Азаров бачив гол

28 Червня 2012
1885

Азаров бачив гол

1885
Футбол замість політики, можновладці як футбольні герої та скептичний погляд на об’єднання опозиції. Огляд телевізійних тижневиків за 24 червня 2012 року.
Азаров бачив гол

Червень добігає кінця. За звичних обставин підсумкові тижневики вже пішли б у відпустку, адже кінець політичного сезону позбавляє їх тем та інформаційних приводів, а літо – частини аудиторії. «Євро-2012» тримає телевізійників у тонусі, одначе інформаційна розрідженість уже відчувається.

«Футбольна ейфорія спала, політика активізувалась», - схарактеризувала зміну тематичного фокусу ведуча програми «Час. Підсумки тижня» Тетяна Даниленко. Поразка української збірної трошки приглушила мажорні нотки у висвітленні футбольної теми, одначе чемпіонат залишається центральною подією для більшості тижневиків. Три з семи підсумкових програм розпочали свої випуски саме футбольною темою. Ба, більше, про матч Україна-Англія деякі з них розповіли надзвичайно докладно – таких деталей годі сподіватись навіть від спортивних новин! Без розбору футбольних польотів обійшовся тільки Вахтанг Кіпіані (ТВі). Такої уваги власне грі, а не обставинам та організації проведення чемпіонату, підсумкові тижневики раніше не приділяли. Подекуди футбол, а також пов’язані з ним соціалка та лайф, займають у випусках місце, що законно належить конфліктним політичним темам. Поза тим, більше уваги почали приділяти підготовці до виборів, а також ініційованому Януковичем процесові перегляду Конституції.

Футбол

На футболі в Україні знаються всі, як і на політиці. Журналісти, що робили матеріали про поразку української збірної в матчі з Англією, не маючи спортивної спеціалізації, сміливо брали на себе функції експертів і не піддавали сумніву той факт, що гол був. Що ж, напевно, це гуманно – нації потрібна психотерапія. 5 канал присвятив футбольним темам два сюжети в заключній частині випуску програми «Час. Підсумки тижня», зазвичай відведеній розслідуванням.

«ТСН. Тиждень» «1+1» робить наголос на продовженні скандалу із звинуваченням українських уболівальників у нацизмі: «Перед нинішнім вирішальним для себе двобоєм англійці йдуть війною на телевізійників. Їхня футбольна асоціація готує письмову скаргу на телеканал ВВС, – повідомила газета Daily Mail. Саме цей канал перед чемпіонатом показав фільм, де йшлося про нібито расизм і футбольне хуліганство на стадіонах України і Польщі, господарок Євро. В футбольній асоціації переконані, своїми непрофесійними діями британські телевізійники позбавили національну збірну значної частини підтримки фанів».  І ще трохи позитивчику: «З труною по центру Донецька пройшли англійські фани, щоб спростувати слова колишнього капітана збірної Сола Кемпбела, що в Україні процвітає расизм і їхати сюди ризиковано. "Кемпбел, ти помилявся", написано на труні. Приємно вразила англійців якість організації турніру, повідомили їхні представники. Україна і Польща вже виграли у Євро-2012, заявив президент УЄФА Мішель Платіні, незважаючи на те, що обидві збірні вилетіли з чемпіонату. Не все ідеально, каже глава футбольної спілки, але обидві країни мають пишатися тим, що зробили після проблемної підготовки». Схоже, звинувачувати зарубіжні ЗМІ в «інформаційній атаці на Україну» стає невід’ємною складовою парадигми журналістського патріотизму.

ICTV, попри те, що розпочав із непотрібної інформації про відвідування матчів керівництвом держави (про це нижче), підготував чесний і «незручний» для влади матеріал (автор – Микола Терельов) про те, як не виправдались сподівання на туристичний бум, пов’язаний із футбольним чемпіонатом. Потішило те, що до коментування суто футбольних аспектів теми залучили справді компетентну людину – головного редактора журналу «Футбол» Артема Франкова. Хоча основний масив спеціалізованої інформації дається в матеріалі без посилань на компетентні джерела, інакше кажучи, журналіст вважає себе достатньо обізнаним на темі, щоб робити експертні висновки.

Так само своєрідні підсумки перебування іноземних фанатів в Україні розпочали підбивати «События недели» каналу «Україна», розповівши про волонтерів «Євро-2012» та про те, які проблеми виникали у вболівальників.

«Дванадцятий гравець»

Вже звично Янукович і Азаров виявились фігурантами сюжетів про футбол. «Перед вирішальним для України матчем до фан-зони в Донецьк вирушив і Президент. Бо VIP-сектор – це добре, але справжній азарт там, де статус не змушує стримувати емоції. Віктор Янукович поспілкувався із вболівальниками, сфотографувався з охочими, поставив автограф на футбольному м’ячі і не відмовив собі в пам’ятному сувенірі – викуваній при ньому ювілейній євромонеті», - так завершує тему поразки української збірної  «1+1». З контексту випливає, що похід Януковича до фан-зони є складовою посиленої підтримки вболівальників, що підняла бойовий дух українських футболістів.

Повідомляє про цей факт, навряд чи важливий для всеукраїнської аудиторії, і ICTV: «І у Верховній Раді, і в Кабінеті Міністрів цього тижня обговорювали футбол. Міністри ледь не повним складом побували на матчі збірних України та Англії в Донецьку, де їх зафіксували камери численних фотокорів… Президент Янукович перед грою навіть прийшов у донецьку фан-зону, де коротко поспілкувався з вболівальниками, сфотографувався з вболівальницями і отримав від місцевого коваля ювілейну монету з міді та латуні, присвячену Євро-2012».  Андрій Данилевич у «Событиях недели» каналу «Україна» наголошує, що керівництво держави «бачило гол»: «у премьера Николая Азарова со зрением все хорошо. "Если я увидел с трибуны, что мяч пересек линию ворот, рефери должен был увидеть это". А еще гол с трибуны видели Президент Украины Виктор Янукович, пол Верховной Рады и почти весь Кабинет министров». Звісно, голова уряду відіграє чималу роль у житті країни, одначе його компетенція як експерта з футбольних правил є вельми сумнівною.

Цікаво вийшло в «Інтера»: «Решающий матч против Англии смотрела вся страна. Только в киевской фан-зоне собралось 150 тысяч человек. По этому показателю она установила рекорд "Евро". А в Донецк болеть за своих приехал и президент Украины Виктор Янукович.

Корреспондент: Что вы пожелаете нашей сборной?

Виктор Янукович, Президент Украины: "Хорошего настроения, боевого!"». Приїзд Януковича в Донецьк подається в переліку видатних досягнень українського вболівання.

Вибори

Темою об’єднання опозиції розпочинає випуск програми «Час. Підсумки тижня» 5 канал. Уже в підводці бачимо недостовірні посилання: «У Партії регіонів не вірять ні в щирість об'єднання, ні в гарантії, що перебіжчиків не буде, ні в можливість персонального голосування. Партія влади пропонує виборцю більш приземлені речі: тисячу гривень вкладника радянського Ощадбанку, 100 гривень до пенсії та іпотечну обіцянку. Зрозуміло, що і Євро регіонали піднімуть на свій прапор». Кого конкретно має на увазі Тетяна Даниленко під «не вірять», і кому «зрозуміло»? У сюжеті Ірини Герасимової відчувається відчутно скептичніше ставлення до влади, аніж до опозиції: «У влади дещо інший підхід. Іти до виборця з пряником і у максимально короткий термін переконати електорат, що обіцянки виконуються. Урядовці не втомлюються розповідати, наприклад, про дешеві кредити записані в ініціативах Віктора Януковича. Його однопартійці обіцяють запровадити податок на розкіш. Щоправда, в оподаткуванні розкоші їм намагаються скласти законодавчу конкуренцію бютівці. Найбільша ж гордість Партії регіонів – ухвалений у першому читанні мовний закон». Останнє твердження є вочевидь безпідставно оцінковим.

Підписання опозиційними політичними силами декларації про забезпечення чесних і прозорих виборів стало головною темою випуску «Підсумків із Вахтангом Кіпіані» ТВі. Цій темі присвячена розлога підводка ведучого та сюжет Андрія Сайчука. І ведучий, і журналіст, схоже, вважають неминучою перспективу перетягування депутатів-опозиціонерів до провладної більшості. А також дають текстові декларації та діям опозиціонерів дуже різку скептичну суб’єктивну оцінку: «Текст підписаної декларації містить багато обіцянок пафосу і мало конкретики», «Доволі неочікувана підтримка прийшла опозиції, звідки не чекали», «Непрозорим залишається і процес відбору кандидатів в нардепи від об’єднаної опозиції», «оприлюднені методи боротьби з майбутніми зрадами виглядають щонайменше наївно з вуст цинічного українського політикуму» тощо.

Подекуди прискіпливість до опозиції переходить межу вербальної агресії: «Документ містить зокрема зобов’язання в відкритому режимі формувати списки, публікувати кандидатами декларацій доходів. Проте коли ці пункти будуть виконані? За день до реєстрації в ЦВК?». Беручи на себе функції експерта, Андрій Сайчук безапеляційно стверджує: «Очевидно, що головні баталії майбутніх виборів розгортатимуться саме в мажоритарних округах, саме тут партія влади збирається компенсувати падіння власного рейтингу». (Цікаво, про яке падіння рейтингу йдеться, якщо, згідно з соціологічними опитуваннями, підтримка ПР останнім часом зростає?) Попри те, що претензій, авансових звинувачень та риторичних запитань на адресу об’єднаної опозиції в програмі пролунало чимало, до студії для розмови не запросили представника новонародженого об’єднання. Натомість, обговорили готовність опозиції виконувати передвиборні обіцянки з експертом та представником руху «Чесно» Вікторією Сюмар.

Конституційна асамблея

«Інтер» зробив наголос на ключовій ролі Януковича в ініціювання Конституційної асамблеї: «Виктор Янукович призывает все политические силы начать работу над обновлением Конституции Украины. Об этом глава государства заявил на первом заседании Конституционной ассамблеи. Ее создали для подготовки изменений к главному закону страны. Непростая задача для 95 ведущих учёных, политических и общественных деятелей. Главой ассамблеи назначен Леонид Кравчук. До конца года должны быть разработаны предложения по изменению Конституции. После чего проект вынесут на суд общественности.

Виктор Янукович, Президент Украины: "Я ще раз закликаю всі політичні сили відкинути надмірне політиканство, піднятися над вузькопартийними інтересами та не керуватися лише майбутніми парламентськими виборами. Адже розвиток України повинен бути найвищим пріоритетом для всіх політиків"». Про те, що опозиція проігнорувала роботу асамблеї, сказати «забули».

Вахтанг Кіпіані запросив до студії ТВі члена Конституційної асамблеї Всеволода Речицького, який, попри свій статус, коментував початок роботи асамблеї з позиції стороннього спостерігача, доволі критичного до інших членів – представників органів влади. В розмові докладно проаналізували перше засідання асамблеї та ймовірну мету, з якою цей орган було створено.

«Узаконити дві державні мови в Україні – українську і російську – Партія регіонів намагатиметься через зміни в Конституції, – розказав автор скандального мовного закону Вадим Колесніченко. Перше засідання Конституційної асамблеї, яка і готуватиме зміни Основного Закону, відбулося цього тижня. Опозиція від участі в асамблеї відмовилася», - такою стислою інформацією про цю подію обмежився «ТСН. Тиждень» «1+1».

5 канал торкається конституційного процесу в сюжеті Ірини Герасимової: автор безапеляційно стверджує, що зміни до Конституції не цікавлять громадян: «Мріють про нову Конституцію хіба що Президенти, – засвідчують соціологи. Звичайних людей цікавлять не закони, а гроші. Оновленою Конституцією, законами про мову чи доторканність багато балів серед українців політики не наберуть». Цю тезу підкріплено синхронами соціолога Ірини Бекешкіної.

Депутатська недоторканність

У ВР знов зайнялись скасуванням депутатської недоторканності – цього разу з ініціативи і опозиції, і влади. З цієї теми починає випуск «Фактів тижня» Оксана Соколова (ICTV). Починає не просто з оцінок, а з загадок: «Цього тижня Україна знову повернулася до питання депутатської недоторканності. Чи можна її скасувати – питання, швидше, риторичне, відповідь на як вже, схоже, знає кожен. Попри це, Верховна Рада знову серйозно обговорює варіанти». Ведуча, напевно, мала на увазі, що депутатську недоторканність скасувати не можна. Джерела її впевненості в тому, що так само вважають усі інші люди, не зрозумілі, та й висловити свою думку можна було прямим текстом, без недомовок. Так само непевною є паралель, проведена ведучою між зняттям недоторканності та мовним питанням, яке вона беззастережно вважає передвиборними іграми: «чи не є питання скасування недоторканності лише традиційним елементом передвиборчої гри, так само, як і мовне, навколо якого цього тижня знову вирували пристрасті?». У сюжеті Олександра Візгіна ця тема поєднана із початком роботи Конституційної асамблеї. Є в ньому також оцінкові судження («І знову це швидше передвиборчий піар як більшості, так і опозиції, оскільки цієї сесії депутати просто не встигнуть ухвалити подібний законопроект», «А віз і нині там», «Тобто знову, виходить, говорили-балакали. Незрозуміло, який закон Верховна Рада розглядатиме 5 липня і чи розглядатиме взагалі: скасування недоторканності чи лише обмеження. Ймовірно, це резонансне питання передадуть у спадок новому складу парламенту. А там до нових виборів буде багато часу»), цінність яких для глядачів сумнівна. Однією з опитаних журналістом політиків виявилась Наталія Королевська, чия позиція з синхрону не зовсім зрозуміла – чи то за, чи проти недоторканності…

Найзмістовніший матеріал на цю тему глядачам запропонувала «Україна» (за версією Андрія Данилевича, це «політична сенсація тижня»). Журналіст Борис Іванов вийшов за межі звичної демагогічної констатації того факту, що депутати насправді не хочуть і не можуть виконувати свої наміри щодо скасування недоторканності, - вона є у підводці до сюжету, наприклад «от своей главной привилегии – невидимости для уголовного кодекса и некоторых других законов – депутаты вдруг захотели отказаться. А заодно и Президента со всеми судьями лишить иммунитета раз и навсегда. Фантастика. Правда, пока никто ничего не отменял», -  і проаналізував (за допомогою експертів), що таке недоторканність і що принесуть запропоновані зміни. Проводячи при цьому паралелі з інститутом недоторканності в інших державах. Хоча нереалістичність обіцянок у сюжеті таки відображена: «И власть, и оппозиция уже давно обещают уровнять себя перед законом со своими избирателями. Странное совпадение: обещать обычно начинают незадолго до выборов. Даже если Конституционный суд в ближайшее время позволит депутатам снять с себя неприкосновенность, осуществить задуманное этому составу парламента уже не удастся». Відображена в ньому й непослідовність окремих політичних сил і депутатів, які міняли своє ставлення до недоторканності в залежності від того, кого вона мала стосуватися.

Тимошенко

Вахтанг Кіпіані у «Підсумках» ТВі стисло (суто інформативно) повідомляє про те, що Юлія Тимошенко відмовилась брати участь у слуханнях у справі ЄЕСУ. «1+1», повідомляючи про це, із неконкретним посиланням на «тюремників» дає непрямою мовою заяву про те, що стан Тимошенко має покращитись: «В наступні тижні здатність "леді Ю" витримувати навантаження значно покращиться, – цитують німецького лікаря тюремники».

Найповнішу інформацію про новини у справі Тимошенко дав 5 канал, посилаючись на інтерв’ю Рената Кузьміна та Віктора Януковича: «Ні Юлія Тимошенко, ні Юрій Луценко у виборах брати участь не зможуть, – попередив перший заступник генпрокурора. Ренат Кузьмін в інтерв’ю виданню "Комерсант-Україна" порадив усім змиритись, що ці політики, які він сказав, злочинці. Доводити протилежне екс-прем'єр від завтра буде в Київському райсуді Харкова, який має розпочати розгляд справи ЄЕСУ. А також у Вищому спецсуді із цивільних та кримінальних справ. 26 червня він має розглянути касацію у газовій справі. Донька Тимошенко та її адвокат Плахотнюк розраховують на виправдання. А от соратники попереджають: якщо розгляд касації вкотре перенесуть, це свідчитиме про єдине – влада максимально затягує оскарження газової справи у Європейському суді з прав людини. Поки що Страсбурга надійшов тільки позов Тимошенко до України з приводу арешту. Європейська Феміда готується оголосили вердикт про те, чи законно Тимошенко була ув’язнена 28 серпня. Український уряд уже найняв американську компанію "Скаден" для допомоги у Страсбурзі. Інформаційне тло судного тижня Тимошенко – чергові президентські заяви. Віктор Янукович в інтерв’ю німецькому таблоїду SUPERillu не виключив помилування та водночас назвав свою опоненту лідером серед політиків у світі за кількістю кримінальних справ».

Інше

«1+1» присвятив сюжет (автор – Станіслав Ясинський) намірам влади створити державну службу правопорядку, «нову українську армію, якій законом дозволять розганяти мітинги і демонстрації». Сюжет є збалансованим (позиція авторів законопроекту Василя Грицака та Валерія Коновалюка врівноважена думками опозиції та громадянського активіста), одначе містить недостовірні посилання: «Питання, звідкіля гроші на всю цю армію, автори закону обходять, а правоохоронці в неофіційних розмовах хапаються за голови. Фінансування нової армії ймовірно відбудеться за рахунок скорочення і перекроєння і без того не багатих бюджетів війська МВС і СБУ».  Не зрозуміло, чиє це припущення – автора чи анонімів, на яких він посилається.

«Україна» завершила випуск ґрунтовним матеріалом про транспортну галузь та можливі шляхи її розвитку та реформування. Сюжет Едуарда Ганішевського насичений експертними коментарями, серед яких дивно й неорганічно виглядає синхрон Наталії Королевської. Вже не вперше таке трапляється з «Событиями недели».

ТВі стисло повідомляє про стеження за журналістом «Української правди»: «Служба безпеки України переслідує журналіста «Української правди», про це у своєму блоці написала головний редактор видання Олена Притула. За інформацією якою володіє редакція, за журналістом, ім’я якого не названо, ведеться зовнішнє спостереження, прослуховується його телефонні розмови. Кореспондент УП який досліджував історію з так званими дніпропетровськими терористами затримали співробітники служби безпеки, протримали понад 6 годин, безпідставно обшукали його сумку з особистими речами. Прес-служба СБУ сухо прокоментувала інцидент: усі процесуальні дії щодо цього громадянина здійснювалися відповідно до чинного законодавства». Дивно, що так багато невідомих у цій історії не спонукнули творців «Підсумків» з’ясувати, що це за журналіст, узяти його коментар і спробувати довідатись більше про мотивацію СБУ, не обмежуючись сухим офіційним коментарем прес-служби.

Цікавий акцент Вахтанг Кіпіані робить також у наступному повідомленні: «Депутатська фракція Партії Регіонів у волинській обласній раді підтримала звернення інших депутатів представницького органу до голови Верховної Ради Володимира Литвина, з вимогою на державному рівні визнати українську повстанську армію воюючою стороною у другій світовій війні а живим ветеранам УПА надати статусу учасників бойових дій. Раніше представники правлячої партії неодноразово висловлювалися проти урівняння у правах компетентів радянської та повстанської партії». Вочевидь для ТВі новина є не у зверненні облради до Литвина, а у вияві непослідовності представників ПР. Такий акцент передбачає, принаймні, спробу отримати коментарі від ідеологів партії влади – як вони оцінюють дії однопартійців, якими будуть наслідки?

«Подробности недели» каналу «Інтер» присвятили розлогий і доволі критичний матеріал кризовій ситуації у внутрішніх авіаперевезеннях в Україні. Є в цьому матеріалі, загалом відносно збалансованому та різноплановому, явні порушення стандартів. Зокрема, не названий журнал «Корреспондент»,  головним редактором якого є герой сюжету Віталій Сич, а також є низка припущень та оцінкових суджень, не підкріплених конкретним джерелом чи не авторизованих. Та загалом добре, що підсумкові тижневики нарешті звертають увагу на цю важливу проблему.

У програмі «Час. Підсумки тижня» 5 каналу вийшло розслідування Дар’ї Феденко, присвячене закупівлі Державним управлінням справами продуктів за завищеними цінами. Матеріал є збалансованим – містить коментарі представників ДУС і підприємства-постачальника, а також Юрія Ніколова («Наші гроші»), юриста Віталія Шабуніна та перекладача Вадима Кастеллі, який має справу з дипломатами, що їх начебто збирались годувати малиною за 700 гривень. Попри збалансованість, висновок із сюжету очевидний: відмивання грошей. І не єдиний випадок: «Ситуація з цінними ягодами – лише один з прикладів, як звикли працювати українські чиновники загалом, – каже журналіст Юрій Ніколов. У "Віснику держзакупівель" він знаходить масу таких схем. Там, де можна зробити дешевше, можновладці обіцяють шлях дорожчий. Українська влада не гребує не лише дорогими харчами. Нещодавно почали ремонтувати дорогу Димер-Богдани відстанню 38 кілометрів за 68 мільйонів гривень».

Верстка підсумкових телетижневиків 24 червня 2012 року

ТВі, «Підсумки з Вахтангом Кіпіані»

Виборча кампанія.

Завтра має відбутися судове засідання в справі корпорації Єдині енергетичні системи України.

Ім’я Президента Єгипту нарешті оголосили.

Служба безпеки України переслідує журналіста «Української правди».

Депутатська фракція Партії Регіонів у волинській обласній раді підтримала звернення інших депутатів до Володимира Литвина, з вимогою визнати УПА воюючою стороною.

Об’єкти «Укрзалізниці» будуть приватизовані, але не на класичних для України умовах.

Відбулося засідання Конституційної асамблеї.

«1+1», «ТСН. Тиждень»

На НСК "Олімпійський" визначиться останні півфіналіст Євро-2012           

Україна все ще переживає післясмак останньої зустрічі з англійцями           

Рідні українських футболістів найбільше переживають за нашу збірну         

Англійці йдуть війною на телевізійників           

Огляд подій під знаком Євро        

В парламенті зареєстрований законопроект про створення державної служби правопорядку      

В сирійський конфлікт може втягнутися Туреччина    

Тимошенко не будуть привозити в суд   

"Тиждень за одну хвилину"           

Кримський пісок у заповідних зонах вигрібають для потреб Росії цілком законно 

Українські діти досі відпочивають за радянським стандартом

Риболовля стає в Україні смертельно небезпечною розвагою 

«Інтер», «Подробности недели»

Украина завершила выступление на Евро-2012

Воздушная тревога в сердцах у тысяч украинских авиапассажиров  

Крымские курорты накрыла непогода    

С приходом лета традиционно участились жалобы на отдых 

Янукович призывает все политические силы начать работу над обновлением Конституции      

Митрополит Владимир отпраздновал 20-летний юбилей на престоле главы УПЦ 

Украина – самая сложная часть транзита нелегальных мигрантов в Европу

Лето – самое время пополнить запас витаминов в организме 

ICTV, «Факти тижня з Оксаною Соколовою»

Україна знову повернулася до питання депутатської недоторканності         

Матч Україна-Англія може стати переламним у світовій футбольній історії

Рейтинг подій тижня          

До столиці з гастролями завітає "Ленком"          

5 канал, «Час. Підсумки тижня»

Об’єднана опозиція поповнюється новими членами    

Ні Тимошенко, ні Луценко у виборах брати участь не зможуть         

Справа довкола смачних державних закупівель кримінальних підозр у відповідних органах не викликала           

Євро-2012 продовжується без України    

Шведи залишили наметове містечко у Києві     

«Україна», «События недели»

Депутаты больше не хотят быть неприкосновенными 

Не засчитанный гол недели изменил историю европейского футбола          

Около 10 тысяч человек вызвались бесплатно работать помощниками и гидами во время Евро-2012    

Украину накрыли пожары 

Украина до сих пор не научилась использовать свой транзитный потенциал         

Моніторинг здійснено громадською організацією «Телекритика» в рамках проекту «Моніторинг дотримання журналістських стандартів у підсумкових інформаційно-аналітичних телепрограмах з навчальним відеокомпонентом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Засади моніторингу дивіться тут.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
АТН
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1885
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду