Кабмін пропонує змінити Бюджетний кодекс, аби унормувати державну підтримку телеканалу ATR

Кабмін пропонує змінити Бюджетний кодекс, аби унормувати державну підтримку телеканалу ATR

15 Листопада 2016
2110
15 Листопада 2016
15:40

Кабмін пропонує змінити Бюджетний кодекс, аби унормувати державну підтримку телеканалу ATR

2110
Кабінет Міністрів пропонує внести зміну до Бюджетного кодексу України, яка унормує здійснення витрат державного бюджету та забезпечить фінансову підтримку ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”» для телеканалу з логотипом АТR.
Кабмін пропонує змінити Бюджетний кодекс, аби унормувати державну підтримку телеканалу ATR
Кабмін пропонує змінити Бюджетний кодекс, аби унормувати державну підтримку телеканалу ATR

Відповідний законопроект № 5333 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо програм підтримки телерадіокомпаній Автономної Республіки Крим та міста Севастополя)» Кабмін вніс до Верховної Ради 1 листопада, а 15 листопада проект включено до порядку денного цієї сесії парламенту.

Законопроект передбачає, що Кабінет Міністрів, як виняток з положень пункту 11 частини 1 статті 87 Бюджетного кодексу, може визначати у 2016 році напрямки використання бюджетних коштів на програми підтримки телерадіокомпаній, які функціонували на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

У пояснювальній записці йдеться про те, що фінансова підтримка за рахунок коштів державного бюджету надаватиметься кримським телерадіокомпаніям (зокрема, телеканалу АТR – ТОВ «Телевізійна компанія “Атлант-СВ”») на оплату послуг супутникового зв’язку та частини заборгованості за такі послуги, що утворилася з лютого 2014 року, оренду і придбання телевізійного обладнання, оренду приміщень, оплату послуг з використання і придбання об’єктів авторського права.

Фінансова підтримка здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою 2501120 «Розселення та облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України».

Нагадаємо, 10 березня 2016 року тодішній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству фінансів, Міністерству інформаційної політики та Міністерству соціальної політики виділити 5 млн гривень на оплату боргу кримськотатарського телеканалу ATR перед шведською компанією SES Astra AB (оператор супутника Astra A4). За словами міністра інформаційної політики Юрія Стеця, сума заборгованості складає загалом 10 млн грн, але вдалося домовитися про реструктуризацію боргу та його зменшення.

Наприкінці квітня 2016 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка передбачає надання фінансової підтримки ATR.

У жовтні телеканал ATR заявив про відсутність фінансування з держбюджету України і наміри переїхати у Литву. Після цього Юрій Стець заявив, що збирається порушити питання виділення коштів кримськотатарського телеканалу ATR на засіданні уряду.

19 жовтня на засіданні уряду прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести зустріч міністерств і розробити механізм виділення коштів телеканалу ATR до наступного засідання Кабміну.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2110
Читайте також
07.12.2017 22:30
Мар'яна Закусило
«Детектор медіа»
2 779
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду