У Першого ділового каналу змінилися власники та директор
Раніше власником було ТОВ «Виробниче об’єднання “Іліташ”», яке належить народному депутату Ігорю Шкірі, екс-регіоналу, члену депутатської групи «Відродження». Замість ВО «Іліташ» акціонерами компанії стали 11 різних фізичних осіб, мешканців Донецька. Ці зміни відбулися ще в червні 2015 року. Кожен з акціонерів володіє часткою менше 10%, тобто не є учасником істотної участі:
Тетяна Бішарова – 9,333%
Євгенія Бурла – 9,333% (вона є керівником донецького торгового центру «Юзівський», яке належить виробничому об’єднанню «Іліташ»)
Таїсія Пономаренко – 9,333%
Віталій Телешов – 9,333% (керівник і власник маріупольської компанії «Метал-сировина»)
Ольга Виноградова – 9,333% (член ревізійної комісії донецького ПрАТ «Бетон нова», яке належить виробничому об’єднанню «Іліташ»)
Дмитро Темнік – 6,67% (колишній директор з розвитку виробничого об’єднання «Iлiташ» і колишній член наглядової ради Першого ділового каналу)
Юлія Рудзина – 9,333% (керівниця компанії «Аграріан фуд технолоджиз продакшн»)
Вікторія Спірідонова – 9,333%
Анна Шумських – 9,333% (у минулому – головна бухгалтерка та т.в.о. директора Першого ділового каналу)
Андрій Бистров – 9,333%
Євген Молодчик – 9,333%.
З грудня 2016 року керівником каналу стала Тамара Карпенко. Раніше вона працювала заступником генерального директора державної телерадіокомпанії «Всесвітня служба УТР», яка влилася до складу Мультимедійної платформи іномовлення України.
Зазначимо, що членом наглядової ради Першого ділового каналу з квітня 2017 року стала дружина Ігоря Шкірі Інна Шкіря, а з вересня 2015 року членом наглядової ради каналу виступає син Ігоря Шкірі Дмитро Шкіря.
На думку представників юридичного управління Нацради, структуру власності компанії розмито таким чином, щоб де-юре в компанії не було кінцевого бенефіціарного власника. У єдиному державному реєстрі так і зазначено: кінцевий бенефіціарний власник (контролер) – відсутній.
Утім, Перший діловий телеканал надав Нацраді перелік усіх нових акціонерів, вказавши їх як кінцевих бенефіціарних власників. Але надав декларації про доходи та фізичні зобов’язання тільки п’яти з 11 бенефіціарів. Декларації решти шести осіб компанія не змогла надати, пояснивши це тим, що ці особи знаходилися та проживали в Донецьку, виїхали звідти та не залишили засобів зв’язку з ними. Із цієї ж причини, згідно з поясненням компанії, телеканал подав до Нацради заяву про зміни в структурі власності із запізненням (з моменту змін минуло майже два роки).
Члени Нацради взяли до уваги пояснення компанії та переоформили їй ліцензію. Однак зауважили, що відсутність усіх даних про кінцевих бенефіціарів може бути підставою в майбутньому для відмови в продовженні ліцензії.