![Нацрада винесла приписи онлайн-медіа, в яких на сайті не було вихідних даних](/doc/images/news/archive/2021/237969/i75_ArticleImage_237969.webp)
Нацрада винесла приписи онлайн-медіа, в яких на сайті не було вихідних даних
![Нацрада винесла приписи онлайн-медіа, в яких на сайті не було вихідних даних](/doc/images/news/archive/2021/237969/ArticleImage_237969.webp)
![Нацрада винесла приписи онлайн-медіа, в яких на сайті не було вихідних даних Нацрада винесла приписи онлайн-медіа, в яких на сайті не було вихідних даних](/doc/images/news/archive/2021/237969/i75_ArticleImage_237969.webp)
Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення винесла приписи онлайн-медіа, які не розмістили на своїх ресурсах вихідні дані. Такі рішення регулятор ухвалив на засіданні 6 лютого.
Моніторинг Нацради виявив відсутність вихідних даних на сайті. Згідно з законом «Про медіа» (ст. 37, ч. 5), реєстровані онлайн-медіа зобов’язані оприлюднювати та регулярно оновлювати на своєму вебсайті (у своєму онлайн-профілі) такі вихідні дані:
1) офіційна (зареєстрована) назва онлайн-медіа;
2) поштова адреса, телефон, адреса електронної пошти суб’єкта;
3) ідентифікатор онлайн-медіа в Реєстрі.
«Ми лояльно ставимось до нових суб’єктів онлайн-медіа. Перед тим як виносити ці прожкти на засідання ми весли комунікаці і двічі надсилали листи, пояснювали, що вихідні дані мають бути присутніми. Більшість реагувала, усувала порушення, відповідала на листи. Зараз ми розглядаємо питання тих суб’єктів, які не усунули порушення і не відповіли на два листи Нацради», - сказав член Нацради Максим Онопрієнко.
Він закликав медіа вести комунікацію з Нацрадою
Приписи отримали:
- ГО «Незламні кияни» («Каштан news»)
- ГО «Українська асоціація психології освіти та розвитку» («Socialization & Human Development: International Scientific Journal»)
- БО «Благодійний фонд «культурний дипломат» («Інформаційне агентство «Культурний дипломат»)
- БО «Благодійний фонд «Повернись на 100» («Повернись на 100%»).
- БО «Благодійний фонд «Польський дім» («Інформаційна служба України RePost»).
- ГО «360 Медіа Україна» («360 Медіа»)
- ГО «Всеукраїнське обʼєднання наш шлях» («Голос-Інфо»)
- ГО «Заборона медіа» («Заборона»).
- ГО «Ми можемо!» («TBN ua»)
- ГО «Молодіжний альянс «За закон і порядок»
Державна організація (установі, закладу) ДНУ «Центр інноваційних технологій охорони здоров’я» («Клінічна та профілактична медицина» / «Clinical and Preventive Medicine»).
- ДП «Галицький кореспондент» ТОВ «Конструктив консалтинг («Галицький кореспондент»).
Порушення мають усунути упродовж семи днів
Нагадаємо, реєстрація онлайн-медіа є добровільною. Але для тих, хто захоче зареєструватися, закон «Про медіа» передбачає меншу відповідальність за порушення та можливість брати участь у створенні органів співрегулювання.
![](/content/2/image/fon_donate.jpg)