18:02
Неділя, 22 Жовтня 2017

ТСН знову звинувачує Держкіно в корупції - Іллєнко спростовує

21 жовтня у випуску ТСН на каналі «1+1» з'явився черговий сюжет зі звинуваченнями на адресу керівництва Держкіно. У сюжеті, зокрема, йдеться про те, що прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо нібито розтрати держкоштів під час зйомок українського кіно.
ТСН знову звинувачує Держкіно в корупції - Іллєнко спростовує
ТСН знову звинувачує Держкіно в корупції - Іллєнко спростовує

На завтра, 23 жовтня, ТСН анонсувала випуск програми «Гроші», присвяченій цій же темі.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко на своїй сторінці в Facebook назвав сюжет про роботу Держкіно «черговим маніпулятивним та брехливим».

Як повідомляв «Детектор медіа», в одному з попередніх присвячених Держкіно сюжетів ТСН (від 7 серпня) йшлося про те, що прокуратура міста Києва проводить розслідування діяльності держагентства і 15 кінокомпаній, які отримували кошти з державного бюджету у 2015-2017 роках.

31 серпня Пилип Іллєнко дав прес-конференцію, а також інтерв’ю «Детектору медіа», в якому виклав свою позицію. Зокрема, він сказав, що, на його думку, завдяки сюжетам ТСН «фактично нав’язується думка, що українське кіно — це недокіно, результат якихось оборудок. Що лише дві-три компанії отримують фінансування. Але це неправда. Тільки у 2016 році фінансування отримали 44 компанії, приблизно третина з яких отримали його від Держкіно вперше».

Ще раніше, 6 липня, в ТСН виходив сюжет, у якому йшлося про початок аудиту Рахункової палати в Держкіно. Тоді Пилип Іллєнко звинуватив ТСН каналу «1+1» в підготовці маніпулятивного сюжету щодо роботи Держкіно та його особисто як глави відомства. Директор департаменту новин «1+1 медіа» Сергій Попов у відповідь заявив, що журналісти не винні, що Пилип Іллєнко на момент спілкування із журналістами не мав інформації про перевірку Рахункової палати.

Перед тим, 16 червня, низка продюсерів, режисерів і сценаристів виступили з відкритим листом на підтримку Держкіно і Пилипа Іллєнка. На думку авторів звернення, проти Держкіно та його голови Пилипа Іллєнка розв’язано інформаційну кампанію.

Автори звернення, зокрема, наголосили, що протягом 2014-2017 років Держкіно завершило три конкурсні відбори кінопроектів, за цей час розпочато виробництво 108 нових фільмів і завершено виробництво 54 фільмів (з них 11 – ігорові повнометражні). Під егідою Держкіно реалізовані та плануються спільні кінопроекти з Німеччиною, Францією, Італією, Австрією, Польщею, Литвою, Словаччиною, Канадою, Австралією, укладено та ратифіковано угоду про спільне кіновиробництво з Ізраїлем, готуються угоди з Канадою та Австралією. Фільми, створені за участі Держкіно, потрапляють у конкурсні програми міжнародних кінофестивалів. Спільними зусиллями кіноспільноти розроблено й ухвалено закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні».

Уперше різка критика на адресу Держкіно в ТСН пролунала 19 червня у зв’язку з кількома серіалами телеканалу «Україна». ТСН стверджував, що вони були вироблені та оприлюднені в Росії після 1 січня 2014 року.

5 квітня народні депутати Володимир Парасюк, Ірина Луценко, Сергій Лещенко, Вадим Івченко, Юрій Дерев’янко і Тарас Пастух направили до Держкіно й Нацради депутатський запит стосовно запланованого показу на телеканалі «Україна» трьох телесеріалів: «Гірке щастя» (ТОВ «Кінокомпанія Фільм Стрім» та ABC Film sp. z o.o.), «Забута жінка» (ТОВ «ABC фільм Україна» та ABC Film sp. z o.o.) та «Чуже щастя» (ТОВ «Кінокомпанія Фільм Стрім» та ABC Film sp. z o.o.). Народні депутати стверджували, що всі три серіали були вироблені та оприлюднені в Росії після 1 січня 2014 року.

У відповідь на запит Держкіно повідомило, що з цих трьох серіалів законодавству України не відповідає лише один — «Гірке щастя»: його державна реєстрація була скасована 24 листопада 2016 року у зв’язку з виявленими в поданих продакшном документах недостовірними відомостями. Серіал «Забута жінка», згідно з наданими виробником документами, фото-, відео- та іншими доказами, вироблено на території України у 2016 році. «Чуже щастя», згідно з наданими виробником документами, а також фотодоказами, вироблений на території України у 2017 році.

Сюжети про депутатський запит вийшли 5 та 6 квітня в новинах на каналі «1+1».

Як відомо «Детектору медіа» з власних джерел, невдоволення з боку групи «1+1 медіа» серіалами телеканалу «Україна» продовжує існувати: на думку «1+1 медіа», деякі нові серіали, анонсовані «Україною» на осінь 2017 року, нібито були вироблені та оприлюднені в Росії після 1 січня 2014 року. Проте на ринку циркулюють кілька версій щодо причин інформаційної атаки «1+1 медіа» на Держкіно і серіали «України» серед них не називають.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1610
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop