14:55
Вівторок, 5 Квітня 2016

Кінцевими власниками «Зеонбуду» виявилися громадяни Кіпру та Великобританії

Провайдер-монополіст цифрового ефірного телебачення ТОВ «Зеонбуд» розкрив інформацію про свою структуру власності відповідно до вимог закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення».
Кінцевими власниками «Зеонбуду» виявилися громадяни Кіпру та Великобританії
Кінцевими власниками «Зеонбуду» виявилися громадяни Кіпру та Великобританії

Згідно з оприлюдненими на сайті провайдера документами, його кінцевими бенефіціарними власниками станом на 31 грудня 2015 року є громадяни Кіпру Деметріс Феллас і Ренос Мічалакі Янгоу, яким належить по 50% компанії Burgerville Holdings Limited, громадянин Великобританії Томас Адріан Девід Майлс, якому належить 100% компанії Adisson Trading Limited, а також громадянин Кіпру Дякоу Грегоріс, якому належить 100% компанії Follberg Investments Limited.

Клікніть для збільшення

Компанія «Зеонбуд», за даними народних депутатів, може бути пов’язана з Рінатом Ахметовим, Олександром Януковичем та Дмитром Фірташем. Однак у структурі власності ці особи не згадуються.

До речі, непрозора структура власності «Зеонбуду» була однією з причин, чому вимоги закону про прозорість медіавласності поширили й на провайдерів програмної послуги.

Раніше «Детектор медіа» повідомив, що свою структуру власності розкрив телеканал «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1»). Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документами, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Ігор Коломойський, власником істотної участі – Ігор Суркіс.

Розкрив інформацію про своїх власників і телеканал «Інтер» (ПрАТ «Телеканал «Інтер»). Його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Дмитро Фірташ, власниками істотної участі – Валерій Хорошковський, Сергій Льовочкін та Світлана Плужнікова.

Також відомості про своїх власників оприлюднила група StarLight Media, до якої належать канали СТБ (ПрАТ «Міжнародний Медіа Центр-СТБ»), ICTV (ТОВ «Міжнародна комерційна телерадіокомпанія») та Новий канал (ТОВ «Новий канал»). Їхніми кінцевими бенефіціарними власниками станом на 31 грудня 2015 року є Віктор Пінчук та Олена Пінчук, які створили для управління своїми медіаактивами чотири дискретних трасти.

Телеканал «Україна» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна») також розкрив інформацію про свою структуру власності. Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документів, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є Рінат Ахметов. Усі 100% ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна» належать через інші дві компанії кіпрській SCM Holdings Limited. Директор ТОВ «Телерадіокомпанія «Україна» Євген Лященко є також директором трьох компаній, зареєстрованих в офшорних зонах.

Телеканал ZIK (Телерадіокомпанія «Міст ТБІ») теж розкрив інформацію про свою структуру власності. Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу документами, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2015 року є громадянин Кіпру Ангелос М. Лоізоу, якому належать усі 100% кіпрської компаніі «Нісоурс LTD».

Нагадаємо, згідно з вимогами закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення», до 31 березня цього року всі телерадіокомпанії в Україні зобов’язані опублікувати на своїх веб-сайтах: відомості про структуру власності станом на 31 грудня звітного року; відомості про зміни у структурі власності, що відбувалися впродовж звітного року;  відомості про всіх осіб, які володіють або володіли впродовж звітного року прямою або опосередкованою істотною участю, із зазначенням підстав такого володіння (дата укладення відповідних правочинів або настання інших юридичних фактів), включаючи відомості про осіб, які діяли на підставі відповідних доручень, а також відомості про всіх пов’язаних осіб (для кожної з осіб – прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, громадянство, адреса).

Згідно із законом, інформація, «оприлюднена на офіційному веб-сайті та надана Національній раді, дає змогу визначити всіх осіб, які мають пряму та/або опосередковану істотну участь у юридичній особі чи можливість значного або вирішального впливу на управління та/або діяльність юридичної особи, у тому числі відносини контролю між усіма особами в ланцюгу володіння корпоративними правами щодо цієї юридичної особи, а також визначити кінцевого бенефіціарного власника».

Відповідно до вимог закону, телерадіоорганізація не може належати юридичній чи фізичній особі, зареєстрованій в офшорній зоні з переліку Кабміну (наразі туди не входить Кіпр) – але лише напряму.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2580
Переглядів
Коментарі
Вопрос
15:41 / 05 Квітня 2016
А кто собственник 5 канала? Где инфо на сайте?
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop