Кінофестиваль Docudays UA–2018 оголосив склад журі
Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA пройде в Києві 23-30 березня 2018 року.
На офіційному сайті фестивалю опубліковано склад цьогорічного журі, яке визначатиме переможців у чотирьох основних номінаціях: Docu/Життя, Docu/Права, Docu/Коротко та Docu/Україна.
Переможців у номінації Docu/Життя обиратимуть:
- Карло Гінтерманн (Італія) – кінематографіст і музикант, має у своєму творчому доробку як продюсера та режисера численні короткометражні та повнометражні стрічки, які отримували нагороди в Турині, Венеції, Роттердамі та Каннах. Нині Карло працює над монтажем свого повнометражного фільму «Книга бачення», виконавчим продюсером якого є Терренс Малік.
- Чілла Кату (Румунія) – програмна директорка кінофестивалю Astra, на якому працювала від 1998 року як членкиня відбіркової комісії та кураторка спеціальних програм і майстер-класів. Як асистентка продюсера й продюсерка працювала над низкою докуменальних фільмів, також брала участь у роботі журі на кількох фестивалях документальних фільмів.
- Лучяно Барізоне (Швейцарія) – журналіст, кінокритик, арт-директор, був членом журі найбільших міжнародних кінофестивалів – у Каннах, Парижі, Амстердамі, Монреалі, Лісабоні, Торонто, Кракові та багатьох інших.
Оцінювати документальні фільми у номінації Docu/Права будуть:
- Дмитро Щебетюк (Україна) – громадський активість, багаторазовий чемпіон України з плавання й співзасновник громадської ініціативи «Доступно.UA».
- Олена Шевченко (Україна) – активістка, правозахисниця, з 2012 року є головою громадської організації «Інсайт», що була заснована у 2008 році, фокусом роботи якої є захист прав та інтересів ЛГБТКІ і жінок. Співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні. У жовтні 2016 року обрана в Правління міжнародної правозахисної організації ILGA-Europe.
- Марія Шищенкова (Білорусь) – правозахисниця, координаторка захисту для країн Європи та Центральної Азії в ірландській організації Front Line Defenders. Марія має понад 10 років досвіду роботи з національними та міжнародними правозахисними організаціями регіону.
Переможців серед документальних фільмів у конкурсах Docu/Коротко та Docu/Україна визначатимуть:
- Арунас Мателіс (Литва) – документаліст, режисер повнометражного фільму «Прекрасні невдахи: Інший світ», який здобув нагороду за найкращий документальний фільм на Варшавському МКФ, гран-прі за найкращий документальний фільм та був названий найкращим литовським фільмом 2017-го року. Заснував незалежну кіновиробничу компанію Studio Nominum і від 1992 року став продюсером або співпродюсером понад тридцяти креативних документальних фільмів, які здобули більше ніж двадцять міжнародних нагород.
- Барбара Вурм (Німеччина) – кінознавчиня, працює в Гумбольдтському університеті Берліна, пише рецензії для видань Taz, epd Film, Ray, kolik.film, Senses of Cinema, Filmdienst, Cargo та Sight & Sound і працює кураторкою кількох кінофестивалів (goEast та DOK Leipzig) та сінематек.
- Олеся Островська-Люта (Україна) – кураторка та арт-менеджерка, працювала в Міжнародному фонді «Відродження», була помічницею директора Благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва» та керівницею проектів та програм Благодійного фонду «Розвиток України». Була першою заступницею міністра культури України. З липня 2016 року є генеральною директоркою Мистецького арсеналу.
Нагадаємо, цього року кінофестиваль Docudays UA змінить локацію - замість традиційного Будинку кіно він пройде в кінотеатрі «Жовтень».
Більше інформації про фестиваль шукайте на «Детекторі медіа» за тегами Docudays і Docudays UA.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Читайте також
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ