В окупованому Криму пройшов обшук також у журналіста Заїра Акадирова - адвокат
Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов на своїй сторінці в Facebook, передає «Радіо Свобода».
Подробиць він не повідомив.
Наразі Заїр Акадиров на телефонні дзвінки не відповідає.
Журналіста Заїра Акадирова вже затримували підконтрольні Росії кримські силовики. 15 січня поліція затримала його у Верховному суді Криму. Затримання відбувалось як викрадення – журналіста намагалися доправити до Центру протидії екстремізму, створеного РФ в окупованому Криму, і погрожували «відправити у підвал». Заїра Акадирова відпустили тільки після допиту у відділку поліції. Після звільнення він заявив, що за ним ведеться стеження.
27 січня Заїр Акадиров звернувся до російської прокуратури окупованого Криму з проханням провести перевірку й ужити заходів прокурорського реагування за фактом неправомірних дій співробітників поліції, які затримали його 15 січня в Сімферополі, погрожуючи «відправити в підвал». Він також подав скарги на дії поліції до Слідчого комітету РФ по Криму і Уповноваженому з прав людини в Криму.
Нагадаємо, сьогодні, 19 квітня, російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну проти журналіста видання «Крим.Реалії» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
Про кримінальну справу щодо журналіста повідомила так звана «прокурор» Криму Наталія Поклонська: «Відносно журналіста видання порушено кримінальну справу за ознаками частини 2 статті 280.1 КК РФ. Цим журналістом була підготовлена й опублікована стаття, в якій наводяться висловлювання, спрямовані на порушення територіальної цілісності РФ, що не дозволено ні журналістам, ні будь-кому іншому».
Вона також заявила, що її відомство готує матеріали для повного блокування інтернет-проекту «Крим. Реалії».
Пізніше адвокат Еміль Курбедінов повідомив про обшуки у ще двох кримських журналістів. За його інформацією, після обшуку, журналістів відвезли в управління російської ФСБ у Сімферополі. «Обшук проведено у трьох кримських журналістів і їх вивозять в управління ФСБ. Це Леньяра Абібулаєва, Люманова Руслана і Микола Семена. По-моєму, Миколі Семені висуватимуть звинувачення», – сказав Еміль Курбедінов.
Пізніше стало відомо, що затриманого Миколу Семену відпустили після допиту в ФСБ під підписку про невиїзд. У підконтрольній Росії прокуратурі окупованого півострова повідомили, що журналістові заборонено виїжджати з Криму на час розслідування проти нього за звинуваченнями в «закликах до підриву територіальної цілісності Росії в засобах інформації».
Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов заявив, що українська влада має негайно відреагувати на сваволю проти журналістів у Криму, яких російська окупаційна влада затримала у справі про начебто «сепаратизм». Він назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він заявив, що НМПУ готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням «вплинути» на ситуацію.
Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуня Міятович прокоментувала затримання російськими силовиками журналістів у Криму. «Дуже занепокоєна повідомленнями про погрози та затримання Миколи Семени в Криму, буду далі стежити», - написала Дуня Міятович у своєму Twitter.
Міністерство інформаційної політики (МІП) України звернулося до Генеральної прокуратури України, прокуратури АР Крим, яка працює з Києва, Служби безпеки України, Міністерства закордонних справ України, а також до міжнародних організацій, в тому числі – до Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ з проханням вжити відповідних заходів та невідкладно відреагувати на чергові правопорушення щодо журналістів в окупованому Росією Криму.