23 листопада Українське радіо транслюватиме радіоп’єсу Івана Нагірняка «Голодомор»

23 листопада Українське радіо транслюватиме радіоп’єсу Івана Нагірняка «Голодомор»

22 Листопада 2013
2564
22 Листопада 2013
11:18

23 листопада Українське радіо транслюватиме радіоп’єсу Івана Нагірняка «Голодомор»

2564
23 листопада Українське радіо транслюватиме радіоп’єсу Івана Нагірняка «Голодомор»
23 листопада Українське радіо транслюватиме радіоп’єсу Івана Нагірняка «Голодомор»

24 листопада до Дня пам'яті жертв Голодомору радіоканал «Культура» Національної радіокомпанії України (НРКУ) в програмі «Світ радіодрами» транслюватиме радіодраму «Голодомор» лауреата Другого всеукраїнського конкурсу сучасної  радіоп'єси Івана Нагірняка ( о 15.05). Про це повідомляє прес-служба радіо.

 

Окрім цього,  вистава вийде ще й 23 листопада о 16.28 на Першому каналі НРКУ у програмі "Радіо культура представляє".

 

Вистава присвячена «світлій пам'яті усіх безневинно закатованих, непохованих,  непом'янутих у роки великого голоду в Україні 1932-1933 років». Радіодрама «Голодомор» розповідає про одну з найбільших трагедій українського народу. Події,змальовані у творі, відбуваються на території Північної Бессарабії, щойно визволеної з-під окупації королівської Румунії.

 

Радіодраму «Голодомор» на Українському радіо поставила  народна артистка України Наталія  Сумська.

 

«Моя бабуся, яка жила під Києвом, розповідала як варила юшку з бур'яну, з лепехи, лушпайок. Мене вразило те, що на схилі літ бабуся точно не знала дату народження моєї мами, але вона достеменно пам'ятала і завжди говорила :«В голодівку на Петрівку...». Тобто «голодівка» була для них відліком часу...Так і невідомо чи це був 32,чи 33-тій рік...Їм довелося пережити страшні часи, і це ми намагалися без пафосу показати у радіовиставі», - зазначила пані Сумська.

 

Образи Катерини та Ганни створили народні артистки України - Наталя Сумська та Ольга Сумська, у ролях Гната і Григора - Петро Панчук та Олег Терновий, Василь - Костянтин Левицький, Прокіп - Микола Байдюк.

 

Музичне оформлення - Ірини Пашинської, звукорежисер - Олена Єфімчук. Редактори радіовистави - Наталя Коломієць та Світлана Гудзь-Войтенко.

 

Нагадаємо, 23 листопада в Україні відзначатиметься День вшанування пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій. При плануванні програм на цей день Національна рада з питань телебачення та радіомовлення рекомендує керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті, затвердженими Національною радою 8 лютого 2012 року, з урахуванням змін, внесених 29 травня 2012 року.

 

«Детектор медіа»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2564
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду