Нацрада оштрафувала «Гуцульське радіо», а житомирський провайдер отримав попередження
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення застосувала санкцію штрафу до ТОВ «Парбат» (позивні «Гуцульське радіо»). Таке рішення регулятор прийняв на засіданні 10 лютого.
Перевірка Нацради зафіксувала неусунення компанією порушень в установлений термін після оголошення їй попередження.
Нагадаємо, 15 липня 2021 року Нацрада винесла «Гуцульському радіо» (юридична особа ТОВ «Парбат») попередження через недотримання власної програмної концепції мовлення та зменшення частки програм місцевої тематики.
2 серпня 2021 року Нацрада промоніторила «Гуцульське радіо» і з’ясувала, що мовник зменшив обсяг інформаційно-аналітичних і публіцистичних передач. Вони становили всього 6 год 02 хв/добу, хоча відповідно до ліцензії їх має бути не менше як 12 год 36 хв/добу. Порушення стосувалися і формату мовлення та ліцензійних умов – з інформаційно-музичного формат змінився на музично-інформаційний. Тому 30 вересня минулого року й була призначена позапланова перевірка.
Порушення у своїй програмній концепції компанія пояснювала технічними збоєм, який, можливо, трапився при заміні апаратури і програмного забезпечення. Однак під час перевіки ефіру радіостанції регулятор не виявив жодних ознак того, що робота радіостанції 2 серпня 2021 року відбувалася в нештатному режимі з технічними чи змістовими збоями. Окрім того, перевіркою так і не виявилено в ефірі цієї компанії інформаційних передач місцевої тематики, зокрема про події у Верховині чи Івано-Франківській області. Хоча в загальному обсязі власного мовлення компанії їх наявність має становити не менше ніж 15%.
Тому Нацрада наклала на ТОВ «Парбат» штраф у розмірі – 1 252,90 грн.
Також на цьому ж засіданні Нацрада розглянула матеріали позапланової виїзної перевірки провайдера програмної послуги ФОП Тудачкова Олександра Юрійовича, с. Клітчин Житомирської обл., і за їх результатами оголосила провайдеру попередження.
Регулятор зафіксував не повний обсяг трансляції програм універсальної послуги (відсутні канали: «UA: Крим», «Рада» та «Союз ТВ»), виявив два іноземні канали, які не входять до списку адаптованих («Наше новое кино» і «Кинохит»), а також зафіксував порушення концепція добору програм для ретрансляції.