«Вести Україна» планують «відстоювати свої інтереси» на частоту в Києві в суді
Про це повідомляє прес-служба компанії.
«Вести» нагадують, що на згаданій частоті у Києві з 2014 року мовило «Радіо Вести» у форматі News&Talk. Однак у 2017 році після завершення дії ліцензії Нацрада відмовила у її продовженні. Підставою для відмови стала наявність у радіокомпанії чотирьох не скасованих судом попереджень Нацради (усі санкції компанія оскаржує, але вони чинні).
Як вже писав «Детектор медіа», Radio Jazz виграло колишню частоту «Радио Вести» –104,6 МГц (потужність передавача – 2 кВт). Медіахолдинг «Вести Україна» також брав участь у конкурсі з проектом «Стильний джаз» від ТОВ «ТРК “Стильне радіо”». Однак за нього не проголосував жоден член Нацради.
Ольга Семченко, голова Ради директорів холдингу, наголосила на тому, що проведенням цього конкурсу Нацрада порушила права усіх радіостанцій, які брали у ньому участь.
«Ця частота не може вважатися вільною, оскільки на даний момент своє право на продовження віщати на зазначеній частоті відстоює «Радио Вести», - наголошує прес-служба компанії, - У різних інстанціях оскаржуються неправомірні рішення Нацради - як про накладення штрафних санкцій і винесенні попереджень, так і про сам відмову у продовженні терміну дії ліцензії. Отже, частота 104,6 МГц у Києві є предметом чинного судового спору. Надання можливості іншій особі віщати на цій хвилі передчасно і протиправно».
Ольга Семченко запевнила, що «Вести Україна» і надалі відстоюватиме свої інтереси у суді.
Як пише прес-служба, юристи компанії посилаються на частину 9, статті 4 Закону «Про телебачення та радіомовлення», у якій не допускається подвійне ліцензування одного й того ж виду діяльності.
У коментарі «Детектор медіа» заступниця голови Нацради Уляна Фещук назвала аргументи «Вести Україна» безпідставними. За її словами, справа щодо непродовження ліцензії вже розглядалася в апеляційній інстанції.
«Суд відмовив їм у продовженні строку дії ліцензії. Це рішення набуло законної сили після апеляції. Звичайно вони подали касацію, і зараз розглядається у цій інстанції. Але, якби компанія захотіла заблокувати проведення конкурсу, вона б подала заяву про вжиття запобіжних заходів. І якби цих підстав було достатньо, то суд би видав відповідну ухвалу», - зазначила пані Фещук і додала, що на момент проведення конкурсу такої ухвали не було.
Нагадаємо, Radio Jazz – це київська компанія ТОВ «Ч К», що порівну належить генеральному директору радіохолдингу «ТАВР Медіа» Ігорю Чернишову та члену ради директорів «ТАВР Медіа» Сергію Кузіну, її очолює радіоведуча і радіопродюсер Наталія Сотник (Соня Сотник). За умовами конкурсу радіостанція має вести 100% програм українською мовою та розміщувати не менше 50% музичних творів у жанрі джазу та/або класичної музики.
Ще одна компанія медіахолдингу «Вести Украина», яка подала заявку на частоту (ТОВ «Телерадіовидавнича компанія “Мастер”»), не сплатила конкурсну гарантію та не була допущена до конкурсу.