Уряд затвердив зміни до Методики розрахунків ліцензійного збору (ДОПОВНЕНО)
Про це повідомив на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 13 квітня голова Нацради Юрій Артеменко.
За його словами, формула розрахунків ліцензійного збору для мовників і провайдерів прив’язана до прожиткового мінімуму, а не мінімальної зарплати, яка з нового року зросла удвічі, що призвело до суттєвого зростання ліцензійних зборів і штрафів. Зазначимо, що розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік встановлено такий: з 1 січня 2017 року – 1544 грн, з 1 травня – 1624 грн, з 1 грудня – 1700 грн.
Також пан Артеменко зауважив, що в процесі погодження документа з методики зникло поняття багатоканального цифрового телемовлення. За словами пана Артеменка, він на засіданні уряду повідомив про необхідність правки до документу, і до підписання та оприлюднення рішення уряду правка буде внесена.
Заступниця голови Нацради Уляна Фещук у коментарі ДМ пояснила, які правки мав на увазі пан Артеменко. Йдеться про сам текст Методики, що набула чинності з нового року. У ній було розписано формулу нарахування ліцензійного збору для ефірного аналогового мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, а ефірне цифрове мовлення за законом є багатоканальним. Тому рішенням уряду від 12 квітня положення методики щодо ліцензійного збору за ефірне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу доповнено багатоканальним мовленням.
Нагадаємо, що з нового року набула чинності нова Методика розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, затверджена постановою Кабінету міністрів України № 1014 від 28 грудня. Усі формули, як і в попередній Методиці, прив’язані до розміру мінімальної зарплати. Але оскільки з 1 січня 2017 року вона зросла вдвічі — до 3200 грн — то й усі ліцензійні збори зростуть щонайменше вдвічі. Та насправді ліцензійні збори подорожчали більш ніж удвічі, оскільки в Методиці змінилися формули, додалися нові коефіцієнти, змінилася політика знижок і надбавок.
У січні 2017 року Державний комітет телебачення і радіомовлення і Національна рада з питань телебачення і радіомовлення запропонували знову змінити Методику розрахунків розмірів ліцензійного збору для мовників і провайдерів, прив’язавши формули розрахунків до прожиткового мінімуму замість мінімальної зарплати.