Нацрада переоформила ліцензії НРКУ у зв’язку з упорядкуванням мереж
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення переоформила дві ліцензії Національної радіокомпанії України на ефірне радіомовлення (на 198 частотах і на 37 частотах) у зв'язку з упорядкуванням її радіомереж.
Як пояснив «Детектор медіа» заступник генерального директора НРКУ Валерій Юрченко, параметри мовлення в ліцензіях приводяться до фактичних. Зокрема, змінюються номінали деяких частот УКХ-діапазону, потужність і місцезнаходження передавачів, змінюються програмні концепції та сітка мовлення на частотах, на яких відтепер мовитиме перша програма Українського радіо (УР-1), а раніше мовила друга програма Українського радіо (УР-2, «Промінь»).
«Ми переводимо низку передавачів на поширення першої програми. Наприклад, у Таранівці (Харківська область, частота 0,837 МГц. - ТК) замість УР-2 мовить УР-1, оскільки цей передавач покриває велику частину Східної України», - сказав пан Юрченко.
За його словами, кінцева мета впорядкування ліцензій НРКУ - виокремлення трьох ліцензій на три програми Українського радіо (УР-1, УР-2, УР-3), а зараз НРКУ має 13 ліцензій.
Крім того, на частоті 105 МГц у Києві Нацрада зменшила обсяг мовлення НРКУ до 20 годин на добу (4 години будуть передані для ОДТРК - через процедуру конкурсу).
«Це рішення прийнято на виконання дорожньої карти зі створення єдиної мережі Українського радіо, - коментує «Детектор медіа» зміни по київській частоті в. о. генерального директора НРКУ Анатолій Табаченко. - Було прийнято рішення об'єднати частотний ресурс НРКУ та ОДТРК в ФМ-діапазоні у великих містах і про ліцензувати нові частоти. Спочатку було прийнято рішення про те, що обсяг мовлення ОДТРК на єдиній мережі становитиме 2 години 10 хвилин, тому що такий обсяг мовлення ОДТРК мають по нашій проводовій та УКХ-мережі. Але згодом було прийнято рішення збільшити обсяг часу для ОДТРК по ФМ-мережі до 4 годин на добу, тому що ОДТРК мають віддати на користь НРКУ свої ФМ-мережі в обласних центрах. У свою чергу ми маємо поділитися своїми частотами в ФМ-діапазоні з ОДТРК, але під це підпадає тільки одна наша частота - 105 МГц у Києві».
Пан Табаченко додав, що рішенням колегії Держкомтелерадіо також було запропоновано уніфікувати сітки мовлення НРКУ і ОДТРК не лише в ФМ-мережі, а й у проводовій, і в УКХ-мережі. Однак, за його словами, уніфікувати сітки непросто. Тому що в НРКУ є крім ОДТРК й інші партнери - комунальні та приватні радіокомпанії.
Нагадаємо, 2 жовтня колегія Державного комітету телебачення і радіомовлення підтримала План заходів щодо реалізації проекту створення єдиної радіомережі Українського радіо. За цим проектом, ФМ-мережі Національної радіокомпанії України та обласних державних телерадіокомпаній має бути об'єднано. На цих частотах НРКУ отримає 20 годин мовлення на добу, ОДТРК - 4 години.
Поки тривало засідання колегії, перші п'ять ОДТРК вже переоформили свої ліцензії в Нацраді (Житомирська, Запорізька, Сумська, Тернопільська та Херсонська).
9 жовтня в Нацраді переоформили ліцензії ще шість ОДТРК (Закарпатська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька і Черкаська).
Крім цих ОДТРК до плану входить також Луганська ОДТРК, але наразі вона перебуває під контролем сепаратистів.
План заходів щодо реалізації проекту створення єдиної радіомережі Українського радіо передбачає також розширення мережі шляхом прорахунку і надання нових частотних присвоєнь. 11 вересня Нацрада замовила в ДП «Український державний центр радіочастот» прорахунок 25 частотних присвоєнь в ФМ-діапазоні для потреб Національної радіокомпанії України.
Детальніше про план об'єднання ФМ-мереж НРКУ і ОДТРК читайте тут.
«Детектор медіа»