14:02
П'ятниця, 18 Листопада 2016

В ІТК не знайшли «покращень» у пропозиціях Президента до закону про держпідтримку кіно

1 204
Директор Індустріального телевізійного комітету Ігор Коваль виокремив суть пропозицій Президента України до закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні», які надійшли 18 листопада до Верховної Ради разом із заветованим законом.
В ІТК не знайшли «покращень» у пропозиціях Президента до закону про держпідтримку кіно
В ІТК не знайшли «покращень» у пропозиціях Президента до закону про держпідтримку кіно

Своє тлумачення суті пропозицій Президента Ігор Коваль описав на своїй сторінці у Facebook, зазначивши, що в них «не знайшов покращень» для українського кінематографа:

«1.Виключити фінансування Держфонду підтримки кіно в розмірі 0,2% загального фонду держбюджету (з НТКУ та іномовленням таке було, мабуть, не сподобалося).

2.Виключити фінансування за рахунок лотерей із джерел фінансування Держфонду (знову ж таки, не згодні з тим, що витрати фіксуються десь крім ЗУ про бюджет).

3.Виключити із закону рібейти, доопрацювати і внести окремим законом. Мотивація: витрати держави на рібейти в Законі не пов'язані з очікуваними доходами бюджету від активізації кінематографічної діяльності (навіть не знаю що сказати).

4.Прибрати виключення з процедури про державні закупівлі для товарів, робіт і закупівель, необхідних для «виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів, розповсюдження, дистрибуції та рекламування, зберігання, відновлення, реставрації, демонстрування фільмів».

5.Прибрати звільнення від необхідності отримувати індивідуальну ліцензію Нацбанку для переказу коштів субвенції з рібейтів нерезидентам».

Він також зазначив, що не розуміє, що залишиться від системи підтримки кіно без цих норм.

Нагадаємо, 22 вересня Верховна Рада ухвалила ініційований «#КіноКраїною» закон про державну підтримку кінематографії (законопроект № 3081-д), який передбачає державні субсидії, cash rebates та містить цілу низку антипіратських норм.

Наприкінці жовтня стало відомо, що Кабінет Міністрів України запропонував Президенту Петру Порошенко підписати закон про державну підтримку кінематографа. У ході обговорення Міністерство фінансів висловило зауваження до цього закону в зв'язку зі збільшенням витрат державного бюджету, якого потребує його реалізація, однак Мінфін все ж завізував цей закон.

Увечері 17 листопада Президент України Петро Порошенко ветував і повернув до парламенту зі своїми пропозиціями закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Пропозиції надійшли до парламенту 18 листопада.

Законопроект № 3081-д є результатом об’єднання законопроектів № 3081 від депутата Миколи Княжицького та № 3081-1 від «#КіноКраїни» — спільної ініціативи великих вітчизняних виробників кіно і ТБ StarLightMedia, Inter Media Group, «Медіа Групи Україна», Film.ua Group, Star Media, Pro TV, студії «Квартал 95» та Одеської кіностудії. Над законопроектом працювали медіаюристи Анатолій Максимчук (група StarLightMedia) та Юрій Крайняк(компанія Jurimex).

Фото: www.ecufilmfestival.comВсі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1204
Переглядів
Коментарі
Код:
Ім'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду