Про що мовчали новини в квітні 2015-го

Про що мовчали новини в квітні 2015-го

18 Травня 2015
7847

Про що мовчали новини в квітні 2015-го

7847
Значну частину матеріалів з ознаками замовності на більшості каналів становили традиційні «протокольні» повідомлення про заяви чи дії високопосадовців. Узагальнений моніторинг за квітень 2014 року матеріалів суспільно-політичної тематики з ознаками замовності (або цензури) в теленовинах, а також випадків замовчування важливої для суспільства інформації.
Про що мовчали новини в квітні 2015-го
Про що мовчали новини в квітні 2015-го

Детально про методологію проведення моніторингу дивіться тут.

Моніторинг за січень 2015-го дивіться тут.

1. Матеріали з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури)

Загалом протягом звітного тижня в підсумкових випусках щоденних новин досліджуваних телеканалів була така кількість матеріалів суспільно-політичної тематики з порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури):

Таблиця 1. Загальна кількість матеріалів із порушеннями професійних стандартів, які можуть свідчити про ознаки замовності (цензури):

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

33

22

48

17

12

9

«Інтер»

28

33

65

16

31

14

ICTV

15

12

39

14

10

14

«1+1»

9

9

21

8

7

2

5-й канал

9

6

11

6

5

6

Перший канал

8

7

10

7

8

5

СТБ

3

4

13

6

8

2

Протягом звітного тижня квітня 2015 року відчутно зросла кількість матеріалів з ознаками замовності на телеканалі «Україна», трохи зменшилася, але залишилася великою на каналі «Інтер». На решті каналів кількість подібних матеріалів залишалася сталою.

Значну частину матеріалів з ознаками замовності на більшості каналів становили традиційні «протокольні» повідомлення про заяви чи дії високопосадовців — насамперед Президента Порошенка, прем’єр-міністра Яценюка, спікера парламенту Гройсмана та інших високопосадовців. В усіх цих матеріалах журналісти грубо порушують стандарти балансу думок, повноти подачі інформації та відокремлення фактів від думок. У подібних матеріалах надаються лише позиції високопосадовців, натомість ігноруються думки їхніх політичних опонентів і представників тих соціальних груп, яких безпосередньо торкається кожне обговорюване питання. В цих матеріалах немає також часто необхідних експертних оцінок, бекґраундів. Часто також порушується стандарт достовірності інформації, коли джерела тієї чи іншої інформації не зазначаються, зазначаються неконкретно або узагальнено. Зокрема, більшість каналів так подавала інформацію про селекторну нараду Яценюка з силовиками 21 квітня; про зустріч Порошенка з керівником «Червоного Хреста» у Швейцарії 22 квітня; про те, що Яценюк «ініціював» антимонопольне розслідування проти «Газпрому» 22 квітня; про зустріч Порошенка з Олландом у Франції 23 квітня; про зустріч Яценюка з керівником польського антикорупційного бюро 23 квітня; про нараду щодо створення музею тоталітаризму, проведену віце-прем’єром Кириленком 23 квітня; про різні заяви Порошенка 24 квітня; про відвідини Порошенком військових навчань на Миколаївщині 25 квітня тощо. Подібні матеріали були на всіх, без винятку, телеканалах. На Першому каналі, СТБ і 5-му каналі лише подібні матеріали й дали ті показники, які зазначені в таблиці 1.

На «Україні», «Інтері», а подеколи на ICTV на звітному тижні подаються різноманітні звинувачення й суто політичні популістські заяви представників попередньої влади, як у якості опозиціонерів, так і в якості «експертів». Ці думки подаються, по-перше, без дотримання стандарту балансу, — тобто слово у відповідь представникам влади не надається, справжніх експертних оцінок нема, як немає й бекґраунду про те, що робили нинішні опозиціонери, коли самі були при владі.

20 квітня три згаданих канали подають у такий спосіб репортажі з засідання «опозиційного Кабміну». На «Інтері» того ж дня надається слово опозиціонеру Вадиму Рабиновичу, який звинувачує заступника генпрокурора Сакравелідзе в замовчанні того, хто пропонував йому хабаря (канал не згадує, що Сакравелідзе казав про відкриття кримінальної справи проти хабародавця, а прізвища його не називає за відповідною нормою закону). І того ж дня на «Україні» екс-мер Києва Олександр Попов стверджує, що він непричетний до побиття студентів на Майдані. 22 квітня на «Інтері» надається слово Юрію Бойку, який критикує владу за заборону радянської символіки. 23 квітня на «Інтері» й «Україні» слово надається Наталі Королевській, яка звинувачує владу в недофінансуванні зони ЧАЕС. 24 квітня не опозиціонер, але постійний коментатор на «Інтері» Сергій Каплін звинувачує уряд у закупівлі вугілля в «ДНР» і «ЛНР». 24 квітня Королевська знову «захищає права чорнобильців» у матеріалі на «Інтері» й у студійному інтерв’ю на «Україні». Того ж дня «Інтер» і «Україна» надають слово Олександру Вілкулу як «продюсеру» фільма про майора «Вихря», а 25 квітня обидва канали розповідають, що Вілкул вийшов у Дніпропетровську на суботник. 24 квітня «Інтер», ICTV і «Україна» надають слово екс-заступниці Льовочкіна Ірині Акімовій у якості «експерта» центру «Нова соціальна політика» для однобічної критики влади, завдяки якій «Украина теряет 10 лет экономического развития».

На «Інтері» та «Україні» загалом незбалансованою є добірка гостей у студії — це вже згадані Королевська, Рабинович, Борис Колесніков. Самі ж інтерв’ю ведучі новин обох каналів не намагаються балансувати контраверсійними запитаннями і необхідними бекґраундами, надаючи гостям-опозиціонерам повну можливість незбалансовано звинувачувати владу у різних помилках. Ведучі питаннями «підігрують» гостям-опозиціонерам. Наприклад, ось питання до Колеснікова в студії «України»: «В Украине начались шахтерские бунты. В Киев съезжаются горняки, но пока их требования не услышаны. Они разбили уже не одну каску. Как вы считаете, как они могут достучаться до власти?». «Едва ли не каждую неделю мы слышим о громких разоблачениях не чистых на руку чиновников. Можно ли сказать, что в Украине успешно борются с коррупцией?». Або питання до Рабиновича в студії «Інтера»: «Есть заявление от интеллигенции. Историки из 63 стран мира попросили Петра Порошенко не подписывать закон о декоммунизации Украины. Свои аргументы изложили в письме. По мнению экспертов и ученых, закон нарушает право на свободу слова и негативно повлияет на имидж Украины. А еще этот закон усилит позиции тех, кто хочет ослабить и разделить страну. Верховная Рада внесла изменения к этому закону. Вы можете о них рассказать?». «Вот сегодня люди особенно остро нуждаются в социальной защите. Международные кредиты, которые мы берем, они лишь спасают страну от дефолта. Где взять деньги, чтобы помочь людям?». Питання до Королевської в студії «України»: «Проблема, которую вы озвучиваете — это отмена льгот чернобыльцам. Лишение каких гарантий вы считаете наиболее несправедливыми.

На «Інтері» 21 квітня — матеріал про те, що бізнеси перевіряються попри мораторій на перевірки. Тут є журналістські висновки з оцінками: «Тысячи ревизий, миллионные штрафы и обыски. Это — мораторий на проверки для бизнеса в действии. Кому выгодно трясти? И главное: кто на этом зарабатывает?... Как и раньше преприятия трясут и штрафуют». Приклад єдиного підприємця (не виключено, що індивідуальний) стає підставою для узагальнення і для наступних цитат: «В Федерации работодателей считают, что правительству нужно контролировать кому выдают разрешения на проверки, да и самих ревизоров проверить. За последние три года Федерация работодателей ведет системную работу по уменьшению давления контролирующих органов на бизнес. Глава украинских работодателей Дмитрий Фирташ подчеркивает: деятельность контролирующих структур должна быть направлена на упрощение работу предприятий и развитие экономики».

На звітному тижні «Інтер» і «Україна» робили звіти з засідань парламенту за єдиною схемою: розповідь про те, що депутати коаліції або не можуть зібратися до голосувань, займаються «неважливими» питаннями, або не можуть вирішити принципових, наприклад: «Споткнулись депутаты на евроинтеграционном вопросе. Целый день обсуждали, как быть с законом о прокуратуре. Документ был принят еще полгода назад. Уже на этой неделе должен был вступить в силу, а прокуратура к реформе оказалась не готова. И ладно, — решили депутаты и отложили новации до середины июля. Эксперты возмутились.». «После единственного принятого решения депутаты по одному сбегают из зала. На другие законопроекты– голосов не хватает» («Україна»). «Отставка премьера, страсти по мальдивскому отдыху и телефонная зависимость. Обо всем этом сегодня говорили в парламентеУ депутатов настроение сегодня совсем не рабочее. То ли пятница, то ли подготовка к предстоящим майским праздникам на них так повлияли» («Інтер»). На противагу — «близькі до потреб людей» вимоги і питання висувають представники «Опозиційного блоку»: «К работе в первую очередь внутри страны призывают оппозиционеры. Предлагают сконцентрироваться на законах, которые объединяют украинцев — экономических и социальных, а то, что вызвало разногласия, в частности так называемый декоммунизационный закон, — наоборот отменить» («Україна»)

На «Україні», «Інтері» й частково на ICTV зі значними порушеннями стандартів протягом звітного тижня висвітлювалися події, пов’язані з акціями протесту шахтарів у Києві. Так, у цих сюжетах був відсутній або імітований баланс думок (висмикнутими з контексту й неповними висловлюваннями міністра), урядова позиція якісно представлена не була. Автори сюжетів не звертали уваги на важливі для повноти інформації моменти, зокрема на те, що основну масу протестувальників становили нібито працівники приватних шахт концерну «ДТЕК», яким держава за визначенням не може бути винна зарплат (при цьому в сюжетах стверджується, наприклад, таке: «Да ещё и зарплату задерживают» — у розповіді про працівницю «ДТЕКу»). Не озвучувалася теза міністра Демчишина про борги самого концерну «ДТЕК» державі. Коментаторами в сюжетах «Інтера» на цю тему виступають чомусь Наталя Королевська і Сергій Каплін, на «Україні» — Олег Ляшко (тобто політики, які до конфлікту не мають ніякого відношення, натомість мають сумнівну компетентність у питанні, але при цьому є на згаданих телеканалах постійними коментаторами з різних приводів).

«Інтер» і ICTV не озвучували факту оприлюднення нардепом Найємом плану менеджерів Ахметова, що, зокрема, передбачає організацію шахтарських мітингів у Києві, вимогу відставки профільного міністра і вимогу підвищити ціну вугілля з 1200 до 2000 грн/тону. «Україна» наявність такого плану активно спростовувала.

Усі три згаданих канали в сюжетах, присвячених з’їзду й мітингам шахтарів, віддавали перевагу емоційним синхронам однієї сторони й використовували невиправдані узагальнення, журналістські висновки й оцінки на користь цієї ж сторони конфлікту: «Отрасль в кризисе, уверяют горняки. Они месяцами не получают зарплат, шахты под угрозой закрытия, а на тепловых станциях критический запас угля. Это значит, что зимой Украина может остаться без света. А системных решений и продвижения реформ энергетики нет» («Україна»). «Зарплаты шахтерам перестали выплачивать в прошлом году, — рассказывают в профсоюзах. Бюджетное финансирование отрасли свели до минимума и в нынешнем. Шахты закрывают, людей сокращают. А тем временем уголь закупают в России и Южной Африке». «Министр от прямого ответа уклоняется». «Требования шахтеров конкретны — ликвидировать долги по зарплате и возобновить господдержку. Их собирались передать президенту и премьеру, но те не пришли. (Твердження журналіста таке, наче Президент і прем’єр були зобов’язані прийти.) В зале — только министр энергетики». «А чтобы власть быстрее услышала их требования, в столицу из регионов планируют приехать около двух тысяч человек».(«Інтер»). «Наступний опалювальний сезон під загрозою, — попереджають шахтарі. А на Україну чекають віяльні відключення електрики. Все — через непродуману політику Міненерго, яке геть не захищає вітчизняних трудівників» (ICTV).

З різного. На «1+1» 20 квітня в сюжеті про відкриття меморіалу захисникам Вітчизни в Дніпропетровську чомусь коментує подію Геннадій Корбан (у титрі позначений як «бізнесмен»). На «Інтері» і ICTV того ж дня незбалансовано надають слово Юлії Тимошенко для критики уряду й коаліції з питань підвищення тарифів. І того ж дня на «Інтері» виходить в ефір однобічний сюжет про суд за позовом Олександра Півнюка про поновлення на посаді гендиректора Концерну РРТ. 21 квітня «1+1» незбалансовано повідомляє про «демарш» Олега Ляшка з посади координатора коаліції. Того ж дня «Інтер» повідомляє про відкриття Анатолієм Кінахом представництва УСПП у Брюсселі. 22 квітня на «Інтері» в сюжеті про обговорення ситуації в Україні на сесії ПАРЄ підібрано лише критичні моменти плюс надано слово Юлії Льовочкіній для критики української влади. 23 квітня на «1+1» — незбалансований матеріал про те, що Генпрокуратура розпочала досудове розслідування проти Бойка, Льовочкіна і Фірташа. На каналі «Україна» продовжують у кожному випуску піарити діяльність «Гуманітарного штабу Ахметова». Один подібний матеріал на звітному тижні вийшов у ефір і на «Інтері».

Таблиця 2. Кількість матеріалів бізнесової тематики з ознаками замовності:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«1+1»

1

0

2

1

2

2

«Україна»

1

0

2

1

6

0

Перший канал

0

0

0

0

0

1

«Інтер»

0

0

1

0

3

3

СТБ

0

0

1

0

0

0

ICTV

0

0

4

1

0

1

5-й канал

0

1

0

0

0

0

Протягом звітного тижня квітня на більшості каналів матеріалів із проявами рекламного характеру не було. 21 квітня на «1+1» вийшов замовний сюжет про те, що «Приватбанк» подарував Дніпропетровській обласній лікарні томограф, 24 квітня на «Україні» вийшов іміджевий сюжет про те, що співробітники ахметовських структур «СКМ» і «ДТЕК» вийшли на суботники. (Численні матеріали про роботу «Гуманітарного штабу Ахметова» на «Україні» й частково на «Інтері» віднесено до загалу матеріалів із ознаками заможності політичного характеру і враховано в таблиці 1.)

Таблиця 3. Кількість матеріалів із порушеннями за основними лініями: позитивні, без балансу думок, матеріали про ВЛАДУ:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

ICTV

10

11

14

9

6

3

5-й канал

9

5

10

6

5

2

«Україна»

9

8

11

8

4

1

Перший канал

8

7

10

7

8

4

«1+1»

5

9

12

8

7

1

«Інтер»

5

6

6

6

4

0

СТБ

2

3

9

6

6

0

У матеріалах із порушеннями стандартів, що можуть свідчити про ознаки замовності (цензури), канали порушують такі стандарти:

Таблиця 4.1. Порушення стандарту БАЛАНСУ ДУМОК:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

33

22

48

17

12

9

«Інтер»

28

33

65

16

31

14

ICTV

15

11

39

14

10

14

«1+1»

9

9

20

8

7

2

5-й канал

9

6

11

6

5

6

Перший канал

8

7

10

7

8

5

СТБ

3

4

12

6

8

2

Таблиця 4.2. Порушення стандарту ПОВНОТИ інформації:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

33

22

48

17

12

9

«Інтер»

28

33

65

16

31

14

ICTV

15

12

39

14

10

14

«1+1»

9

9

21

8

7

2

5-й канал

9

6

11

6

5

6

Перший канал

8

7

10

7

8

5

СТБ

3

4

13

6

8

2

Таблиця 4.3. Порушення стандарту ВІДОКРЕМЛЕННЯ ФАКТІВ ВІД ДУМОК:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

33

22

47

17

12

9

«Інтер»

27

33

63

16

30

14

ICTV

14

12

39

14

10

14

«1+1»

9

8

21

8

7

2

5-й канал

8

5

11

6

5

6

Перший канал

4

4

5

5

5

5

СТБ

2

4

13

6

8

2

Таблиця 4.4. Порушення стандарту ДОСТОВІРНОСТІ подачі інформації:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Інтер»

15

20

25

6

21

10

«Україна»

15

3

9

1

2

3

ICTV

5

4

11

4

2

2

«1+1»

2

3

8

1

1

0

5-й канал

2

2

1

0

0

0

Перший канал

1

2

0

0

1

1

СТБ

1

1

2

2

0

0

Таблиця 4.5. Порушення стандарту ТОЧНОСТІ подачі інформації:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Інтер»

3

6

5

0

9

2

«Україна»

2

1

1

0

0

1

Перший канал

0

0

0

0

0

0

«1+1»

0

0

1

0

1

0

СТБ

0

0

0

0

0

0

ICTV

0

0

0

0

0

0

5-й канал

0

1

1

0

0

0

2. Замовчання каналами суспільно важливої інформації в жовтні 2014-го

Протягом звітного тижня квітня телеканалами не оприлюднювалися такі теми, факти і думки, озвучення яких було б невигідним для влади.

Таблиця 5. Загальна кількість замовчань важливих тем, думок, фактів або бекґраундів:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

88

86

74

127

179

253

5-й канал

85

92

78

131

168

263

ICTV

83

83

75

119

155

221

«1+1»

82

82

58

103

160

234

СТБ

79

81

73

100

167

238

Перший канал

78

74

72

117

158

240

«Інтер»

71

93

69

113

181

254

Таблиця 6. Кількість замовчань каналами інформації про різноманітні масові акції протесту:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

ICTV

6

6

10

9

13

2

Перший канал

5

3

10

10

11

2

«1+1»

5

4

3

11

8

1

5-й канал

5

6

9

11

13

2

«Інтер»

4

2

6

5

13

3

СТБ

4

5

6

8

12

2

«Україна»

4

6

8

13

14

3

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

У Харкові відбувся мітинг проти підвищення цін на ЖКГ (22 квітня)

Таблиця 7. Кількість замовчань каналами інформації, пов’язаної з наступом на свободу слова:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

Перший канал

4

3

2

1

4

17

СТБ

4

4

3

1

5

17

ICTV

4

4

2

1

1

16

5-й канал

4

3

2

1

5

17

«Україна»

4

4

2

1

6

17

«1+1»

3

3

1

1

5

16

«Інтер»

2

3

2

1

5

17

Жоден із каналів не повідомляв про таке:

Окупаційна влада Криму створила підконтрольний «кримськотатарський канал» (24 квітня)

Таблиця 8. Кількість замовчань каналами інформації, пов’язаної з військовими та іншими злочинами російських окупантів та їхніх сателітів в Україні:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«Україна»

61

55

34

54

88

194

Перший канал

57

49

33

54

75

181

ICTV

57

53

22

50

76

181

«1+1»

56

52

30

43

83

177

5-й канал

54

58

37

62

79

199

«Інтер»

51

63

35

56

91

182

СТБ

49

48

35

40

80

173

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

  • На блокпосту на Луганщині міліція затримала росіянина з арсеналом зброї (19 квітня)
  • Бойовики обстріляли блокпости прикордонників «Золоте» і «Майорське» (19 квітня)
  • Окупаційна влада Криму хоче заборонити в’їзд на півострів боксеру Усику за його проукраїнські висловлювання (19 квітня)
  • Бойовики з артилерії обстріляли Широкине під час перебування там спостерігачів ОБСЄ — Лисенко (19 квітня)
  • Протягом доби в зоні АТО поранено 4 українських військових (19 квітня)
  • Бойовики на окупованій території вбили директора «Шахтарськантрациту» і його дружину (20 квітня)
  • СБУ затримала диверсанта банди «Восток», який планував теракти в Дніпропетровську (20 квітня)
  • Безпілотник зняв велику бронегрупу бойовиків з російськими танками під Маріуполем (21 квітня)
  • На Донбасі треба розмінувати 7 тисяч квадратних кілометрів — ДСНС (21 квітня)
  • На Луганщині бойовики викрали двох податківців (22 квітня)
  • У Луганській області невідомі підірвали автівку співробітника СБУ (23 квітня)
  • СБУ заявляє про неспростовні докази участі 47 росіян у воєнізованих формуваннях бойовиків (23 квітня)
  • Кримчан окупаційна влада зобов’язала повідомити податковій про наявність майна в Україні (23 квітня)
  • У Новоазовську ідентифікували розвідку 7-ї військової бригади з Росії — група Інформаційний спротив (24 квітня)
  • Російські правоохоронці піддавали тортурам вивезеного з Криму українця Чирнія — МЗС (24 квітня)
  • Заступника глави Меджлісу російські слідчі знову затримали й допитували щодо мітингу 26 лютого 2014 року (25 квітня)

Таблиця 9: Заяви і дії міжнародної спільноти з приводу подій в Україні:

Канал

КВІТЕНЬ

2015

січень

2015

жовтень

2014

вересень

2014

липень

2014

травень

2014

«1+1»

20

22

9

26

23

44

«Україна»

20

21

13

34

27

43

ICTV

19

20

12

35

22

43

5-й канал

19

22

12

33

24

45

СТБ

18

21

11

30

23

45

Перший канал

17

19

12

29

24

39

«Інтер»

16

23

12

28

26

51

Жоден із каналів не повідомляв про такі події цієї тематики:

  • Штайнмаєр застеріг Росію від визнання «ДНР» і «ЛНР» (19 квітня)
  • ООН: В Україні за рік конфлікту на Донбасі 1,2 млн біженців (19 квітня)
  • Грібаускайте закликала генсека ОБСЄ посилити місію ОБСЄ на Донбасі (20 квітня)
  • ООН нарахувала понад 2 млн біженців із Донбасу (21 квітня)
  • Якщо бойовики влаштують парад важкого озброєння 9 травня, вони порушать «мінські домовленості» — ОБСЄ (22 квітня)
  • Члени Конгресу США в черговий раз закликали Обаму надати Україні летальну зброю (22 квітня)
  • ОБСЄ: Бойовики перешкодили спостерігачам потрапити в східну частину Широкіного (24 квітня)
  • Керрі закликав Росію вивести свої війська з України (24 квітня)
  • Держдеп США закликає бойовиків не блокувати роботу місії ОБСЄ, наче їм «є що приховувати» (25 квітня)
  • Путінських байкерів-націоналістів не пропустили до Чехії (25 квітня)

Інші прикметні теми, замовчані всіма каналами:

  • Харківська міськрада вимагає через суд заборони акцій протесту проти підвищення комунальних тарифів (20 квітня)
  • Біженці з Донбасу живуть у Москві гірше, ніж в Україні — російський омбудсмен (20 квітня)
  • Нацбанк знизив офіційний курс більш як на гривню (20 квітня)
  • Екологи звинувачують владу в небажанні забрати у чиновників незаконні мисливські угіддя і перетворити їх на національні парки (21 квітня)
  • Активісти Прикарпаття вимагають владу відмовитись від призначення колишнього «регіонала» — корупціонера керівником Держлісагентства (21 квітня)
  • Генпрокуратура відкрила кримінальну справу щодо незаконності приватизації «Укррудпрому» (22 квітня)
  • Шахтарі ДТЕКу приїхали на мітинг в Київ через підбурювання керівництвом про припинення виплат зарплат з травня (22 квітня)
  • Радником міністра інфраструктури став глава компанії Ахметова (22 квітня)
  • Артемівська міськрада визнала Росію країною-агресором (22 квітня)
  • В часи Януковича спецслужба стежила за всіма іноземними послами — СБУ (23 квітня)
  • В Україні борги із зарплати зросли до 1,6 млрд грн (24 квітня)
  • Держкомпанія «Укренерго» попереджає, що через зниження потужності роботи енергокомпаніями Ахметова можливі масові відімкнення електрики (24 квітня)
  • На Ахметова заведено справу за фінансування тероризму — нардеп Фірсов (25 квітня).

Примітка. Дані за квітень 2015-го — це дані за тиждень з 20 по 25 квітня, дані за січень 2015-го — це дані за тиждень з 19 по 24 січня, дані за жовтень 2014-го — це дані за тиждень з по жовтня, за вересень — це дані за тиждень з 1 по 7 вересня, дані за липень — це дані за тиждень з 7 по 13 липня, дані за травень — з 5 по 11 травня).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Фото: myreport.com.ua
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7847
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду