Регіональні канали з дев’яти областей мовлять виключно українською –  Нацрада

Регіональні канали з дев’яти областей мовлять виключно українською – Нацрада

26 Січня 2022
736
26 Січня 2022
14:09

Регіональні канали з дев’яти областей мовлять виключно українською – Нацрада

736
Порушень мовної квоти на телебаченні у період з липня по грудень 2021 року Нацрада не виявила. У радіоефірі не дотрималась квот лише одна компанія.
Регіональні канали з дев’яти областей мовлять виключно українською –  Нацрада
Регіональні канали з дев’яти областей мовлять виключно українською –  Нацрада

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення провела перевірку дотримання мовної квоти в ефірі 148 супутникових, регіональних і місцевих телекомпаній, а також 238 регіональних і місцевих радіостанцій. Моніторинг проводився у другому півріччі 2021 року. Про його результати під час засідання розказав член регулятора Максим Онопрієнко.

Дев’ять областей України – Вінницька, Волинська, Івано-Франківська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська – стали лідерами за обсягом української мови в телевізійному ефірі. Упродовж доби із 07:00 до 22:00 обсяг української становив у них 100%.

Високий відсоток української мови у Чернівецькій, Львівській і Житомирській областях, а також у місті Києві – 99%. У Кіровоградській і Сумській областях – 98%. У Луганській і Дніпропетровській – 96%. У Миколаївській і Запорізькій – 95%. Телемовники в Херсонській області в середньому українською звучали 94%, у Харківській і Закарпатській – 93%, в Автономній Республіці Крим – 92%. Телеканали з Одещини – 90%, а мовники з Донеччини – 89%. У Київській області серед усіх регіонів України найнижчі показники української мови, її середній обсяг на телеканалах становив 87%.

Нагадаємо, відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» телекомпанії мають забезпечувати у своєму мовленні обов’язкову частку українською мови. У загальному ефірі супутникових і регіональних телеканалів вона має становити ≥75% , у місцевих телеканалів – ≥60%. Новини мають вестися у всіх мовників ≥75% державною мовою.

Окрім каналів, регулятор моніторив і радіостанції, які мають вести програми державною мовою ≥60%, а добовий обсяг пісень українською мовою має становити ≥35%.

Згідно моніторингу Нацради, середній обсяг пісень українською мовою в ефірі 24-х областей України становив 56%, що на 21% більше, ніж вимагає законодавча норма. Зокрема, найвищі показники фіксувалися в ефірі Рівненської області – 82%, а також у Сумській та Івано-Франківській областях – 77%. Найменше пісні українською звучали в радіоефірі Полтавської і Дніпропетровської областей – 40%.

«Приємно, що регіональні мовники надають приклад загальнонаціональним», – звернули увагу члени Нацради.

Державна мова у програмах у цей період перевищила обов’язкову квоту на 36%, її середній обсяг становив 96%. Найбільший обсяг української –100% – фіксувався у програмах радіостанцій Волинської, Полтавської, Рівненської і Чернігівської областей. Водночас найменше державною передачі вели мовники із Миколаївської області – 82%. Порушення норм законодавства щодо мовної квоти за цей час Національна рада зафіксувала у діяльності тільки одного ліцензіата  – ТОВ ТРК «Арта плюс», м. Ізюм Харківської області (позивні «Радио Класс»).

Нагадаємо, у вересні 2020 року Нацрада оштрафувала радіостанцію, яка має сплатити 1819,94 грн. Регулятор зафіксував частку пісень державною мовою в ефірі радіостанції менше 35%. А саме: упродовж доби цей відсоток становив 34,88%, частка у проміжку 07:00 – 14:00 – 28,26%, частка у проміжку 15:00 – 22:00 – 33,04%. Окрім цього, компанія не дотрималася умов ліцензії в частині програмної концепції мовлення.

Ілюстрація: Нацрада

* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
736
Читайте також
12.02.2021 11:41
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 221
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Підтримай нас! Стань частиною проєкту!
Щодня наша команда готує для вас найсвіжі та незалежні матеріали. Ми будемо надзвичайно вдячні за будь-яку вашу підтримку. Ваша підтримка – це можливість зробити ще більше!
Підтримати нас
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду