эта методика не предусматривает ни НДС, ни кредита, ни лизинг. Она ничего не предусматриваем. А это все сегодня есть. Та ценовая политика, которая сегодня есть на составляющих себестоимости перевозок, она никак не вкладывается даже в пять гривен. Она выше сегодня. Потому что горючее только снизилось. А все остальные составляющие перевозок остались на том уровне. В долларовом эквиваленте все закупается.

Кор.: Перевізникам дали час до кінця тижня — зібрати документи, в яких чітко будуть розписані витрати щодо кожного зі 132 маршрутів у Дніпропетровську. Якщо маршрутники доведуть, що матимуть збитки, їх компенсують з міського бюджету. Перевізники ж хочуть подавати в суд і блокувати рішення міськвиконкому».

У випуску за 7 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

У «Правому секторі» заявляють про масові обшуки їх активістів на Дніпропетровщині.

Державний борг України до кінця року перевищить 94 % ВВП — МВФ.

З Донбасу продовжують вивозити вугілля до Росії — ОБСЄ.

У Мінську українська сторона підняла питання присутності на Донбасі найновішої російської зброї — Геращенко.

Небойові втрати серед українських військових з початку 2014 року становлять 597 загиблих.

Ряд кадрових призначень Порошенко не відповідав духу нової України — віце-спікер ВР Парубій.

У тілах жертв катастрофи МН17 знайдено осколки російського «Бука».

8 жовтня (четвер)

«По Україні збільшилася кількість диверсантів

На фронті обстрілів поменшало, проте по всій Україні збільшилася кількість диверсантів, які хочуть дестабілізувати ситуацію в країні. Лише за останній час СБУ затримала 20 диверсійних груп, — повідомив голова служби Василь Грицак.

Кор.: У столиці працівники СБУ затримали шістьох чоловіків, які в День захисника вітчизни 14 жовтня планували підірвати один із київських військкоматів. У підозрюваних були деталі, з яких вони мали скласти вибухівку. Затримані кажуть: до теракту ретельно готувалися.

Затриманий: Узнали, где хранятся личные дела, пути отхода и ухода. После чего несколько месяцев проводились тренировки с подрывом нескольких взрывчатых веществ, после чего руководителем нашей группы было мне поручено собрать взрывчатое вещество и доставить его к нему для выполнения поставленных целей.

Кор.: Також однією з найбільш ефективних спецоперацій за останні місяці в СБУ називають одеську. Там спецпризначенцям вдалося зірвати створення "Бессарабської народної республіки".

Василь Грицак, голова СБУ: Планувалося створення вже до 15 квітня поточного року "Бессарабської народної республіки". Тому сили СБУ, порядку 300 чоловік, були перекинуті з різних регіонів України в одеський регіон. Це було зроблено вночі. І одночасно провели кілька десятків обшуків. Тим самим ми попередили створення "бессарабської народної республіки". Зокрема планувалося підірвати два мости, і дев'ять районів Бессарабії мало бути відрізано від території основної України. Це майже половина Одеської області.

Кор.: Очолити її мав народний депутат. Проте його ім'я поки що не називають. У справі досі збирають докази. Зрадників у лавах СБУ також виявляють, — розповідає Василь Грицак.

Василь Грицак, голова СБУ: За три місяці нами заарештовано станом на вчора... вчора взяли крайніх 25 наших співробітників. В більшості випадків, звичайно, проблеми пов'язані з корупцією. Водночас у нас є затримані співробітники за державну зраду, за роботу на російські спецслужби.

Кор.: В СБУ вдосконалюють систему підготовку бійців спецпризначення "Альфа", — кажуть у керівництві відомства. Від початку АТО перед підрозділом почали ставити нові завдання, а на тренуваннях впровадили нові вправи. Адже зараз "альфівцям" часто доводиться координувати дії з бійцями Збройних сил та Нацгвардії. Тренувально-навчальний комплекс СБУ. Власне, це лише один із об'єктів. Саме тут бійці тренуються вражати цілі.

Олександр Устименко, начальник центру спецоперацій СБУ: Мы стараемся учитывать опыт и подразделений, ведущих антитеррористических подразделений. Но, как мы неоднократно отмечаем, война гибридная. То и задачи, которые выполняет подразделение, их спектр стал шире. То есть наряду с задачами по антитеррору сделать акцент именно на... Это аэроразведка, это корректировка огня. То есть то, чего раньше в подразделении не было.

Кор.: У новій специфіці роботи альфівцям зараз допомагають волонтери. Голова СБУ каже: разом вони краще виконують свої обов'язки».

Цей звіт про успішну роботу СБУ нічим не збалансовано. Це можна було зробити й експертною оцінкою, і якісним бекґраундом.

У випуску за 8 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Терористи «ДНР» пограбували село Комінтернове під Маріуполем і викрали українську активістку.

Київрада оголосила про технічний дефолт столиці.

НБУ назвав 48 банків із непрозорою структурою власності.

Протягом АТО на Донбасі сапери знешкодили понад 600 замінованих дитячих іграшок, книжок і побутових предметів.

Порошенко відповів відмовою на петицію про покарання держслужбовців-хабарників 20 роками ув’язнення.

Центрвиборчком відмінив рішення Харківської ТВК про відмову в реєстрації кандидатів від «Опозиційного блоку».

Конгрес США ухвалив законопроект, що дозволяє постачати Україні зброю.

9 жовтня (п’ятниця)

«На Донеччині відкрили другий логістичний центр

Для жителів окупованої Донеччини на лінії розмежування відкрили другий логістичний центр. Тобто, в одному місці люди можуть купити продукти, ліки, скористатися послугами пошти чи відділення банку. Розташований він на трасі Маріуполь-Донецьк поблизу селища Новотроїцьке.

Кор.: Так урочисто відкрили логістичний центр. Обіцяли його ще влітку, але через обстріли щоразу відкладали. Планують, (хто?) що цей комплекс вирішить чимало нагальних потреб українців, які живуть на окупованій території Донеччини.

Павло Жебрівський, голова Донецької військово-цивільної адміністрації: Люди ночували на узбіччі, люди ночували в чергах. І одна із задач була поставлена, ми її спільно з прикордонною службою вирішували, — збільшити пропускну здатність, для того щоб наші громадяни, які живуть на тимчасово окупованій території, не потерпали від цих негараздів. Сьогодні цих 30 тисяч людей ми виводимо із сірої зони.

– Скажите, пожалуйста, долго пришлось стоять на этом пропускном пункте?

– Минут 20.

(До балансу думок слід було з’ясувати у людей їхню оцінку роботи логістичного центру.)

Кор.: Тут є аптека, відділення банку та пошти. Ще можна купити продукти, які привозять фермери із сусіднього Новотроїцького. Пункт в'їзду-виїзду — споруда тимчасова. Усі конструкції можна швидко демонтувати.

Павло Жебрівський, голова Донецької військово-цивільної адміністрації: Навіть щось тимчасове має бути якісне. Бо Україна — це модно, це модерно, це красиво.

Кор.: Щоб потрапити у логістичний центр, жителям окупованих територій треба мати лише паспорт. На нульовому блокпості їх перевірять і видадуть пропуск.

Василь Серватюк, перший заступник голови Державної прикордонної служби України: У нас в планах є на Кураховському напрямку таке ж побудувати. Є в планах і ми вже починаємо роботу на Гнутовському напрямку. Така ж робота зараз проводиться Луганською військово-цивільною адміністрацією. І ми очікуємо найближчим часом відкриття таких же КПВ уже з досвідом Донецької військово-цивільної адміністрації на Станичнолуганському та Лисичанському напрямках.

Кор.: Перший такий центр у серпні відкрили поблизу пункту пропуску Зайцеве на Донеччині».

У випуску за 9 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Близько 80 % кандидатів на місцевих виборах ідуть без конкретних програм — Комітет виборців України.

У зоні АТО на розтяжках поранено двох місцевих жителів — Лисенко.

Генпрокуратура України має бути створена наново — Нуланд.

ОБСЄ продовжує фіксувати важке озброєння «ДНРівців» на Маріупольському напрямку.

10 жовтня (субота)

У випуску не було матеріалів із грубими порушеннями стандартів. Зафіксовані порушення були незначними. Про всі важливі теми дня було повідомлено.

УКРАЇНСЬКЕ РАДІО

5 жовтня (понеділок)

«Новини з Донбасу

Ведучий: Україна розпочала відведення озброєння калібром менше 100 мм на виконання Мінських угод. Зброю відводять на 15 кілометрів від лінії розмежування. Відведення розпочалося з Луганщини. На Донеччині це робитимуть за два тижні, — уточнили в Адміністрації Президента. В рамках першого етапу українські військові відведуть танки, протитанкові гармати і міномети. Дані щодо номерів техніки, маршрутів її відведення та місць дислокації вже передано представникам ОБСЄ. Загалом попередня доба минула спокійно. (Цю оцінку подано від імені ведучого.) Супротивник один раз відкривав провокаційний вогонь по позиціях наших сил. Місія ОБСЄ, зі свого боку, заявила про початок відведення бойовиками ЛНР 30-танків від лінії зіткнення. Докладніше про ситуацію на сході розповість Юлія Конішевська.

Юлія Конішевська, кореспондент: Режим тиші у зоні проведення АТО минулої доби був порушений 1 раз. Ворожу збройну провокацію із гранатомета зафіксували поблизу селища Гранітне, на маріупольському напрямку. Також на Донеччині наші прикордонники помітили 1 російський безпілотник. (До цього моменту джерела фактичної інформації ніяк не позначено) У цілому ж супротивник дотримувався режиму припинення вогню, і це дозволило українським ремонтним бригадам нарешті взятися за відновлення інфраструктури у зруйнованих селах Донбасу, — говорить речник АТО Анатолій Стельмах.

Анатолій Стельмах, речник АТО: У селищі Бердянські розпочалися роботи з відновленням водопостачання та ремонту центральних доріг. А ось у селищі Алексіївка Великоновосілківського району Донецької області, де дислокується одна із частин сил АТО, офіцери цивільно-військового співробітництва доставили понад 5 тон вугілля.

Кор.: Водночас, за інформацією штабу АТО, сьогодні об 11 години розпочалося виконання чергового етапу Мінських домовленостей — двостороннє відведення техніки та озброєння, калібром до 100 міліметрів від лінії розмежування в Луганській області. За домовленостями цей процес розділений на 2 етапи і триватиме 41 добу. Українська сторона вже передала списки озброєння та військової техніки місії ОБСЄ, — повідомив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Андрій Лисенко, речник адміністрації президента з питань АТО: В рамках першого етапу, українські військові відведуть танки Т-64 та Т-72, протитанкові гармати Д-48 та Д-44, калібру 85 міліметрів та 82-мм міномети.

Кор.: Тим часом, Служба Безпеки України, спільно з військовослужбовцями збройних сил, біля села Григорівка Донецької області, затримали бойовиків бандформування ДНР. Ними виявилися двоє громадян України, які добровільно приєдналися до терористів і з минулого року брали активну участь у бойових діях проти української армії. Під час затримання, у злочинців вилучено ручний кулемет і автомат. Пропонуємо вашій увазі уривок із допиту затриманих. (Журналіст робить висновок, що саме затримані "виявилися" "бойовиками". Насправді ж це лише твердження СБУ. Тож називати затриманих злочинцями є водночас і порушенням стандарту точності.)

Чоловік: Славянский. У меня задача была поставлена — охранять аэропорт на Череповке. Данные о приближении техники, каких-то замеченных движениях — все мы сносили командиру Гере.

Кор.: За словами Андрія Лисенка, у Донецькій області відведення озброєння калібром до 100-мм розпочнеться через 15 днів. Юлій Конішевська, Українське радіо.

Ведучий: І, на жаль, сьогодні не обійшлося без жертв. Автомобіль батальйону "Донбас" підірвався на міні, загинув військовий. Ще двоє поранені — повідомив боєць батальйону Євген Шевченко. Тим часом на Донеччині, на позиціях, по яких кілька місяців тому бойовики гатили з важкої артилерії, виявили тіло військового. Працівники Національного військово-історичного музею, які знайшли загиблого, припускають, що поряд можуть бути і останки інших воїнів. Тіло доставило до Дніпропетровська для проведення ДНК тесту. Робота з пошуку загиблих українських військових триває. Президент сьогодні підписав указ про відзначення державними нагородами 24 військових, із них 14 отримали ці нагороди посмертно».

«Зустріч Нормандської четвірки

Ведучий: І в Україні, і в Росії сьогодні коментували результати зустрічі Нормандської четвірки 2 жовтню. Путін обіцяв передати бойовикам Донбасу інформацію про паризькі домовленості, такий коментар зробив очільник МЗС Росії Лавров. Також, вже традиційно, він наполягав на ключових для Росії питаннях, зокрема — надання особливого статусу окупованому Донбасу на постійній основі і закріплення цієї норми в Конституції України. Та ще й за погодження з лідерами бойовиків. В адміністрації ж українського президента уточнили: під час переговорів в Парижі Україні нав’язували необхідність ухвалення нових законів про особливий статус Донбасу, вибори та амністію. Київ відкинув ці умови. На сьогодні немає потреби ухвалювати нові закони, всю необхідну правову базу вже створено, — наголосив заступник голови адміністрації Костянтин Єлісеєв. За його словами, завтра в Мінську тристороння контактна група обговорить особливості проведення місцевих виборів на Донбасі.

Костянтин Єлісеєв, заступник голови адміністрації президента: Нам нав’язували, щоб був ухвалений якийсь новий закон про вибори, при тому, щоб він враховував інтереси бойовиків, а також окремі пропозиції окремих модераторів. Також нам намагалися нав’язати, щоб все-таки відбулися "фейкові" вибори в так званих ДНР і ЛНР. Нам намагалися нав’язати з тим, щоб ми перенесли або відклали тимчасову імплементацію так званої торговельної частини угоди про асоціації. Крім того, були спроби зробити будь-які лазівки для того, щоб якщо не скасувати, то, принаймні, пом’якшити санкції ЄС проти Російської Федерації. Цього також не сталося. За підсумками переговорів було підкреслено особливу відповідальність Москви за повну і сумлінну імплементацію Мінських домовленостей.

Ведучий: Наголосив заступник голови адміністрації президента Костянтин Єлісеєв».

«Рішення погоджувальної ради ВР

Ведучий: Докладний звіт про результати переговорів у Парижі хочуть почути від керівника українського МЗС Павла Клімкіна народні депутати. Вони чекають міністра цієї середи. Про це та інші питання, що обговорили депутати на засіданні погоджувальної ради, розповість Тетяна Власенко.

Тетяна Власенко, кореспондент: Депутати планують заслухати звіт міністра закордонних справ Павла Клімкіна про підсумки зустрічі так званої «Нормандської четвірки» у Парижі. Адже рішення переговорників провести вибори на окупованій території Донбасу викликало неоднозначні оцінки у суспільстві. І хоча, щонайменше, троє учасників перемовин запевнили, що йдеться про вибори, винятково за українським законодавством і під наглядом ОБСЄ, поки що немає вичерпної відповіді, наприклад, щодо того, хто гарантуватиме безпеку проведення голосування, і чи зможуть брати участь у них особи, які визнані терористами в Україні. (Висновок-зіставлення.) Почути відповіді на усі ці питання депутати зможуть у середу, каже голова парламенту Володимир Гройсман.

Володимир Гройсман, голова парламенту: Народні депутати мають почути з перших джерел: що відбувалося, які досягнуті домовленості, щоби ніхто не міг спекулювати на цих темах.

Кор.: Представник фракції “Самопоміч” Олег Березюк на засіданні погоджувальної ради наполягав також на оприлюдненні протоколу усієї чотиригодинної зустрічі президентів України, Німеччини, Франції та Росії.

Олег Березюк, представник фракції “Самопоміч”: Якщо не вівся протокол цієї розмови — це глибоке порушення, в тому числі й міжнародного права.

Кор.: Загалом, представники різних фракцій, у тому числі й провладних, стверджують, що поки не готові до ухвалення спеціального закону про вибори на окупованих територіях Донбасу. (Розмитість посилань.) Проект бюджету на наступний рік дехто з депутатів волів би розглянути вже цього пленарного тижня, щоб не ухвалювати документ поспіхом перед Новим роком. Вони закликали урядовців цього тижня повторно внести документ на розгляд у парламент (розмитість посилань), адже зареєструвавши у Верховній Раді кілька тижнів тому чорновий варіант бюджету, урядовці вже за півгодини відкликали його, — нагадала керівник фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко, керівник фракції “Батьківщина”: Знову нам подадуть перед Новим роком бюджет і скажуть, що треба голосувати — бюджет на цьому тижні мусить бути в парламенті.

Кор.: Та перш, ніж взятися за розгляд головного фінансового документу, необхідно реформувати податкову систему, і вже на її основі напрацювати новий бюджет, як і планувалося раніше, — наголосив заступник фракції БПП Ігор Кононенко. У порядку денному це питання — на вівторок.

Ігор Кононенко, заступник фракції БПП: Працювала робоча група, на базі податкового комітеті. Викладена концепція. Це — розв’язання найбільш болючих проблем у сфері оподаткування. Рівень податкового навантаження на фондовій оплаті праці — не більше 30 %. Виведення економіки із тіні.

Кор.: Окрім згаданих питань, голова Верховної Ради Володимир Гройсман повідомив, що найближчі кілька місяців відбудеться технічна модернізація роботи парламенту. Комітети запрацюють в онлайн режимі і буде запроваджено повний електронний документообіг, що спростить і здешевить обслуговування роботи парламенту. Тетяна Власенко, “Українське радіо”».

«Десяте засідання у справі Кернеса

Ведучий: Сьогодні в Полтаві відбулося вже 10 засідання у справі міського голови Харкова Кернеса. Цього разу справа дещо зрушила з місця. Підсудному зачитали обвинувальний акт. Розповідає наша кореспондентка Наталя Очкань.

Наталя Очкань, кореспондент: Засідання, яке відбулося у справі міського голови Харкова Геннадій Кернеса сьогодні у Полтаві, представники ЗМІ вже встигли назвати ювілейним, бо воно є десятим за рахунком. Сьогодні справу розглядали спокійніше і результативніше. Більш скромно поводилися і громадські активісти: не було гучної музики під будівлею суду, масових зібрань, зовсім обмаль плакатів та вперше не принесли металеву клітку з опудалом, схожим на Геннадія Кернеса. Засідання розпочалося вчасно. У залі крім підсудного — олімпійський чемпіон Ельбрус Тедеєв, який втретє приїхав його підтримати. До того ж прибули позивачі та адвокати мера Харкова у повному складі. Значно менше, ніж зазвичай, і представників ЗМІ на засіданні. Монотонне зачитування з годину за часом обвинувального акту ледь витримують присутні. Справу нарешті почали розглядати, вислуховуючи обидві сторони. Нагадаю, Генпрокуратура підозрює мер Харкова за трьома статтями Кримінального кодексу. Зокрема, його звинувачують у викраденні, тортурах і загрозі вбивством активістам харківського євромайдану. Наталя Очкань, Полтава, “Українське радіо”».

У випуску за 5 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Дві третини українців не вірять, що Мінські домовленості принесуть мир на Донбас — соцопитування КМІС.

Майже 80 % українців вважають, що влада погано бореться з корупцією — соцопитування КМІС.

6 жовтня (вівторок)

«Вибори у “ДНР” та “ЛНР” відмінено

Ведуча: Так звані вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу, раніше призначені ватажками терористичних “ДНР” та “ЛНР” на 18 жовтня і 1 листопада найближчим часом не відбудуться. Під тиском міжнародної спільноти кремлівські маріонетки вирішили відмовитися від ідеї проведення псевдовиборів. Щоправда, поки що, за їхніми словами, тимчасово — до кінця лютого наступного року. Президент Петро Порошенко назвав відповідне рішення самопроголошеної влади фейкових республік “прямим наслідком скоординованих дій України та її партнерів на переговорах у Нью-Йорку і Парижі”. За словами глави держави, «це відкриває шлях для повернення впливу України на усі території Донбасу, через вибори за українським законодавством, на основі стандартів ОБСЄ, ну, і, звичайно же, без окупаційних військ. Перспективи проведення легітимних виборів на Донбасі поряд із започаткуванням процесу відведення від лінії протистояння озброєння калібром до 100-мм — одна із основних тем переговорів тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на сході України, які відбулися сьогодні у Мінську. Інформує наш кореспондент Павло Шаройко.

Павло Шаройко, кореспондент: Черговий раунд переговорів розпочався із зустрічі чотирьох підгруп тристоронньої контактної групи — Україна, ОБСЄ, Росія. Політична підгрупа розпочала свою роботу з консультації з незалежним експертом з питань *нрзб* реформи. Варто зазначити, що сьогодні представники самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” на переговорах у Мінську оприлюднили спільну заяву про скасування виборів 18 жовтня і 1 листопада на окупованій частині Донбасу, і перенести їх на наступний рік. За словами прес-секретаря Леоніда Кучми Дарки Оліфер, українська сторона вітає зазначену заяву. Проте для повернення в правове поле окремих районів Донецької і Луганської областей звертає увагу на необхідність скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року, які не були визнані ні міжнародним товариством, ні Києвом, ні Москвою. Дарка Оліфер зазначила, що цей крок дасть можливість провести чесні, законні і справедливі вибори в окремих районах Донецької і Луганської областей, на підставі виборчого законодавства України, із урахуванням вимог ОБСЄ, що повністю відповідає Мінським угодам і домовленостям, досягнутим лідерами країн Нормандської четвірки в Парижі 2 жовтня. Павло Шаройко, Мінськ, для “Українського радіо”.

Ведуча: Додам, що наступна зустріч тристоронньої контактної групи у Мінську призначена на 20 жовтня».

«Обговорювання у кулуарах

Ведуча: Можливості ухвалення закону, щодо особливостей проведення місцевих виборів в окремих районах Донбасу обговорювали сьогодні, принаймні у кулуарах Верховної Ради, і українські парламентарії. Зокрема, як зазначалося, відповідне законодавство планується напрацювати до кінця року. Сьогодні ж парламент ухвалив низку рішень, що стосуються служби у збройних силах і проголосував у першому читання за законопроект про зниження ренти на видобуток газу. Останній документ, до речі, різко розкритикував прем’єр Арсеній Яценюк. Із подробицями Тетяна Власенко.

Тетяна Власенко, кореспондент: Доцільність ухвалення закону про особливості проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу — головна тема дня у кулуарах парламенту. За прогнозами керівника фракції Блоку Петра Порошенка Юрія Луценка, відповідний законопроект депутати мають напрацювати до кінця року, але про призначення дати виборів поки не йдеться.

Юрій Луценко, керівник фракції Блоку Петра Порошенка: Чому закон треба приймати спеціальний? Тому що ми маємо забезпечити участю цих виборів більше мільйона тимчасово переміщених осіб. В звичайному законі про місцеві вибори не передбачена також обов’язковість участі українських ЗМІ, бо такої проблеми ніколи не виникало.

Кор.: Натомість у фракції «Самопоміч» висловлюються категорично проти ухвалення спеціального закону про вибори на тимчасово окупованій території — у будь-якій редакції. Як пояснив депутат від цієї політичної сили Семен Семенченко, існують великі ризики привезти до влади, якщо не ватажків нинішніх терористичних угруповувань, то їхніх поплічників.

Семен Семенченко, депутат від партії “Самопоміч”: У меня есть встречное предложение: оставить территории под нашей юрисдикцией, чтобы мы могли, естественно, возобновить над ней контроль, после того, когда достаточно окрепнем, но, раз международной спільнотою поддерживается стремление террористов избираться в законно-демократичный способ, провести эти выборы, в какие-то местные парламенты, в Німеччині, чи, можливо, Франції.

Кор.: Водночас, депутати своїм рішенням закликали міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, щоб не допустити проведення незаконних виборів, які до цього дня планували терористичні ватажки провести восени. Іще одним своїм голосуванням народні обранці скоротили термін контрактної служби в армії. Досі, за українським законодавством, контракт можна було укладати, щонайменше, на три роки. Як пояснює автор законопроекту, депутат від Народного фронту Тетяна Чорновол, це утримує від підписання контракту багатьох демобілізованих учасників АТО, які в хотіли і далі нести службу, але не готові укласти угоду на такий тривалий термін. Зменшення строків до півроку — це була ініціатива саме українських військовослужбовців, — стверджує Тетяна Чорновол.

Тетяна Чорновол, депутат від “Народного фронту”: Ці люди, які захищали нашу країну цей рік, найскладніший рік, здобули безцінний досвід. І ми надзвичайно зацікавлені, щоб частина з них залишилася на фронті і навчала новачків-мобілізованих. Ті люди, які вперше ідуть на мобілізацію, вони не мають права підписати такий короткостроковий контракт — вони ідуть на рік, а вже якщо ти відслужив, ти маєш право підписати 6-місячний контракт.

Кор.: Одночасно парламентарії схвалили ідею спрощення процедури отримання українського громадянства для іноземців, які захищають Україну в лавах збройних сил. Депутати підтримали цей законопроект більшістю голосів у першому читанні, злагоджено і без зайвих дискусій. Адже нині чимало іноземців, які воювали за Україну не можуть повернутися додому, оскільки там проти них за це порушені кримінальні справи. Тетяна Власенко, “Українське радіо”».

«Ситуація в АТО

Ведуча: Тим часом, на Донбасі минулої доби 1 український захисник дістав поранення, внаслідок нападу ворожої ДРГ. Вогневих атак з боку противника не зафіксовано. Українські воїни повністю виконують досягнуті домовленості і продовжують активно відводити від лінії розмежування озброєння, калібром менше 100-мм. Водночас, за даними групиІнформаційний опір” (спротив), бойовики із так званої ЛНР часто-густо лише імітують відведення військової техніки, маскуючи та залишаючи її у лісосмугах. Тему продовжує Ольга Бутко.

Ольга Бутко, кореспондент: Обстрілів позицій українських військовослужбовців із боку незаконних збройних формувань немає, але спроби зайти у тил наших підрозділів є. саме під час переслідування ДРГ бойовиків у понеділок, і був поранений український військовослужбовець, — повідомив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Андрій Лисенко, речник адміністрації президента з питань АТО: Поблизу селища Трьохізбенка Новоайдарського району Луганської області, через річку Сіверський Донець переправилася ворожа ДРГ, але сили АТО оперативно її виявили і змусили їх відступити.

Кор.: Тим часом на Луганщині обидві сторони під контролем ОБСЄ відводять озброєння, калібром менше 100-мм на 15 кілометрів від лінії розмежування і дотримуються режиму припинення вогню. Детальніше речник штабу АТО у Луганській області Руслан Ткачук.

Руслан Ткачук, речник штабу АТО у Луганській області: Передову покинула більша частина танків Т-64 та Т-72. Сьогодні планується завершити цей етап. Згодом розпочнеться другий — відведення від лінії розмежування протитанкових гармат Д-48 та Д-44, калібру 85-мм та 82-мм мінометів.

Кор.: А на Донеччині, згідно з домовленостями, процес відведенням відповідного озброєння почнеться за 2 тижні. Нині ж, наприклад, під Маріуполем, сторони тільки почали готуватись до цього, — повідомив керівник кризового центру громадської організації “Оборона Маріуполя” Роман Соколов.

Роман Соколов, керівник кризового центру громадської організації “Оборона Маріуполя”: Идет плановая подготовка к отводу вооружений, производится ротация личного состава. С противоположной стороны происходят практически те же действия. Замечено скопление техники противника в определенных местах. Силы АТО проводят наблюдение за действиями противника и держат ситуацию под контролем.

Кор.: До слова, у тій же обороні Маріуполя, посилаючись на власні джерела, поширили інформацію про те, що російські найманці дедалі частіше залишають незаконні воєнізовані формування “ДНР”. Зокрема, днями бойовики шукали чергового відпускника з Росії, який дезертирував із так званого батальйону “Кальміус”. Тим часом, у СБУ створили об’єднаний центр з координації пошуку, звільнення незаконно позбавлених волі осіб, заручників та встановлення місцезнаходження без вісти зниклих у зоні АТО. До роботи в центрі СБУ запросила і представників інших державних відомств і громадські, волонтерські та благодійні організації. А для зв’язку з громадянами при структурі створюється колл-центр. Ольга Бутко, “Українське радіо”».

«Відповідальність за корупцію в Україні

Ведуча: За останні два місяці до відповідальності за корупцію в Україні притягнуто понад 500 людей. Більшість із них засуджені, в тому числі і до позбавлення волі. Про це нагадав президент Петро Порошенко сьогодні, на засіданні Антикорупційної ради. Він висловив сподівання, що Верховна рада цього тижня ухвалить закон, яким унеможливить звільнення під заставу держслужбовців, котрих підозрюють у корупції. Окрім того, парламент найближчим часом має затвердити склад комісії з відбору кандидатур у місцеві прокуратури, — нагадав Петро Порошенко.

Петро Порошенко, Президент України: Я тут говорю про безпрецедентний конкурс, який зараз розпочався, щодо формування нового керівництва місцевих прокуратур. Сподіваюся, що Верховна Рада затвердить найближчим часом комісії, і чекаємо сміливих, чесних, професійних юристів, які зможуть представити нове обличчя прокуратури. Наголошую на тому, що не лише від керівника Національної поліції чи Національного Антикорупційного бюро, чи Генпрокуратури залежить ефективність боротьби з корупцією, не тільки і не скільки від керівника. А, в першу чергу, від того, що ми сформуємо дуже потужну систему, яка сформує підходи для формування правоохоронних органів».

Матеріал незбалансований. Крім того, не надано жодних бекґраундів, як-от що, за опитуваннями КМІСу (оприлюдненими напередодні і не озвученими взагалі УР), майже 80 % українців вважають, що влада погано бореться з корупцією. Загалом, у матеріалі немає новини як такої. Цей матеріал — на користь позитивного іміджу президента Порошенка.

«Бориспільський район Київської області стане першим

Ведуча: Бориспільський район Київської області стане першим, де буде повністю пере завантажена система органів внутрішніх справ: від поліцейської дільниці до останнього офісу українського шерифа-дільничного. Про таке завдання розповів голова МВС Арсен Аваков на церемонії, присвяченій початку роботи нових патрульних в аеропорту Борисполі. Новий підрозділ також забезпечуватиме правопорядок на швидкісній трасі Київ-Бориспіль».

Матеріал незбалансований на користь міністра Авакова.

«Альтернативи зовнішньому незалежному оцінюванню в Україні немає

Ведуча: Альтернативи зовнішньому незалежному оцінюванню в Україні немає — такої думки дійшли учасники засідання національної ради реформ, що відбулася напередодні. (Це безпідставне узагальнення і розмитість посилань на авторів думки.) Про його підсумки розповість сьогодні на брифінгу заступник голови адміністрації президента Дмитро Шимків. За його словами, всі учасники зібрання, яке було присвячено обговорюванню реформи освіти, одностайно виловилися за збереження ЗНО».

Матеріал незбалансований на користь АП, самого Шимківа й однієї з можливих позицій у питанні.

У випуску за 6 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Кандидат в мери Іллічівська від партії Порошенка агітує виборців голосувати за «Опозиційний блок».

7 жовтня (середа)

«На Донбасі стартував другий етап відведення озброєнь

Ведуча: Сьогодні на Донбасі стартував другий етап відведення озброєнь. З лінії розмежування сили АТО мають прибрати міномети, калібру 82-мм. У рамках першого етапу на Луганщині завершено відведення танків, — повідомили у штабі АТО. Третій етап, що передбачає відведення протитанкових гармат, стартує на початку наступного тижня. Проросійські бойовики також звітують про відведення техніки, однак у штабі АТО це не підтверджують. Президент Петро Порошенко назвав ситуацію на Донбасі “справжнім перемир’ям”. Минулої доби — від учорашнього до сьогоднішнього ранку — провокацій з боку противника не фіксували. То ж серед наших військових обійшлося без втрат. Докладніше про ситуацію на сході Христина Срібняк.

Христина Срібняк, кореспондент: Тиша на сході країни дозволяє силам АТО продовжувати відведення військової техніки. Зокрема, у Луганській області завершено відведення танків у рамках першого етапу і розпочинається відведення мінометів від лінії розмежування. Після цього міжнародні спостерігачі повинні перевірити і засвідчити повну відсутність українських танків у прифронтовій смузі. Говорить речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Андрій Лисенко, речник адміністрації президента з питань АТО: Ми повністю впевнені в тому, що виконуємо ті зобов’язання, які були взяті на міжнародному рівні, і сподіваємось, що ворог також проводить такі ж дії.

Ведуча: Інформація про відведення техніки бойовиками надаватиметься місією ОБСЄ. За попередньою інформацією штабу АТО, бойовики також здійснюють відведення техніки, калібром до 100-мм. Однак, у цей же час на сторінці Facebook полку патрульної служби міліції особливого призначення “Дніпро-1” з’явилося відео, яке позначено у дописі, як «відео зйомка аеророзвідки полку». На відео видно військову техніку, зокрема, танки, Урали, гаубиці і інші види озброєння. А у супровідному тексті зазначено, що 16 танків зафільмовано біля селища Сонцеве на Донеччині, 4 Урали і 5 гаубиць Д-30 — біля села Богданівка. Іще невідому зброю ракетного типу, схожу на Точку-У — у місті Новоазовську. На підконтрольній Україні території триває робота з пошуку та вилучення незаконних збройних арсеналів, — повідомив Андрій Лисенко. Неподалік станції Асланове, що на північ від Маріуполя, були знайдені пластид, тротилові шашки, гранати та велика кількість крупнокаліберних набоїв. Вилучають зброю, за його словами, і у мирних жителів. Утім, відсутність бойових дій дозволяє нарощувати практичну допомогу жителям Донеччини. Зокрема, у місті Мар’їнці запущено в роботу новий водогін, — повідомив речник штабу АТО Анатолій Стельмах. Також, за його словами, за сприяння груп цивільно-військового співробітництва збройних сил, спільно з комунальниками області відремонтовано понад 250 метрів магістрального газопроводу на ділянці Мар’їнка — Красногорівка. Триває робота і з підготовки українських військових. Христина Срібняк, “Українське радіо”».

«Трагічна статистика війни

Ведуча: Іще трагічна статистика війни, де люди вмирають не лише від пострілу ворога. За півтора роки неоголошеної війни не бойові втрати в озброєних силах склали 597 військовослужбовців. Про це йдеться у відповіді Міноборони на запит громадської організації “Центр UA”».

Грубе порушення стандарту точності полягає в тому, що йдеться саме про небойові втрати, а це — самогубства, загибель від порушень техніки безпеки, від необережного поводження зі зброєю, від рук товаришів по службі, від ДТП тощо. Ці втрати пов’язані не з війною напряму, а з тим, як організовано нинішню службу в ЗСУ.

«Навчально-методичні збори

Ведуча: Заступники командирів підрозділів усіх силових структур України сьогодні з’їхалися до Києва на навчально-методичні збори. По суті, йдеться про тих, хто працює з особовим складом в військових підрозділах. (Це висновок-узагальнення.) “Рішення про ліквідацію інституту політпрацівників в озброєних силах — це злочин проти армії і держави”, — заявив під час зборів президент Петро Порошенко. Докладніше Ольга Бутко.

Ольга Бутко, кореспондент: За радянських часів їх називали замполітами. Нині — заступниками командирів військових підрозділів по роботі з особовим складом. Тоді перед ними стояло завдання — втілювати в життя політику партії, нині — надавати оперативну, неупереджену та об’єктивну інформацію про Україну і світ. Ідеологічна робота в умовах війни — це так само важливо, як забезпечення військовослужбовців боєприпасами і засобами захисту, — вважає президент Петро Порошенко.

Петро Порошенко, Президент України: Ідеологічна робота серед особового складу в умовах бойових дій має, передусім, профілактичну мету. Вироблення імунітету до різного роду шкідливих повідомлень, ворожої пропаганди, інформаційного спаму. Під впливом цього інформаційного спаму, я можу зараз відверто про це сказати, цілі підрозділи піднімали руки і здавались в умовах, коли ми мали можливість абсолютно спокійно тримати оборону. Цілі підрозділи, в розпал бойових дій минулого року, без команди командира знімалися з позицій і в страху тікали — от, що означає важливість потужного, сильного слова командира і політпрацівника.

Кор.: Ще важливішою є роль політруків під час перемир’я, коли гармати мовчать, але продовжують потужно працювати гучномовці агресора, каже Президент. А роботи в українських військових з місцевим населенням Донбасу — це вже крок до взаєморозуміння, миру і об’єднання України. Головне — робити все правильно, переконаний і заступник командира 80-ї бригади високо мобільних десантних військ Валентин Радик.

Валентин Радик, заступник командира 80-ї бригади високо мобільних десантних військ: Треба проводити заходи, для того щоб ми могли впливати на особливий склад наших військ, а також на тих, хто залишився за межами лінії розмежування. А цю роботу потрібно проводити, і проводити не тільки нам, а і державі. Держава зараз нам підкаже, що вона хоче бачити, а ми, в свою чергу, будемо забезпечувати.

Кор.: Отже, все, як у відомому латинському вислові: обізнаний, отже — озброєний. Ольга Бутко, “Українське радіо”».

Баланс думок порушено на користь Президента Порошенка.

«Вибори на окупованій території Донбасу

Ведуча: Вибори на окупованій території Донбасу можливі лише після завершення озброєного конфлікту і повного виведення з України іноземних військ та техніки. Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, спілкуючись з депутатами у сесійній залі. До парламенту урядовець прийшов, аби на вимогу народних обранців роз’яснити подробиці домовленостей, досягнутих Нормандською четвіркою у Парижі. Чи отримали депутати відповіді на свої запитання, знає Тетяна Власенко.

Тетяна Власенко, кореспондент: Жодних виборів на окупованих територіях Донбасу найближчим часом. Це ідея на перспективу, і її реалізація можлива лише тоді, коли на цих територіях стане безпечно, переконував з парламентської трибуни міністр закордонних справ Павло Клімкін. А поки, каже урядовець, можна говорити лише про ухвалення спеціального закону, який дозволить у майбутньому провести такі вибори. Він дасть право переселенцям із Донбасу голосувати, надасть можливість участі у цих виборах українським партіям та забезпечить висвітлення виборчого процесу українськими ЗМІ, говорить міністр закордонних справ.

Павло Клімкін, міністр закордонних справ України: *нрзб* демократії прав людини буде допущена на територію Донбасу. Буде дивитися і слідкувати за ситуацією. І на основі об’єктивних критеріїв ОБСЄ зробить висновок: яким чином просуватися далі.

Кор.: У фракції БПП ініціативу напрацювання спеціального закону про вибори на окупованій частині Донбасу повністю підтримують. (Це безпідставне узагальнення, не всі депутати фракції підтримують цю ініціативу. Водночас це узагальнення є й порушенням стандарту точності.) І відразу після місцевих виборів, які відбудуться 25 жовтня, планують взятися за напрацювання документу. Самі ж вибори можуть відбутися не раніше квітня, прогнозує керівник фракції Юрій Луценко.

Юрій Луценко, керівник фракції БПП: Я думаю, що до кінця цього року ми маємо бути свідками виведення російських окупаційних військ, про що має засвідчити місія ОБСЄ. Тільки після цього можливо голосувати за зміни до Конституції в другому читанні. Тільки після цього можна приймати закон про вибори на нині непідконтрольних територіях. І після цього, за вимогами ОБСЄ, через 90 днів можуть відбутися вибори на Донбасі.

Кор.: А ось фракцію “Самопоміч” виступ міністра і його запевнення у необхідності ухвалення спеціального виборчого закону для нині окупованих територій Донбасу не переконали. Чому — пояснює заступник голови парламенту і депутат від цієї політичної сили Оксана Сироїд.

Оксана Сироїд, заступник голови парламенту, народний депутат від фракції “Самопоміч”: Доки Україна не може гарантувати на цих територіях тих правил, які мають діяти для усієї іншої території, там має бути або той статус, який сьогодні — статус окупованих територій, або *нрзб* відновлення контролю до моменту можливості проведення таких виборів — це можуть бути військово-цивільні адміністрації.

Кор.: Цікавилися депутати і подробицями щодо імунітету для учасників виборів на окупованій території Донбасу. Павло Клімкін лише повідомив, що ця ідея належить французькій стороні і нині ще обговорюється. Та після такої відповіді з’явилося ще більше запитань. Каже позафракційний депутат Сергій Міщенко.

Сергій Міщенко, народний депутат (позафракційний): Що таке все-таки імунітет, чи це — гра перекладів — “амністія”, “імунітет”. *нрзб* так само, чи це — якесь поняття французької мови, яка говорить, що імунітет — це тільки під час виборів, а після виборів можна садити.

Кор.: У двох найбільших фракціях — коаліційних БПП і “Народному фронті” — натомість кажуть, що очікувати публічних вичерпних відповідей на усі запитання поки що навряд чи варто. Водночас, депутат від “Народного фронту” Леонід Ємець висловив сподівання, що перш, ніж ухвалювати будь-яке рішення, парламентарії матимуть достатньо інформації, аби зважити усі “за” і “проти”. Тетяна Власенко, “Українське радіо”».

Баланс думок порушено на користь владної коаліції.

«Лібералізація візового режиму

Ведуча: Завтра народні обранці розглянуть низку законів, необхідних для лібералізації візового режиму з ЄС. Зокрема, на розгляд парламентаріїв будуть винесені законопроекти, що входять до так званого антикорупційного пакету. Представництво ЄС у своїй сьогоднішній заяві підтримало Україну на шляху до безвізового режиму, і висловило сподівання, що парламенту вдасться прибрати прогалини у виконанні обіцянок у сфері боротьби з корупцією. Вітчизняні ж експерти зауважують: якщо депутати не ухвалять відповідний блок законів, Україна не встигне отримати безвізовий режим до початку 2016 року. (Не буває неназваних експертів.) Продовжує Олександр Демченко.

Олександр Демченко, кореспондент: Так званий безвізовий пакет включає у себе 12 законопроектів, спрямованих на боротьбу з корупцією, реформування правоохоронної системи і протидіє дискримінації. Також парламентарі мають ухвалити закони про створення агентства з повернення активів та фінансування партій. Водночас, за словами голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, у заяві представництва ЄС, виставлене занепокоєння через складу відбіркового комітету до антикорупційної прокуратури.

Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції: “Четвірка” Шокіна в комплексній комісії по обранню керівника антикорупційної прокуратури має бути змінена, оскільки до неї є серйозні претензії з боку журналістів громадянського суспільства.

Кор.: Окрім цього, парламент має ухвалити кілька законів, які стосуються підслідності, справ щодо боротьби з організованою злочинністю та внести зміни до Конституції, щодо обмеження недоторканості суддів і народних депутатів. За словам керівника громадської організації “Європа без бар’єрів” Ірина Сушко, перелік завдань, що залишилось виконати за таз званим третім блоком — чималий, проте досяжний.

Ірина Сушко, керівник громадської організації “Європа без бар’єрів”: Є такі напрямки, як боротьба з торгівлею людьми, боротьба з відмиванням коштів та фінансування тероризму. Очікується прогрес у сфері “Боротьба з нелегальним обігом наркотиків”. Очікуються зміни в напрямку співробітництва України та ЄС у кримінальних справах.

Кор.: До початку грудня Європейська комісія має сформувати остаточний звіт, щодо виконання Україною своїх зобов’язань, на шляху до візової лібералізації. Заразом, аби встигнути до кінця року, парламент має розглянути четвертий блок заходів. Насамперед, ідеться про питання свободи пересування та захисту національних меншин. Олександр Демченко, “Українське радіо”».

«Місцева влада повинна забезпечити теплі батареї

Ведуча: Місцева влада повинна забезпечити теплі батареї у кожному помешканні, і надання якісних комунальних послуг. Про це ішлося на сьогоднішньому засіданні уряду. Також проаналізували процедуру призначення субсидій за житлово-комунальні послуги. Докладніше — Віолетта Карлащук.

Віолетта Карлащук, кореспондент: — Протягом останніх півроку вживалися усі заходи, аби з початком холодів у школах, дитсадках, лікарнях і в усіх помешканнях було тепло, — заявив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Тепер же, за його словами, усі органи влади повинні забезпечити початок опалювального сезону, тільки-но середньодобова температура не перевищуватиме 8 градусів тепла. Надання ж житлово-комунальних послуг повинно бути якісним і в повному обсязі. Лише за такої умови громадяни сплачуватимуть за отримані послуги, наголосив прем’єр. Він додав, що до початку опалювального сезону планується оформити субсидії ще для мільйона, для нинішніх 10 мільйонів, яким уже її призначено. Говорить Арсеній Яценюк.

Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України: Починали ми в минулому році з 450 тис. домогосподарств — це більше 1,2 млн громадян. Вже 3,3 млн домогосподарств.

Кор.: Йшлося на засіданні уряду і про спрощення реєстрації підприємницької діяльності. За даними Міністерства юстиції, нині зареєстровано понад 3 млн. підприємців. Донедавна процедура їх реєстрації супроводжувалася великими чергами і корупцією. За словами Арсенія Яценюка, нині у Міністерстві юстиції реєстрація бізнесу здійснюється буквально за одну добу. Також відомство підписало спільний наказ з пенсійним фондом і державною службою статистики, щоб реєстрація в цих структурах теж проводилася за спрощеною процедурою, протягом доби. Досі пасе задніх у цій сфері державно-фіскальна служба. Прем’єр доручив негайно взятися за розв’язання цієї проблеми.

Арсеній Яценюк: До десяти днів треба було ногами протоптувати різного роду коридори державної фіскальної служби, щоб зареєструвати бізнес.

Кор.: У свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко запевнив, що вже найближчим часом буде підписаний спільний наказ про спрощення процедури реєстрації підприємницьких суб’єктів із державною фіскальною службою. Також урядовець наголосив і на спрощенні реєстрації процедур для громадян.

Павло Петренко, міністр юстиції: Не домовляючись з якимись чиновниками в РАГСі про те, що вам треба видати довідку чи свідоцтво про народження дитини. Заходите на сайт Міністерства юстиції, відправляєте встановлені документи і свою заяву. Без хабара система вас реєструє.

Кор.: Окрім цього, прем’єр повідомив, що було ухвалене рішення про початок конкурсу на призначення антикорупційного прокурора. За словами Арсенія Яценюка, його призначення — це один із ключових елементів боротьби з корупцією. Віолетта Карлащук, “Українське радіо”.

Ведуча: Також, під час засідання уряду Арсеній Яценюк акцентував увагу на тому, що без призначення антикорупційного прокурора Україна не отримає ні наступного траншу МВФ, ні безвізового режиму з ЄС».

Грубо порушено стандарт балансу думок на користь прем’єра Яценюка.

«Конфлікт у комісії з антикорупційного прокурора

Ведуча: Конфлікт у комісії з антикорупційного прокурора наростає. Члени комісії з обрання антикорупційного прокурора збираються судитися одне з одним. Про це самі члени комісії, перший заступник Генпрокурора Юрій Севрук та голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявили журналістам. З 8 жовтня конкурсна комісія з відбору кандидатів на посади в спеціалізованій антикорупційній прокуратурі починає прийом документів від претендентів. Комісія лише визначатиметься з кандидатом на посаду антикорупційного прокурора, а остаточне рішення ухвалюватиме генеральний прокурор. Розповідає Володимир Задворний.

Володимир Задворний, кореспондент: Нагадаю, до складу конкурсної комісії увійшло сім осіб, за представленням Верховної Ради, іще чотири — від Генпрокуратури. І саме від їхніх рішень залежатиме якісний склад майбутньої спеціалізованої антикорупційної прокуратури. (Суб’єктивна думка журналіста) Втім, як зауважив перший заступник Генпрокурора Юрій Севрук, який входить до складу конкурсної комісії, досі побутує думка, що від Генпрокуратури обрані корупціонери.

Юрій Севрук, перший заступник Генпрокурора: Цю думку розповсюджує один із членів комісії, не дивлячись на те, що будь-яких доказів не надається, ця інформація постійно розповсюджується. Тому до цього члена комісії, тобто Шабуніна Віталія Вікторовича, звертаюся, що: або він спростує свою інформацію, яку надає в ефірах телеканалів, або надасть докази корупційної діяльності. В випадку, якщо він цього не зробить до п’ятниці, в понеділок ми подамо на нього позов в суд.

Кор.: У зв’язку з цим, іще один представник комісії — відомий громадський антикорупційний діяч Віталій Шабунін заявив.

Віталій Шабунін: *нрзб* змушений був вдруге вийти з офіційною заявою. Отже, ЄС вважає, що, я цитую: «Не можуть обирати керівників антикорупційної прокуратури люди, до яких є серйозні зауваження громадських експертів, щодо їхньої доброчесності». Це — дипломатичний скандал. Звертаюсь до потенційних кандидатів. Незаконні статки, невідповідність декларації, реальному способу життя, темні справи в вашому минулому прокурорському або теперішньому прокурорському — ми розкопаємо все. Якщо у вас є, що приховувати, краще не йдіть на конкурс.

Кор.: Тем не менш, комісія продовжує напружено працювати, і за словами її голови Катерини Левченко, абсолютна більшість рішень ухвалюється одностайно після дискусій і узгодження позицій.

Катерина Левченко, голова комісії: Всі претенденти будуть проходити тести на знання законодавства, тести загальних здібностей. Будуть проводитися співбесіди. Крім того, при необхідності може застосовуватися дослідження на поліграфі.

Кор.: Це — доволі тривала і кропітка робота, (нечітко позначено межі суб’єктивної думки) тому, як вважає Катерина Левченко, відбір кандидатів на посади в спеціалізованій антикорупційній прокуратурі може тривати, щонайменше, два місяці. Володимир Задворний, “Національне радіо”».

У випуску за 7 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Терористи обстріляли український опорний пункт поблизу Троїцького, поранено чотирьох військових.

У «Правому секторі» заявляють про масові обшуки їх активістів на Дніпропетровщині.

Державний борг України до кінця року перевищить 94 % ВВП — МВФ.

З Донбасу продовжують вивозити вугілля до Росії — ОБСЄ.

У Мінську українська сторона підняла питання присутності на Донбасі найновішої російської зброї — Геращенко.

Ряд кадрових призначень Порошенко не відповідав духу нової України — віце-спікер ВР Парубій.

У тілах жертв катастрофи МН17 знайдено осколки російського «Бука».

8 жовтня (четвер)

«Фотовиставку “Люди Майдану” в Латвії було розгромлено

Ведуча: Сьогодні суд передмістя латвійської столиці Риги відмовився дати згоду на арешт підозрюваного у здійсненні акту вандалізму, щодо експонатів фотовиставки “Люди Майдану”. Поліція розглядає можливість оскаржити вирок суду, або застосувати інші запобіжні заходи. Із Латвії повідомляє наш кореспондент Володимир Строй.

Володимир Строй, кореспондент: Фотовиставка “Люди Майдану” вже частково демонструвалася кілька разів в Україні, але вперше її в повному обсязі вивезли за кордон в Латвію. Крупно-форматні фото монтували просто неба, неподалік будинку Кабміну. Планувалося відкрити виставку 6 жовтня. Але напередодні поліція отримала повідомлення про її розгром. *нрзб* хвилин, доки поліція їхала на виклик, було досить, щоб зловмисники втекли, але залишились записи камер відеоспостереження. А невдовзі, в одній з соцмереж, з’явилося відео, зняте самими вандалами. 22-річну молоду людину у неї вдома було затримано. Прес-секретар поліції Том Садовські подякував всім, хто допоміг з’ясувати особу підозрюваного. А сьогодні по обіді затримано другого учасника погрому, який збирався втекти в Англію. (Це висновок журналіста й порушення стандарту точності подачі інформації, насправді затримано підозрюваного, а не “учасника погрому”.) Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевичс виказав співчуття з приводу події і сказав, що покарати винних у вандалізмі — справа честі для Латвії. Посол України Євген Перебийніс записав у мережі Twitter, цитую: «В Ризі здійснено акт вандалізму, щодо виставки “Люди майдану”. Це усе, на що здатний “русский мир”. Але виставка буде, нехай не сумніваються”, — кінець цитати. Автор фотосвітлин Сергій Мельников не сумнівається, що вандалів направляло посольство Росії в Латвії. Свою версію він базує на досвіді, отриманому за сім років радянських таборів і за два роки перебування в окремій камері. Посольство Росії прокоментувало, що воно також знайомо з роботою в інтернеті. На сторінках Twitter з’явилось його твердження, що в такий спосіб автор виставки збирається попіаритися. Як би там не було, виставку відновлюють. На заклики її організаторів вже відгукнулося десять добровольців, які в холодні ночі чергуватимуть в наметах, поряд із людьми Майдану. Володимир Строй, з Латвії для “Українського радіо”».

«Зустріч із прем'єр-міністром Казахстану

Ведуча: Президент Петро Порошенко, який із офіційним візитом перебуває в Казахстані, зустрівся з прем’єр-міністром Карімом Масимовим. Обговорювалася низка інфраструктурних проектів, у яких можуть взяти участь українські виробники. Ішлося також про диверсифікацію газопостачання в Україну. Окрему увагу приділено розширенню транспортної інфраструктури для перевезення вантажів із Азії до Європи через Казахстан і Україну».

Матеріал є неповним і незбалансованим на користь президента Порошенка. Новини як такої немає.

«Україна на крок ближча до безвізового режиму з Євросоюзом

Ведуча: Україна на крок ближча до безвізового режиму з Євросоюзом. Сьогодні депутати ухвалили пакет законопроектів, необхідних для виконання плану, щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. Усі ці документи спрямовані на боротьбу із корупцією. З подробицями Тетяна Власенко.

Тетяна Власенко, кореспондент: — Емоційно, але результативно відбувалося голосування за пакету урядових законопроектів, необхідних для безвізового режиму з Євросоюзом. Особливо гострою була дискусія навколо двох, які дозволяють арешт і спеціальну конфіскацію в осіб, підозрюваних в злочинах не лише того майна, яке зареєстровано на них, а й того, що формально належить третім особам. Міністр юстиції Павле Петренко запевняє, що такий правовий механізм дозволить повернути до державної скарбниці мільярди коштів, вкрадених нечистими на руку чиновниками. Нині, за його словами, це зробити майже неможливо, оскільки хабарники, за звичай, виводять гроші за кордон через підставних осіб.

Павло Петренко, міністр юстиції: Наприклад, державне підприємство, через підставні компанії виводить офшори кошти. Немає конкретного фігуранта на початок розгляду справу, хто є кінцевим власником цих коштів. Але у слідства є обґрунтовані докази того, що ці кошти були вкрадені. Слідчій буде мати право накласти арешт, якщо вони не були виведені далі і не були втрачені для української держави і бюджету.

Кор.: Депутати урядові ініціативи розкритикували, наголосивши, що законопроекти виписані нечітко, і в руках корумпованого прокурора чи судді можуть стати інструментом тиску, або навіть рейдерського захоплення чужого майна. Позиція депутата від “Самопомочі” Олени Сотник.

Олена Сотник, народний депутат України, “Самопоміч”: Ні визначення, конкретики, як буде обґрунтовувати прокуратура, що чиєсь майно, а саме майно третьої особи, має бути заарештовано і на яких підставах.

Кор.: Тож, проголосувати за ці ініціативи депутатами вдалося з кількох спроб, і лише після запевнення спікера Володимир Гройсмана, що до другого читання законопроекти будуть ґрунтовно доопрацьовані.

Володимир Гройсман, спікер Верховної ради України: Я готовий створити об’єднану робочу групу з урядом. Якщо треба — залучимо європейських фахівців, і по повній програмі до другого читання ми розглянемо кожну букву, і вийдемо абсолютно відкрито з позиціями.

Кор.: Також парламент у першому читанні проголосував за створення агентства з питань виявлення розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів. Тетяна Власенко, “Українське радіо”.

Ведуча: Додам, що на вечірньому засіданні депутати ухвалили два закони, які стосуються фінансування політичних партій. Також парламент підтримав ідею запровадження в Україні інституту приватних виконавців судових рішень».

«Фонд Держмайна продав за 16 млн гривень державне підприємство

Ведуча: Фонд Держмайна продав за 16 млн гривень державне підприємство — науково-дослідний інститут електромеханічних приладів. Про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос на своїй сторінці у Facebook. За його словами, це підприємство головне із розробки та виготовлення засобів супутникового зв’язку військового призначення та компонентів для українського “Джавеліну” — протитанкової ракети “Стугна”. Відразу ж, як про цю оборудку прокуратурі повідомив трудовий колектив, було зареєстровано провадження, ідуть інтенсивні слідчі дії, — написав прокурор. У свою чергу, в прес-службі фонду Держмайна заявили, що ця приватизація — успішний приклад продажу підприємства, доведеного до передбанкрутного стану».

У випуску за 8 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Терористи «ДНР» пограбували село Комінтернове під Маріуполем і викрали українську активістку.

НБУ назвав 48 банків з непрозорою структурою власності.

Протягом АТО на Донбасі сапери знешкодили понад 600 замінованих дитячих іграшок, книжок і побутових предметів.

Порошенко відповів відмовою на петицію про покарання держслужбовців-хабарників 20 роками ув’язнення.

Центрвиборчком відмінив рішення Харківської ТВК про відмову в реєстрації кандидатів від «Опозиційного блоку».

Штаб АТО назвав відвертою брехнею заяви «ДНРівців», що українські військові обстріляли Донецьк.

9 жовтня (п’ятниця)

«Режим тиші в зоні АТО загалом отримується

Ведучий: Режим тиші в зоні АТО загалом утримується. За минулу добу жоден український військовий не загинув і не був поранений. Одна, внаслідок діяльності проросійських терористів, двоє мирних мешканців підірвалися на розтяжках в Ясинуватському районі Донецької області та поблизу селища Станиця Луганська. Обидва поранені. (Немає жодних посилань на джерела цієї інформації.) Сьогодні на Донбасі спостерігалось спеціальної моніторинговою місією ОБСЄ, перевіряли — чи відвела українська сторона танки від лінії розмежування. Припинення бойових дій на сході спричинило повернення до дому тих українців, які втекли від війни у Росію. В сусідній країні їх зустрічали не надто доброзичливо. Повідомив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко. Ну, а загалом про ситуацію в своєму матеріалі розповість Ольга Бутко.

Ольга Бутко, кореспонтент: Сили АТО відводять техніку, калібром до 100-мм за схемою 2-2, тобто 2 дні відбувається відведення техніки, а два дні триває процес його підтвердження, — повідомляють у Генштабі збройних сил. Прес-офіцер штабу АТО Анатолій Стельмах розповів докладніше, що наразі відбувається поблизу лінії розмежування.

Анатолій Стельмах, Прес-офіцер штабу АТО: Сили АТО знаходяться на позиціях у стані бойової готовності. Триває дообладнання лінії оборону. Також продовжують роботи з верифікації представники ОБСЄ.

Кор.: Тим часом безпілотники місії ОБСЄ зафіксували важке озброєння біля лінії розмежування на підконтрольній бойовикам бандформування “ДНР” території. У свіжому звіті місії ідеться про те, що неподалік Маріуполя, відразу під кількома населеними пунктами дрони помітили танки та гаубиці, калібром 122-мм. Про передислокацію та доукомплектування бандформувань повідомив на своїй сторінці у Facebook координатор групи “Інформаційний опір” (спротив) Дмитро Тимчук. За його даними, нині відбувається ротація інструкторів із числа кадрових російських військових у підрозділах та структурах так званого Першого армійського корпусу ДНР. А два угруповання терористів під Горлівкою за час перемир’я поповнили майже 700 бойовиків із числа розформованих банд. До слова, в зоні АТО вже тиждень практично не стріляють. З припиненням вогню на Донбасі в Україну повертається дедалі більше переселенців, які виїздили до Росії. Про це повідомив речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Андрій Лисенко, речник адміністрації президента з питань АТО: Українці, які не отримали обіцяних благ від російського уряду весь цей час, відчували лише вороже ставлення до себе, повертаються на рідну землю.

Кор.: А на Донеччині, на лінії розмежування на трасі Маріуполь-Донецьк, відкрився новий контрольний пункт в’їзду-виїзду Новотроїцьке. Поблизу КПП вже створений гуманітарно-логістичний центр, де жителі тимчасово окупованих територій зможуть за ринковими цінами придбати харчі, зняти готівку чи купити ліки. У Держприкордонслужбі повідомили, що контрольний пункт зводився за вдосконаленою технологічною схемою, що суттєво скорочує час очікування для тих, хто перетинає лінію розмежування. А голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив про те, що тут додатково подбали і про безпеку.

Павло Жебрівський, голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації: Говорити, що 100 % безпека — ні. Але ми сьогодні запросили місію ОБСЄ в Червоний Хрест. І як раз їхні підрозділи будуть знаходитись на логістичному центрі. І, власне, це в якійсь мірі запорукою є безпеки людей, які будуть проходити через контрольно-пропускний пункт і скуплятися на логістичному центрі.

Кор.: А ось голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука повідомив, що відкриття пішохідного пункту пропуску у Станиці Луганській, заплановане на суботу 10 жовтня доведеться відкласти, через низку провокацій, яку, за його інформацією, запланували бойовики на день відкриття. Ольга Бутко, “Українське радіо”».

«Житло для родин загиблих в АТО

Ведучий: На закупівлю житла для родин загиблих учасників АТО цього року з держбюджету спрямовано 300 млн. (Неповнота: ким “спрямовано” і 300 млн чого?) Всього за цією програмою планується придбати 633 квартири, — повідомив заступник міністра соціальної політики Василь Шевченко. За його словами, в багатьох областях цей процес вже розпочався.

Василь Шевченко, заступник міністра соціальної політики: На Закарпатській області закуплено 7 квартир, в Миколаївській області 5 квартир, в Дніпропетровській області 18 квартир, в Київській області 32 квартири. Також ми ініціюємо шляхом перерозподілу коштів, які є в Міністерстві соціальної політики, направити ще додаткові кошти на забезпечення відповідних закупівель для сімей загиблих та інвалідів першої і другої групи».

Матеріал неповний і незбалансований на користь Мінсоцполітики.

«Перехід бійців на зимову форму

Ведучий: 15 жовтня українська армія має перейти на зимову форму одягу. Впродовж минулого тижня видача теплих речей почалася, насамперед, з передових позицій. Втім ,дехто з волонтерів, які постійно бувають в зоні АТО, каже, що цей процес відбувається значно повільніше, ніж того вимагає погода. Тему вивчала Тетяна Сергійчук.

Тетяна Сергійчук, кореспондент: Триває підготовка армії до зими. Військові склади розпочали видачу теплих одностроїв нового зразка, — повідомив ще минулого тижня речник адміністрації президента з питань АТО Андрій Лисенко.

Андрій Лисенко, речник адміністрації президента з питань АТО: Видача речей відбувається, починаючи з передової. Крім теплих штанів і курток, військовослужбовці отримують зимову натільну білизну, шкарпетки та спальні мішки.

Кор.: За словами міністра оборони Степана Полторака, до середини жовтня армія буде вдягнена у зимове, адже запас необхідної теплої форми вже сформований.

Степан Полторак, міністр оборони України: 15 жовтня повністю ми маємо перейти на зимову форму одежі. Розроблені та постачаються у війська нові види речового забезпечення. Забезпечення *нрзб* у зоні АТО складає 99 %.

Кор.: Зимову форму справді видають, але не в таких масштабах, як кажуть посадовці. Розповідає волонтерка Діана Макарова.

Діана Макарова, волонтерка: І міністр, і тилові структури танцюють від складів. А ми танцюємо від стану на фронті. Де-не-де почали видавати форму. Форма демісезонна: кітель, штани і парку з “підстьожкою”. Зимою цього буде мало. Почекаємо, що видадуть на зиму.

Кор.: На думку волонтерки, затримки із видачею форми пов’язані з бюрократичними процедурами, за якими подекуди досі працює Міністерство оборони. Ймовірно, що волонтерам і цієї зими доведеться вдягати бійців, хоча на армійських складах справді є теплі однострої, які протягом року накопичувала служба речового забезпечення тилу збройних сил. (Останній висновок чітко не авторизовано, тому він виглядає як висновок автора) Пояснює волонтерка Анна Косінова.

Анна Косінова, волонтерка: Стоит подразделение. Кто-то — 4-й волны мобилизации, кто-то — 5-й, кто-то — 6-й. По бумажкам могут выдавать сначала 4 волне, потом 5, потом только 6. Одному положена форма, остальным — нет, к примеру. Более того, идет еще сверка-запрос в *учебку*: не выдали ли бойцу 2 комплекта формы. Не дай Бог, человек был еще где-то в других подразделениях. Это все пока пройдет — декабрь!

Кор.: Водночас, нині бійці не аби як потребують будівельних матеріалів та супутніх інструментів на передовій, аби в період перемир’я і поступового відведення озброєння укріпити оборонні позиції. (Цей висновок також чітко не авторизовано, тому він виглядає як висновок автора)».

У випуску за 9 жовтня не повідомлялося про такі важливі теми дня:

Генпрокуратура України має бути створена наново — Нуланд.

ОБСЄ продовжує фіксувати важке озброєння «ДНРівців» на Маріупольському напрямку.

Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб «UA:Перший» та «Українького радіо» здійснюється громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні", фінансується Європейським Союзом та Радою Європи.  Метою моніторингу є підвищення рівня медіаграмотності українського суспільства, стимулювання медіа до відповідальності, дотримання журналістських стандартів та підвищення якості медійного продукту.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4176
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду