Поліція Дніпропетровської області проводить обшуки у провайдера, який підозрюється у піратстві (Доповнено)
Про це повідомляється на «Фейсбук»-сторінці поліції.
Наразі поліція проводить обшуки та інші слідчі дії в офісі провайдера-порушника. За інформацію «Детектор медіа» обшук відбувається за заявою StarLightMedia та «1+1».
Кримінальне провадження розпочате за частиною 3, статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
«У зв‘язку з цим на деяких житлових масивах міста може припинитися трансляція кабельного телебачення. Просимо громадян з розумінням поставитися до проведення слідчих дій», - звертає увагу поліція.
Як повідомила «Детектор медіа» прес-секретарка департаменту кіберполіції Юлія Квітко у межах проведення слідчих дій була вилучена техніка кабельного провайдера, яка буде направлена на експертизу. «Після цього можуть з’явитися підстави перекваліфікувати статтю Кримінальне провадження на 176 Кримінального кодексу України (порушення авторських прав)», - додала вона.
Обставини справи, а також назву компанії порушника поки що не розголошують. Однак, за інформацією джерел «Детектор медіа», мова йде про кабельного провайдера «Горизонт», який має абоненську базу від 5-10 тисяч. Цей провайдер входить до переліку blacklists.org.ua. Це список провайдерів, до яких мають претензії українські медіа групи. Щодо цього провайдера у 2016 році була судова справа щодо незаконної трансляції каналів групи «Україна» «Футбол 1» та «Футбол 2». Як писав «32 канал», суд визнав факт порушення прав медіагрупи.
Як повідомляють джерела «Детектора медіа», у 2018 році провайдер розірвав угоди з медіагрупами, контент яких він раніше транслював легально. А після цього брав сигнал цифрового телебачення Т2 і запускав трансляцію каналів медіагруп у своєму базовому кабелі за наявності тюнера.
Комерційний директор StarLight Digital Микола Фаєнгольд у коментарі «Детектор медіа», підтвердив інформацію про те, що провайдер, про якого згадує поліція, спершу мав договір зі StarLightMedia, «В якійсь момент ми розірвали з ним договір і припинили співпрацю. Однак ретрансляцію каналів він продовжив. Коли провайдер припиняє з нами співпрацю певний період після цього ми його моніторимо і перевіряємо чи не порушені наші авторські права. Адже ми захищаємо не лише себе, а й своїх партнерів. І таким чином розвиваємо ринок платного телебачення», - сказав він.
Нагадаємо, 8 квітня кіберполіція розпочала спецоперацю «Пірати» щодо протидії порушенню авторських прав. За її результатами, розпочато 9 кримінальних проваджень у сфері порушення прав інтелектуальної власності, з них – 4 особам вже повідомлено про підозру.
Фото зі «Фейсбук»-сторінки Дніпропетровської поліції