12:57
П'ятниця, 9 Червня 2017

«Ера» подала до суду на Концерн РРТ і НСТУ позов на 27,5 млн грн, але не сплатила судового збору

ТРК «Ера» (ТОВ «Телерадіокомпанія “Ера”») подала до суду позов проти Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) і ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ) про стягнення 27 млн 437 тис. 630 грн.
«Ера» подала до суду на Концерн РРТ і НСТУ позов на 27,5 млн грн, але не сплатила судового збору
«Ера» подала до суду на Концерн РРТ і НСТУ позов на 27,5 млн грн, але не сплатила судового збору

Про це «Детектору медіа» стало відомо з власних джерел.

Однак, як свідчить реєстр судових рішень, 30 травня Господарський суд міста Києва повернув позовну заяву без розгляду через те, що ТРК «Ера» не сплатила судового збору. У судовій ухвалі не вказано мотивів позову та не розкрито детально позовних вимог.

За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму (1600 грн) та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму (240 000 грн).

Сума позову ТРК «Ера» - 27 млн 437 тис. 630 грн. 1,5% від ціни позову – це 411 тис. 564 грн, що більше за граничний розмір судового збору. Тому розмір судового збору для ТРК «Ера» за її позовом мав сягати 240 тис. грн. Але доказів сплати судового збору позивачем суд не отримав, тому повернув позовну заяву без розгляду.

Нагадаємо, 20 квітня Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу «Ера» (ТОВ «ТРК “Ера”») за всіма його ліцензіями через відсутність супутникового та ефірного аналогового мовлення в регіонах. Сама ТРК «Ера» поскаржилася до Нацради і генпрокурора Юрія Луценка на Національну суспільну телерадіокомпанію України (НСТУ), з якою ділить ефірну мережу УТ-1, на те, що 14 квітня НСТУ вилучила «Еру» зі свого супутникового сигналу, через що й припинилася роздача сигналу «Ери» на ефірні передавачі в регіонах.

30 квітня завершився строк дії ліцензії ТРК «Ера» на ефірне аналогове мовлення в мережі УТ-1. Компанія подала заяву на продовження ліцензії. Водночас законом про суспільне мовлення передбачено, що суспільний мовник, з яким зараз «Ера» ділить ефір, повинен мати цілодобове мовлення на своїх частотах. Унаслідок цього виникла юридична колізія. Її вирішення залежить від подальших дій Нацради. Голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва, коментуючи це питання, зауважила: «Згідно з буквою закону я не бачу підстав, щоб не продовжити ліцензії. Та за духом закону в Суспільного, має бути 24 години мовлення. Але як це зробити?».

Нацрада поки що не розглядала заяви ТРК «Ера» про продовження ліцензії. Доки регулятор не прийняв ніякого рішення (продовжити або відмовити в продовженні), діє стара ліцензія «Ери», навіть якщо вона прострочена.

Читайте також

27 квітня Нацрада переоформила супутникову ліцензію ТРК «Ера» на мовлення обсягом 5 годин 18 хвилин на добу у зв’язку зі зміною супутника Amos 2 на Amos 3. Відтак, «Ера» відновила роздачу сигналу до своїх ефірних передавачів через супутник. А 12 травня Нацрада за заявою самої ТРК «Ера» анулювала іншу її супутникову ліцензію – на цілодобове мовлення, якого «Ера» тривалий час не вела.

На початку травня з оприлюднених протоколів Нацради стало відомо, що у 2001 році під час отримання ліцензії на аналогове мовлення на частотах УТ-1 телеканал «Ера» узяв на себе зобов'язання відмовитися від ліцензії у випадку створення суспільного мовлення.

Окрім того, в телеканалу «Ера» є борги перед Концерном РРТ, Харківським ОРТПЦ та Одеським ОРТПЦ за послуги з розповсюдження ефірного сигналу, про що свідчать судові рішення в єдиному реєстрі судових рішень. Зокрема, Концерн РРТ стягує з ТРК «Ера» через суд 10,1 млн грн (з урахуванням пені, річних відсотків та інфляційних витрат) заборгованості за 2014 рік (суди всіх інстанцій прийняли рішення на користь Концерну) і 6,2 млн грн заборгованості за 2016 рік (з урахуванням пені, річних відсотків та інфляційних витрат і з урахуванням частково сплаченої суми боргу). Остання справа розглядається в апеляції.

Сам телеканал «Ера» оскаржує тарифи Концерну РРТ в адміністративному суді. Апеляційний суд зобов’язав НКРЗІ та Держспецзв’язку привести тарифну політику Концерну РРТ у відповідність із законодавством. Справа розглядається в касації.

9 червня стало відомо, що Концерн РРТ має наміри припинити розповсюдження сигналу телеканалу «Ера» з 6-ї ранку 12 червня в разі непогашення компанією заборгованості, що виникла впродовж 2016-2017 років. На сьогодні заборгованість телеканалу становить майже 9 млн грн. 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1041
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop