До 19 вересня – подача заявок на участь у сценарній лабораторії «Кіно-Авеню»
Організатори зазначають, що першу чергу, проект буде цікавий професіоналам: авторам сценаріїв художніх повнометражних фільмів, які вже мають продюсерів і плануються до реалізації. Участь у лабораторії дозволить авторові доопрацювати свій сценарій та удосконалити його.
Загалом буде відібрано вісім найцікавіших проектів.
Перевага надаватиметься сценаріям із закріпленими продюсерами та продакшн-студіями. Якщо серед поданих сценаріїв буде такий, за яким ще не закріплено продюсера, але сценарій виявиться цікавим та перспективним, лабораторія готова взяти на себе опіку над ним і допомогти знайти продюсера (продакшн-студію).
Усі учасники лабораторії матимуть можливість отримати поради від фахівців сценарної справи різних поколінь: українських режисерів та сценаристів Тараса Ткаченка та Романа Балаяна, а також європейського скрипт-доктора П’єра Ходгсонга, котрий з 2016-року є куратором відомої італійської сценарної лабораторії Торіно Скріпт Лаб та в європейській сценарній лабораторії Groupe Ouest.
Експериментальна частина лабораторії складається з ознайомлення з практикою розстановок по Берту Хелінґеру і аналізу сценарію в рамках цієї практики (оживлення персонажів сценарію з акторами). Розстановку проводитиме психолог-розстановник з 13-річним досвідом і акторською освітою Вікторія Корсун. Цей експериментальний блок допоможе опрацювати мотиви персонажів і їхню еволюцію.
Після проведення розстановок і аналізу сценарію скрипт-докторами (один на один), сценаристи вирушать на три тижні усамітнення в сценарну резиденцію, щоб переписати сценарій з огляду на роботу, проведену в рамках лабораторії.
По закінченню тритижневого терміну буде зібрано фокус-групу, перед якою буде проведена читка кожного переписаного сценарію за участю запрошених акторів і режисерів.
Завершиться практикум круглим столом, на якому буде підбито підсумки проведеної роботи, дано оцінку її результату та отриманому досвіду, а також обговорено інші актуальні для сценаристів питання.
Вартість: безкоштовно (для сценариста).
***
Вимоги до сценарію і сценариста:
- Повнометражний ігровий сценарій (друга чернетка), мова — українська.
- В фільмографії сценариста має бути один повний метр, що мав національний прокат, або один-два коротких метра, що мали фестивальний прокат.
- Сценарист повинен мати можливість присвятити час роботі в лабораторії, бути присутніми на всіх етапах її роботи, зокрема - поїхати з Києва на три тижні в сценарну резиденцію, щоб переписати сценарій (ці витрати бере на себе лабораторія).
- Якщо сценарист мешкає не в Києві, йому доведеться самостійно сплатити проїзд до Києва і оренду помешкання на час роботи у сценарній лабораторії.
- Також сценарист чи продакшн-студія-заявник чий сценарій буде вже відібрано, зобов’язуються в рамках відведеного терміну та за свій кошт зробити переклад свого сценарію англійською мовою для подачі іноземному скрипт-доктору.
- Кожен учасник сценарної лабораторії підписує угоду, що в кінці фінальних титрів фільму знятого за сценарієм який пройшов роботу в рамках цієї програми буде зазначено логотипи партнерів лабораторії: кіностудії «Кіно-Авеню», «Одеської кіностудії» та Українського культурного фонду.
Граничний термін подачі заявок на участь у сценарній лабораторії: 19 вересня 2018 року.
Сценарії, які будуть подані після цього часу, розглядатися не будуть.
***
Вимоги до заявника:
- Синопсис (1 сторінка шрифтом currier new 12)
- Трітмент (максимум 10 сторінок)
- Сценарій
- Лист-підтвердження від продюсера чи продакшн-студії, який
зазначає, що сценарій знаходиться в роботі і планується в запуск
- Заповнена онлайн-анкета
- Посилання на попередні роботи (екранізовані сценарії сценариста)
- Продублювати пункти 1, 2, 3, 4, 6 на пошту: albafilm.info@gmail.com
Проект буде реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Контактні особи:
Вікторія Трофіменко, 0935159396, ініціаторка проекту, режисерка, засновниця студії «Альба-фільм»
Анастасія Харлампова, 050 346 19 27, координаторка проекту