«Зеонбуд» знову закодував телеканали? Провайдер спростовує
У суботу, 11 жовтня, компанія «Зеонбуд», яка є провайдером чотирьох загальнонаціональних мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5, знову увімкнула систему умовного доступу, повернувши кодування 32 телеканалів у мультиплексах. Про це повідомив член Громадської ради при Національній раді з питань телебачення і радіомовлення Олександр Глущенко.
У прес-служб компанії «Зеонбуд» цю інформацію спростували, запевнивши, що станом на 13 жовтня розкодованими залишаються 20 телеканалів із 32.
Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш сказав «Детектор медіа», що йому повідомили інформацію про можливе закодування, але він поки що не мав технічної змоги перевірити цю інформацію. Прокоментувати ситуацію він зможе згодом.
Цікаво, що 17 вересня від позову проти компанії «Зеонбуд» щодо заборони розкодування сигналу відмовилося ТОВ «Тотвельд» (телеканал Xsport), і 29 вересня Господарський суд міста Києва прийняв відмову від позову і зупинив провадження у справі.
Нагадаємо, що 17 липня Нацрада зобов'язала «Зеонбуд» протягом місяця розкодувати сигнал цифрового ефірного телебачення і забезпечити виконання умов ліцензій телеканалів щодо розповсюдження програм у відкритому вигляді. Протягом місяця цього не відбулося. Відтак, 21 серпня Нацрада оголосила попередження «Зеонбуду» за невиконання рішення і дала два тижні на виправлення порушень (тобто розкодування).
10 вересня «Зеонбуд» розкодував 16 каналів: НТН, Новий канал, СТБ, ТЕТ, Tonis, Перший національний, «Україна», «Мега», М1, К1, «Інтер», «1+1», ICTV, 5 канал, «2+2», БТБ.
Станом на 25 вересня «Зеонбуд» розкодував сигнал 20 телеканалів із 32 (16 загальнонаціональних і 4 регіональних). За даними Нацради, закодованими залишалися телеканали «Ентер-фільм», Zoom, «Кіноточка», К2, «Піксель», Xsport, НЛО TV, Dobro, «Голдберрі», Business, «Вінтаж ТВ», «Ескулап-TV».
«Детектор медіа»