13:45
Четвер, 17 Листопада 2016

Парламент з другої спроби ухвалив закон про державну підтримку каналу ATR

5 088
17 листопада Верховна Рада України ухвалила закон про державну підтримку каналу ATR. З другої спроби проект підтримали 227 народних депутатів.
Парламент з другої спроби ухвалив закон про державну підтримку каналу ATR
Парламент з другої спроби ухвалив закон про державну підтримку каналу ATR

227 народних депутатів підтримали за основу та в цілому законопроект № 5333 про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо програм підтримки телерадіокомпаній Автономної Республіки Крим та міста Севастополя), внесений Кабінетом Міністрів України 1 листопада.

Під час обговорення народний депутат Георгій Логвинський (фракція «Народний фронт») наголосив: «У Криму до каналу ATR ставляться так само, як в СРСР слухали «Голос Америки». До цього проекту треба ставитися так само, як до озброєння наших військ. Бо підтримка каналу ATR – це захист наших громадян в Криму».

Водночас представник депутатської групи «Відродження» Антон Яценко висловився проти ухвалення цього закону. На його думку, в Україні немає цілісної концепції інформаційного мовлення в Криму, тому краще ці гроші віддати армії або переселенцям, а не приватній компанії.

Голову Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторію Сюмар обурив його виступ. «Я здивована виступом попереднього виступаючого, – сказала вона. – Ми бідкаємося, чому ми втратили Крим. А що ви робили для того, щоб там були не тільки російські ЗМІ? Саме кримські татари були справжніми українцями в Криму. Сьогодні ATR  мовить в Києві. Його дивляться в Криму через інтернет і супутник, я знаю про це. Канал має борги, і зараз розмірковує, чи не перебратися йому до Литви. Бо Литва готова допомогти. Треба забезпечити українську присутність в Криму». Вона закликала всіх підтримати відповідний закон.

Народний депутат Рефат Чубаров зазначив, що протягом 23 років за часів незалежності України кримські татари мали всього 2,5 години на тиждень кримськотатарською мовою на державному телебаченні. «Ми створили свій потужний канал, ATR – єдиний канал, який показував, як йшла російська агресія в Криму. Ми змушені були перевезти і канал, і працівників до Києва, зараз на ньому працює 60 людей. Канал мовить через супутник  трьома мовами (українською, кримськотатарською і російською). ATR треба платити за оренду, ліцензію, контент. Якщо ми не можемо доставити в Крим наші підручники, ліки тощо, то давайте хоча б доставимо телевізійний сигнал», – сказав він.

За словами доповідача з цього питання, заступника міністра фінансів Євгена Капінуса, державна підтримка передбачає близько 30 млн грн.

З першої спроби законопроект набрав усього 214 голосів (у залі 17 листопада були відсутні чимало депутатів). Спікер поставив цей проект повторно на голосування, і він набрав 227 голосів.

Ухвалений закон передбачає, що Кабінет Міністрів, як виняток з положень пункту 11 частини 1 статті 87 Бюджетного кодексу, може визначати у 2016 році напрямки використання бюджетних коштів на програми підтримки телерадіокомпаній, які функціонували на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У пояснювальній записці йдеться про те, що фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету надаватиметься кримським телерадіокомпаніям (зокрема, телеканалу АТR – ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”») на оплату послуг супутникового зв’язку та частини заборгованості за такі послуги, що утворилася з лютого 2014 року, оренду і придбання телевізійного обладнання, оренду приміщень, оплату послуг з використання і придбання об’єктів авторського права.

Фінансова підтримка здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою 2501120 «Розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України».

Нагадаємо, 10 березня 2016 року тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів, Міністерству інформаційної політики та Міністерству соціальної політики виділити 5 млн гривень на оплату боргу кримськотатарського телеканалу ATR перед шведською компанією SES Astra AB (оператор супутника Astra A4). За словами міністра інформаційної політики Юрія Стеця, сума заборгованості складає загалом 10 млн грн, але вдалося домовитися про реструктуризацію боргу та його зменшення.

Наприкінці квітня 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає надання фінансової підтримки ATR.

У жовтні телеканал ATR заявив про відсутність фінансування з держбюджету України і наміри переїхати у Литву. Після цього Юрій Стець заявив, що збирається порушити питання виділення коштів кримськотатарського телеканалу ATR на засіданні уряду.

19 жовтня на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести зустріч міністерств і розробити механізм виділення коштів телеканалу ATR до наступного засідання Кабміну.

Читайте також
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5088
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду