Піратський сайт з Василькова, який завдав 700 тисяч грн збитків, правоохоронці викрили за заявами медіагруп
Про це повідомляє пресслужба «Чистого неба».
Влітку 2020 року медіагрупи виявили сервіс, організатор якого без укладення ліцензійних договорів ретранслював телеканали. Це завдало правовласникам понад 700 тисяч гривень збитків.
За інформацією ініціативи, оскільки власник ресурсу не звернув увагу на попередження правовласників та не закрив нелегальний онлайн-доступ до телеканалів, медіагрупи звернулись із заявами про вчинення злочину до Відділу протидії кіберзлочинам у Київській області.
Правоохоронці зареєстрували кримінальне провадження, встановили особу фігуранта, яким виявся 26-річний мешканець міста Васильків, та задокументували його діяльність. Роботу піратського стрімінгового ресурсу було припинено.
12 листопада, під час санкціонованого судом обшуку в помешканні чоловіка, правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку з доказами адміністрування сайту та відповідними плейлистами.
Дії власника ресурсу попередньо кваліфікуються за частиною 2 статті 176 Кримінального кодексу України (порушення авторського права та суміжних прав, які завдали матеріальної шкоди у великому розмірі), за якою організатор піратського сервісу може дістати покарання від двох до п'яти років тюрми.
«Вкотре ми повторюємо, що піратство — це бізнес, побудований на крадіжці. У захисті авторського права наша головна мета — щоб сам факт піратства був винятком із правила, а не навпаки. Для нас кожне розслідування — це не тільки крок до припинення крадіжки контенту, але й допомога нашим партнерам у розвитку креативної економіки в Україні», - зазначив заступник керівника ініціативи «Чисте небо» Микола Фаєнгольд.
За словами керівника ініціативи В’ячеслава Мієнка, спільні дії учасників «Чистого неба» спрямовані перш за все на попередження подібних злочинів: «Правовласники несуть великі збитки через незаконну ретрансляцію телеканалів. Ми прагнемо захищати наші законні права та зменшити кількість піратських стрімінгових сервісів і вдячні, що у цій справі на сторожі закону стоїть Кіберполіція». Пан Мієнко підкреслив, що кожен такий «пірат» зазвичай отримує попередження у вчиненні злочину, і це має слугувати прикладом для інших злочинців. Кожен з них здатний запобігти негативним наслідкам та припинити нелегальну діяльність самостійно.
Нагадаємо, Кіберполіція Київщини викрила громадянина, підозрюваного у порушені авторських прав, що завдало понад 700 тис. грн збитків.