«Громадське ТБ. Дніпро» і «Громадське телебачення» припинили співпрацю

«Громадське ТБ. Дніпро» і «Громадське телебачення» припинили співпрацю

7 Грудня 2016
4898
7 Грудня 2016
18:41

«Громадське ТБ. Дніпро» і «Громадське телебачення» припинили співпрацю

4898
«Громадське ТБ. Дніпро» припускає, що причиною стала поява Романа Скрипіна і «Громадське телебачення. Київ» в проекті «Модернтокінг». «Громадське телебачення» цю заяву заперечує.
«Громадське ТБ. Дніпро» і «Громадське телебачення» припинили співпрацю
«Громадське ТБ. Дніпро» і «Громадське телебачення» припинили співпрацю

6 грудня «Громадське ТБ. Дніпро» поширило заяву про те, що громадська організація «Громадське телебачення» розірвало з ними партнерську угоду.

«Сьогодні громадська організація "Громадське телебачення" в особі її виконавчої директорки Катерини Горчинської повідомила нам, що партнерську угоду між нашими організаціями розірвано через те, що "Громадське телебачення. Дніпро" буцімто співпрацює з юридичними та фізичними особами, які своєю діяльністю завдають шкоду "Громадському телебаченню". Причиною для такого висновку стала поява Романа Скрипіна та його організації "Громадське телебачення. Київ" в проекті "Модернтокінг" - спільному проекті "Громадського телебачення. Запоріжжя", "Громадського телебачення. Одеса" та "Громадського телебачення. Дніпро", який координує "Громадське телебачення. Запоріжжя" і який фінансується за рахунок грантового фінансування від Freedom House.

Оскільки такий крок з боку партнерів нарешті позбавляє нас моральних зобов’язань бути лояльними, ми хочемо скористатися нагодою висловити свою позицію щодо того, на що перетворилася співпраця з "Громадським телебаченням" в рамках проекту Hromadske.Network за останній рік», – йдеться у заяві «Громадське ТБ Дніпро».

Далі у заяві представники «Громадське ТБ Дніпро»  висловлюють думку, що, мовляв,  з моменту зміни керівництва «Громадського телебачення», ситуація з менеджментом та контентом на «Громадському телебаченні» стрімко наближається до катастрофи.

«Мізерна кількість зацікавлених глядачів, регулярні матеріали з сумнівними заголовками та своєрідним підходом до дотримання журналістських стандартів, повна безвідповідальність у сфері управління проектами – ось ті зміни, які ми як регіональна організація встигли побачити за останній рік, замість обіцяного оновлення та покращення роботи. Все це, разом із хвилями від фінансового скандалу, завдавало та продовжує завдавати іміджевої шкоди "Громадському телебаченню. Дніпро" попри те, що ми є цілковито незалежною організацією, яку з "Громадським телебаченням" пов’язує лише усна партнерська угода та отримання фінансової допомоги в рамках проекту Hromadske.Network. Глядачеві не обов’язково розбиратися в цих тонкощах, і співіснування під спільним брендом "Громадського" робило і досі робить свою справу», – заявляють представники «Громадське ТБ. Дніпро».

«Громадське ТБ. Дніпро» зазначає, що не розділяє позицію «Громадського телебачення» в фінансовому скандалі з Романом Скрипіним.

«…а особливо спробу перенести війну з ним на стосунки з регіональними організаціями, тоді коли єдине місце, де ця війна могла вестися чесно – зала суду. В травні 2016 року виконавча директорка Катерина Горчинська приїздила з візитом до Дніпра та прямо поставила вимогу до нашої організації не співпрацювати з Романом Скрипіним та "Громадським телебаченням. Київ", а також з будь-якими іншими організаціями, які "завдають шкоду" "Громадському телебаченню". Судячи з реакції керівництва організації на появу проекту "Модернтокінг", такими вважаються будь-які юридичні та фізичні особи, які не вважають Романа Скрипіна демоном во плоті», – припускають в Дніпрі.

«Громадське ТБ Дніпро» вважає, що, мовляв, використання фінансової допомоги Євросоюзу, виділеного на проект Hromadske.Network, з метою тиску на діяльність регіональних організацій поза межами проекту, є нічим іншим, як нецільовим використанням.

«Замість того, щоб розподіляти кошти з огляду на розвиненість студій та якість їхньої роботи, кошти розподіляються з огляду на симпатії або антипатії до однієї конкретної особи. Саме так з проекту Hromadske.Network зникли "Громадське телебачення. Одеси" та "Громадське телебачення. Запоріжжя", одні з найсильніших та найкращих студій на той момент. На щастя, це не зашкодило розвитку та діяльності цих організацій», – запевняє «Громадське ТБ. Дніпро».

У Дніпрі вважають, що доля проекту Hromadske.Network в цілому склалася не найкращим чином – через повну халатність у менеджменті проекту, хронічне невиконання зобов’язань та неподачу фінансових звітів.

«…у "Громадського телебачення" більше немає надії на подальше фінансування проекту, принаймні від поточного донора. Що ж, це дозволить керівництву організації не відволікатися надалі на розбудову ефективної мережі незалежних мовників в Україні та зосередитися на своїй головній задачі – веденні війни з Романом Скрипіним. Оскільки нам достеменно відомо, що останній транш по проекту Hromadske.Network досі не отримало чимало інших регіональних організацій, важко позбутися відчуття, що розірвання партнерської угоди через появу нашого журналіста Олександра Чижа в одному ефірі з Романом Скрипіним – в ефірі третьої організації, просимо зауважити! - лише спроба зекономити на нашій організації в умовах, коли грошей на завершення проекту містичним чином бракує. Сподіваємося, що це лише гра нашої фантазії, і всі інші учасники проекту без проблем отримають фінансування та успішно завершать рік», – йдеться у заяві.

Водночас «Громадське ТБ Дніпро» запевняє, що вони раді, що не їм довелося стати ініціаторами цього розриву.

У коментарі сайту «Детектор медіа» «Громадське телебачення» зазначило, що заява ГО «Громадське. Дніпро» містить низку неправдивих звинувачень на адресу ГО «Громадське телебачення» та виконавчої директорки Каті Горчинської, водночас повідомивши кілька фактів про співпрацю з ГО «Громадське Дніпро».

Зокрема, на думку «Громадське телебачення», ГО «Громадське Дніпро» припустилося помилки або навмисно вдалося до маніпуляцій.

«"Громадське. Дніпро" звинувачує керівництво ГО "Громадське телебачення" в поганому менеджменті організації та проектів зокрема. У той же час, у серпні 2016 року ГО "Громадське телебачення" пройшло глибокий міжнародний аудит менеджменту KPMG, який дійшов до зовсім інших висновків. Зокрема, в аудиті йдеться про те, що  у 2016 році "новий менеджмент мусив давати раду з фінансовими та репутаційними ризиками, які були в основному через рішення, прийняті колишнім керівництвом організації...  В операційному управлінні вдалося здійснити значні поліпшення". Крім того, аудитор надав менеджменту 10 рекомендацій за результатами серпневої перевірки, але жодна з них не є терміновою. Тобто міжнародний аудит визнає, що ГО "Громадське телебачення" не має поточних проблем з менеджментом та адмініструванням», – заявляють на «Громадському телебаченні», додаючи повний текст аудиту KPMG.

ГО «Громадське Дніпро» стверджує, що їхню організацію з ГО «Громадське телебачення» пов'язували лише усні домовленості.

«Насправді, організації мали співробітництво в рамках договору про співпрацю №03-HNR, який містить, крім іншого, опис проекту "Громадське.Нетворк", зобов'язання в рамках проекту обох сторін, опис правил фінансової звітності тощо», – зазначають представники «Громадського телебачення», також надіславши як доказ текст договору.

Щодо звинувачень на адресу Катерини Горчинської в тому, що під час поїздки до Дніпра в травні 2016 року вона ставила вимоги до партнерської організації, то «Громадське телебачення» надіслало скріншот листа Ігоря Петровського від 4 липня, в якому видно, що влітку у обох «громадських» були надії на ефективну співпрацю.

ГО «Громадське телебачення» категорично заперечує звинувачення як повністю брехливі у нецільовому використанні коштів проекту та інформує, що щороку проходить фінансовий аудит, результати якого повністю публікуються на сайті. Звіт за минулий рік можна побачити за лінком. Аудит 2016 року запланований на березень 2017 року і так само буде опублікований на сайті hromadske.ua. Аудит перевіряє цільове використання усіх коштів та надсилається кожному донору організації.

Крім того, згідно зі Статутом ГО «Громадське телебачення», щоквартальні фінансові звіти організації в обов'язковому порядку розглядає та приймає наглядова рада ГО, після чого вони публікуються на сайті організації. Останній прийнятий звіт доступний за лінком.

Звинувачення ГО «Громадське Дніпро» в тому, що кошти за проектом «Громадське.Нетворк» розподіляються з огляду на суб'єктивні чинники, на думку «Громадське телебачення», не відповідають дійсності, оскільки виплата здійснюється винятково на основі договорів про надання неповоротної цільової допомоги і винятково тим організаціям, які обиралися на конкурсній основі.

Приклад конкурсної об'яви можна знайти за лінком. Протоколи затвердження організацій для співпраці в рамках проекту «Громадське.Нетворк» можуть бути надані бажаючим та опубліковані за потреби, запевняють на «Громадському телебаченні», відкидаючи і звинувачення в неподанні фінансових звітів і в тому, що чимало партнерів за проектом «Громадське.Нетворк» не отримало грошей.

«Станом на 7 грудня  8 з 12 партнерських організацій отримали гранти, 2 мають уточнити фінансову звітність для завершення процесу, "Громадське Радіо", як і ми, очікує траншу Єврокомісії цілком у відповідності з договором, і "Громадське. Дніпро" траншу не отримало через розірвання угоди за ініціативою ГО "Громадське телебачення"», – стверджує «Громадське телебачення».

ГО «Громадське телебачення» наголошує, що розірвала договір з ГО «Громадське Дніпро» через систематичне порушення умов договору, ігнорування власних зобов'язань в рамках проекту та співпрацю з колишнім очільником організації, через дії якого відкрито кримінальне провадження та який продовжує завдавати шкоди організації. 

Нагадаємо, 30 листопада в Печерському районному суді Києва відбулося друге засідання у справі повернення Романа Скрипіна до громадської організації «Громадське телебачення».

Нагадаємо, конфлікт між співзасновниками «Громадського телебачення» потрапив у публічну площину 19 січня, коли наглядова рада ГО «Громадське телебачення» заявила про привласнення Романом Скрипіним доменного імені hromadske.tv, а також коштів від пожертв, що надходили на рахунок PayPal, та коштів від монетизації контенту «Громадського» на YouTube. «Громадське» вимагало від пана Скрипіна передати права на домен та повернути кошти.

Зокрема, «Громадське» звинуватило Романа Скрипіна у виведенні 212 788 євро з рахунку PayPal та 38 324 доларів з YouTube-каналу організації. За фактом виведення грошей поліція відкрила кримінальну справу.

19 січня Роман Скрипін пообіцяв повернути всі гроші, зазначивши, що частину з них було використано на потреби проекту, а доменне ім’я – продати.

1 лютого голова ГО «Громадське ТБ» Наталя Гуменюк в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила, що позитивного результату в цій справі поки що немає, з боку Романа Скрипіна є лише наміри про дію.

15 лютого ГО «Громадське телебачення» виключила зі своїх членів Романа Скрипіна та Сергія Гришина.

У липні світова організація інтелектуальної власності (WIPO) не підтримала скаргу ГО «Громадське телебачення» щодо домену hromadske.tv проти колишнього очільника ГО Романа Скрипіна.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4898
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду