Оприлюднено зміни до методики розрахунків ліцензійного збору
Постанову № 297 про внесення змін до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору було прийнято урядом на засіданні 12 квітня.
Зміни до методики набудуть чинності після офіційного оприлюднення в «Офіційному віснику» або «Урядовому кур’єрі». Поки що чинною залишається попередня редакція методики від 4 січня 2017 року.
Постановою від 12 квітня до методики було внесено дві зміни:
1) формули розрахунків розмірів ліцензійного збору прив’язали до прожиткового мінімуму (з 1 січня 2017 року становить 1544 грн, з 1 травня – 1624 грн, з 1 грудня – 1700 грн) замість мінімальної заробітної плати (з 1 січня 2017 року становить 3200 грн);
2) поширили дію методики на ефірне цифрове мовлення, а не лише аналогове, замінивши в методиці словосполучення «ефірне аналогове мовлення» на «ефірне та/або багатоканальне мовлення».
Нагадаємо, що з 4 січня набула чинності нова Методика розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України № 1014 від 28 грудня 2016 року. Усі формули, як і в попередній методиці, прив’язані до розміру мінімальної зарплати. Але оскільки з 1 січня 2017 року вона зросла вдвічі — до 3200 грн — то й усі ліцензійні збори зростуть щонайменше вдвічі. Та насправді ліцензійні збори подорожчали більш ніж удвічі, оскільки в методиці змінилися формули, додалися нові коефіцієнти, змінилася політика знижок і надбавок.
У січні 2017 року Державний комітет телебачення і радіомовлення і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонували знову змінити Методику розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, прив’язавши формули розрахунків до прожиткового мінімуму замість мінімальної зарплати.
12 квітня Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Методики розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів. У методиці формули розрахунків ліцензійного збору прив’язали до прожиткового мінімуму замість мінімальної зарплати. Також у тексті методики виправили допущену при попередньому ухваленні помилку, дописавши до методики багатоканальне мовлення (ефірне цифрове) крім ефірного аналогового.