Нацрада не скасувала попередження каналу ATR T
ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ» (логотип ATR T) звернулась до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення з проханням скасувати санкцію попередження. Однак регулятор 2 вересня прийняв рішення відмовити каналу.
ATR T здійснює супутникове мовлення. У липні 2021 року Нацрада винесла попередження ATR T через те, що планова перевірка зафіксувала в ефірі мовника зміну формату, недотримання програмної концепції, а також адреса студії не відповідала умовам ліцензії. Зокрема, формат з інформаційно-просвітницького став культурологічно-просвітницьким.
«З часу застосування минуло менше одного року, і до завершення ліцензії також лишилось менше одного року. Тому проєкт рішення пропонує відмовити у задоволені з цих причин», – зазначив член Нацради Максим Онопрієнко.
Представниця каналу Ольга Поліщук під час засідання зазначила, що канал припинив порушення, що стали підставою для попередження: «Вжиті заходи щодо недопущено порушень на майбутнє».
Також вона додала, що ці причини попередження виникли через відсутність фінансування, яке надає держава: «Коли держава відновила фінансування телекомпанія відновила мовлення згідно ліцензійних умов».
У відповідь Максим Онопрієнко сказав, що чіткі пункти положення унеможливлюють позитивний розгляд цього питання. Також він запевнив, що «загроз щодо непродовження ліцензії» немає.
«Нацрада не збирає спеціально гріхи, щоб завадити діяльності компанії», – додала голова Нацради Ольга Герасим’юк.
У вересні 2020 року Національна рада на прохання компанії дозволила їй тимчасово відступити від умов програмної концепції мовлення у зв’язку із запровадженням карантинних заходів через поширення COVID-19. Однак під час вищезгаданої перевірки було виявлено, що телеканал не дотримався програмної концепції мовлення навіть з урахуванням цього дозволу на тимчасовий відступ.
У лютому генеральний директор телеканалу ATR Ленур Іслямов повідомив, що медіа не може отримати фінансування з державного бюджету через «внутрішнє розпорядження Міністерства реінтеграції окупованих територій».
Фото: Matt Clark/Flickr