Частину майна підсанкційних каналів використовує «Армія TV»

Частину майна підсанкційних каналів використовує «Армія TV»

27 Листопада 2024
712
27 Листопада 2024
12:34

Частину майна підсанкційних каналів використовує «Армія TV»

712
Також ним користуються радіостанція «Армія FM» та Мілітарі Медіа Центр. Що сталося з іншою частиною майна, невідомо.
Частину майна підсанкційних каналів використовує «Армія TV»
Частину майна підсанкційних каналів використовує «Армія TV»

Частиною майна каналів колишніх  депутатів Віктора Медведчука, Нестора Шуфрича та Євгена Мураєва, на які були накладені санкції,  використовується для виробництва контенту державного каналу Міністерства оборони «Армія TV», радіостанції «Армія FM» та для організації  діяльності Мілітарі Медіа Центру. Про це йдеться у відповіді пресслужби Міністерства оборони на запит «Детектора медіа».

«Відповідно до Законів України “Про правовий режим воєнного стану”, “Про оборону України” та “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану”, наказом Головнокомандувача Збройних Сил України було примусово відчужено частину рухомого майна таких суб’єктів: ТОВ “Медіахолдинг Новини”, ТОВ “Тайм Медіа”,  ТОВ “Телепростір”,  ТОВ “Наша Прага”,  ТОВ “Наш 24”,  ТОВ “Наш 365”, — йдеться у відповіді на запит. Це юридичні особи каналів Нестора Шуфрича / Віктора Медведчука та Євгена Мураєва.

Також пресслужба Міноборони звертає увагу, що примусово відчужене майно не передавалося третім особам і використовується для інформаційного забезпечення діяльності Збройних сил України.

Що сталося з іншою частиною майна підсанкційних каналів, міністерство не уточнює.

Відповідь від Міністерства оборони «Детектор медіа» отримав після виходу публікації «Хто зараз користується майном каналів Медведчука, Мураєва та Шуфрича», в якому йшлось про те, що  бенефіціаром техніки підсанкційних мовників, за інформацією джерел «Детектора медіа», став канал Міністерства оборони «Армія ТБ». Одна з його студій розташована там, де раніше була студія 112 каналу.

Нагадаємо, за президента Володимира Зеленського держава конфіскувала або наклала санкції на дев’ятьох мовників. Це канали зрадника й колишнього народного депутата Віктора Медведчука, які офіційно належали його соратнику Тарасу Козаку, — 112, ZIK, NewsOne; канали депутата забороненої проросійської партії «ОПЗЖ» Нестора Шуфрича — Перший незалежний та UkrLive; канали екснардепа забороненої партії «Наші» Євгена Мураєва — «Наш» і «Максі ТВ»; 4-й канал колаборанта Олексія Ковальова та канал арештованого бізнесмена Віталія Кропачова Ukraine World News («Так TV»).

 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський створив прецедент, на який не наважувалися його попередники, — ввів у дію рішення РНБОУ «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачало запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіли ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK (ТОВ «ТБ Вибір», ТОВ «ТРК 112-ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новини 24 години», ТОВ «ТРК Нові комунікації»). Санкції запроваджено на п’ять років, тобто до лютого 2026 року. Вони передбачали блокування активів, призупинення ліцензій, припинення роботи, заборону користування радіочастотним ресурсом України, а також припинення надання послуг із ретрансляції, розповсюдження телепрограм, надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Майже через рік, 28 грудня 2021-го, цей же механізм був застосований до каналів UkrLive і Перший незалежний, які придбав Нестор Шуфрич (юридичні особи ТОВ «Медіахолдинг Новини», ТОВ «Тайм Медіа» та ТОВ «Телепростір»). Найдовше протрималися канали Євгена Мураєва «Наш» і «Максі ТВ», на які санкції наклали за кілька тижнів перед наступом Росії, 11 лютого 2022 року (юридичні особи  ТОВ «Наша Прага», ТОВ «Наш 24», ТОВ «Наш 365»).

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
712
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду