Чверть коштів, отриманих із держбюджету, парламентські партії витратили на рекламу в ЗМІ – дослідження
Про це повідомляється на сайті КВУ.
За рік державного фінансування (із вересня 2016 р. по вересень 2017 р.) партії сукупно витратили майже півмільярда гривень – 436 млн., із яких 407 млн. склали кошти держбюджету. Найбільше коштів, 109 млн., партії витратили на рекламу в ЗМІ (ТБ, радіо, друковані ЗМІ, білборди).
На рекламу було витрачено більше коштів, аніж на заробітну плату та оренду приміщень разом узяті. На зарплати партії витратили 57 млн. (13%), на оренду приміщень – 46 млн. (11%). На матеріальні витрати і оплату послуг (закупівля канцтоварів і т.д.) було спрямовано 66 млн. або 15%.
На утримання місцевих організацій партії витратили лише 16% коштів – 68 млн.
Найбільший відсоток коштів на рекламу витратили Радикальна партія Олега Ляшка, «Самопоміч», «Опозиційний блок» та «Народний фронт». РПЛ витратила на рекламу 41% коштів (19 із загалом 47 млн.), «Самопоміч» – 38% (39 із 104 млн.), ОБ – 33% (5 із 15 млн.), НФ – 30% (33 із 109 млн.).
У ВО «Батьківщина» та БПП «Солідарність» частка витрат на рекламу є незначною – від 0,2% до 5%.
(Інформація за даними аналізу фінансових звітів політичних партій за ІІІ, ІV квартали 2016 р., а також І,ІІ,ІІІ кварталів 2017 р).
«Чотири політичні сили витрачають державні кошти не на партійний розвиток, а на самопіар. Замість того, щоб розбудовувати місцеві осередки, проводити навчання партійців та працювати із виборцями, ці політичні сили скуповують рекламу, фактично викидаючи кошти платників податків на вітер. КВУ розробив зміни до законодавства, які забороняють партіям розміщувати рекламу за бюджетні кошти», – зауважив голова КВУ Олексій Кошель.
Майже половину всієї суми РПЛ витратила на пропагандистську діяльність: 5,8 млн. грн. – на рекламу по ТБ та 0,5 млн. грн. – на рекламу по радіо. 3,2 млн. грн. було передано ТОВ «Інформаційне агенство «112-Україна» та 1,9 млн. грн. – ТОВ «Новини 24». Кошти спрямовано на розміщення інформаційних відеоматеріалів на телеканалах. Ще 88 тис. грн. пішло на рекламу в друкованих ЗМІ.
Витрати партії на рекламу в ЗМІ суттєво перевищили кошти, які було направлено на виплату заробітної плати чи оренду приміщень.