Комітет ВР з гуманітарної та інформполітики підтримав законопроєкт про пільги  для кіно, але Мінфін проти, а Гетманцев пропонує «детінізацію ринку»

Комітет ВР з гуманітарної та інформполітики підтримав законопроєкт про пільги для кіно, але Мінфін проти, а Гетманцев пропонує «детінізацію ринку»

31 Жовтня 2024
874
31 Жовтня 2024
12:18

Комітет ВР з гуманітарної та інформполітики підтримав законопроєкт про пільги для кіно, але Мінфін проти, а Гетманцев пропонує «детінізацію ринку»

874
За словами Данила Гетманцева, голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, зараз є єдиний підхід до всіх галузей – скасування пільг.
Комітет ВР з гуманітарної та інформполітики підтримав законопроєкт про пільги  для кіно, але Мінфін проти, а Гетманцев пропонує «детінізацію ринку»
Комітет ВР з гуманітарної та інформполітики підтримав законопроєкт про пільги  для кіно, але Мінфін проти, а Гетманцев пропонує «детінізацію ринку»

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (№12103), який пропонує продовження пільг для сфери кінематографії. Таке рішення комітет ухвалив на засіданні 31 жовтня.

Законопроєкт 12103 пропонує продовжити тимчасове звільнення від податку на додану вартість операцій, пов’язаних з виробництвом та показом національних фільмів, а також послуг у сфері кінематографії (дублювання та озвучення іноземних фільмів українською) на період воєнного стану та 12 місяців після його припинення (на сьогодні ці пільги діятимуть до 1 січня 2025 року).  Метою законопроєкту є підтримка сфери кінематографії в Україні в умовах воєнного стану.

«Ми продовжуємо пільгу для кінотеатрів», — сказав голова комітету гуманітарної та інформполітики Микита Потураєв.

Член комітету Павло Сушко додав, що це дуже важливий законопроєкт для галузі, бо індустрія зараз на межі виживання: «Але основний комітет податковий, а він не буде підтримувати цей законопроєкт. Якщо Мінфін не змінить своєї позиції».

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев розказав, що всі пільги в різних галузях підлягають скасуванню: «Мінфін має надати аудит пільг. Підхід єдиний для всіх. Немає такої галузі, яка б в умовах війни не обґрунтувала необхідність своєї пільги. Але в нас одне правило  для всіх, погоджене з МВФ, — сказав він і додав: — Введення нами пільгової ставки не призвело до детінізації ринку. Це моє загальне враження, яке я підкріплю цифрами від податкової». На думку Данила Гетманцева, це питання слід комунікувати в ключі детінізації ринку: «Заборона на ринку ФОПів в обмін на продовження цих пільг. В такому контексті можлива лише така дискусія. Наша мета — детінізація, і завдяки цьому ми можемо йти на невиправдані кроки».

Депутат Микола Княжицький заперечив і наголосив на тому, що малі кінотеатри є ФОПами і потребують підтримки: «Ми вбили підтримку  для українського кіно. Українське  кіно не отримує підтримки від держави і не може заробити з ринку». Генеральний директор мережі кінотеатрів «Мультиплекс» Роман Романчук зазначив,  що разом зі своїм конкурентом контролює 70% ринку, на його думку, сприяти детінізації може електронний квиток. Натомість скасування пільги, за його словами, призведе до того, що не буде адаптуватись контент для інклюзивних глядачів.

«Виробник не робитиме інклюзивне кіно, а зараз багато військових, які можуть цього потребувати», — додав Павло Сушко.

Зрештою члени комітету підтримали законопроєкт за основу і в цілому. Але при цьому вирішили продовжити обговорення в робочих групах, щоб знайти більш ефективне рішення для підтримки кінематографії.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт №9432 про застосування англійської мови в Україні, який у 2023-му подав президент Володимир Зеленський. 226 депутатів підтримали правку, яка передбачає бюджетну підтримку для кінотеатрів за показ англомовних фільмів мовою оригіналу. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
874
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду